USA pozywają Apple ze wszystkich powodów, dla których nienawidzisz Apple

USA pozywają Apple ze wszystkich powodów, dla których nienawidzisz Apple

Aamir Siddiqui / Android AuthorityTL;DR Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych pozywa Apple za naruszenie przepisów antymonopolowych poprzez blokowanie konkurentom dostępu do jego urządzeń. Apple jest oskarżany o zakłócanie działania superaplikacji, które ułatwiłyby przechodzenie z iPhone'ów, utrudnianie przesyłania wiadomości w systemie Android, ograniczanie funkcji smartwatcha do Apple Watch i nie tylko. Apple znalazł się w oku cyklonu w ramach kilku procesów i regulacji antykonkurencyjnych na całym świecie, z których najważniejsze toczą się w UE. Firma musiała wprowadzić kilka istotnych zmian w iOS, aby spełnić wymagania wynikające z tych pozwów i przepisów, takich jak otwarcie iOS dla zewnętrznych sklepów z aplikacjami. Kolejnym ciosem dla firmy jest Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych pozywa Apple za naruszenie przepisów antymonopolowych poprzez blokowanie konkurentom dostępu do jego urządzeń. The Verge donosi, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zakończył pięcioletnie dochodzenie w sprawie działalności Apple i doszedł do następującego wniosku: Apple wykorzystał swoją władzę nad dystrybucją aplikacji na iPhone'a, aby udaremnić innowacje, które ułatwiłyby konsumentom zmianę telefonu. Apple odmówił obsługi międzyplatformowych aplikacji do przesyłania wiadomości, ograniczonych portfeli cyfrowych innych firm i smartwatchów innych firm, a także zablokował mobilne usługi przesyłania strumieniowego w chmurze. Pozew uwydatnia pięć głównych obszarów technologii, w których Apple ma tłumić konkurencję. Są to: Zakłócanie działania „superaplikacji”, które ułatwiłyby użytkownikom iPhone'a przejście na konkurencyjne urządzenia. Blokowanie aplikacji do gier przesyłanych strumieniowo w chmurze. Obniżanie jakości przesyłania wiadomości pomiędzy iPhonem a konkurencyjnymi platformami, czyli Androidem. Ograniczanie funkcjonalności smartwatchów innych firm w przypadku iPhone'ów i utrudnianie użytkownikom Apple Watch przełączania się z iPhone'a. Blokowanie zewnętrznym programistom możliwości tworzenia konkurencyjnych portfeli cyfrowych z funkcją „dotknij, aby zapłacić” dla iPhone'a. Należy jednak pamiętać, że Apple niedawno dodał obsługę usług gier w chmurze, podczas gdy obsługa RCS pojawi się w tym roku na iOS. Apple udostępnił MacRumors następujące oświadczenie:

W Apple codziennie wprowadzamy innowacje, aby ludzie pokochali technologię — projektując produkty, które płynnie ze sobą współpracują, chronią prywatność i bezpieczeństwo ludzi oraz zapewniają naszym użytkownikom magiczne wrażenia. Ten pozew zagraża temu, kim jesteśmy i zasadom, które wyróżniają produkty Apple na niezwykle konkurencyjnych rynkach. Jeśli się powiedzie, utrudni nam to tworzenie technologii, jakiej ludzie oczekują od Apple — gdzie krzyżują się sprzęt, oprogramowanie i usługi. Stanowiłoby to również niebezpieczny precedens, upoważniający rząd do wzięcia zdecydowanego udziału w projektowaniu technologii dla ludzi. Uważamy, że pozew ten jest błędny pod względem faktycznym i prawnym, dlatego będziemy się przed nim stanowczo bronić.

Apple jest świeżo po nałożonej przez Komisję Europejską grzywnie w wysokości 1,8 miliarda euro (2 miliardy dolarów) za zablokowanie konkurencyjnych usług muzycznych na iPhonie. Unijna ustawa o rynkach cyfrowych zmusza również firmę do umożliwienia europejskim użytkownikom pobierania aplikacji na iPhone'a z Internetu, umożliwienia sklepom z aplikacjami innych firm i umożliwienia programistom oferowania rabatów klientom spoza Apple App Store. W odpowiedzi Apple zmienił sposób pobierania opłat, wprowadzając kontrowersyjną opłatę za technologię podstawową, która wzbudziła wiele zdziwień. Czy według tych pozwów i przepisów Apple zasadniczo zmieni sposób działania swoich produktów? Daj nam znać w komentarzach poniżej!
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android