Uruchomiono OPPO Find X7 Ultra: najlepszy telefon z aparatem, którego nie można kupić (ponownie)

Uruchomiono OPPO Find X7 Ultra: najlepszy telefon z aparatem, którego nie można kupić (ponownie)

TL; DR OPPO wprowadziło Find X7 Ultra na swój rodzimy rynek w Chinach. To pierwszy telefon z dwoma aparatami peryskopowymi, zapewniającymi bardziej elastyczny zoom aparatu. Niestety OPPO nie planuje wypuszczenia Find X7 Ultra poza Chinami. Uważaliśmy, że OPPO Find X6 Pro to jeden z najlepszych telefonów z aparatem 2023 roku, ale chińska marka ograniczyła wprowadzenie urządzenia na rynek krajowy. Teraz firma wypuściła na rynek smartfon Find X7 Ultra, którego nie można kupić także poza Chinami. „Find X7 Ultra będzie na razie dostępny wyłącznie na rynku krajowym w Chinach. Obawiam się, że obecnie nie mamy planów wywozu tego urządzenia poza Chiny (sic!)” – powiedział dyrektor ds. zarządzania produktami OPPO Arne Herkelmann w odpowiedzi na pytanie Urzędu Androida podczas odprawy medialnej. Brak globalnej dostępności jest ogromnym wstydem jeśli spojrzysz na to, co faktycznie oferuje Find X7 Ultra.

Znajdź X7 Ultra: aparat z możliwościami telefonu?

OPPO Znajdź oficjalne kamery X7 UltraOPPO twierdzi, że Find X7 Ultra ma „cztery główne aparaty” z czterema obiektywami 50 MP. Na początek jest 1-calowy aparat główny 50 MP LYT-900 i ultraszerokokątny aparat 50 MP LYT-600 (1/1,95 cala). Podczas odprawy dla mediów firma OPPO przyznała, że ​​ultraszerokokątny aparat jest mniejszy niż ultraszerokokątny czujnik Find X6 Pro. W odpowiedzi na pytanie dziennikarza Herkelmann zauważył, że w dalszym ciągu powinniśmy spodziewać się podobnych wyników, jak w przypadku ultraszerokokątnego aparatu z poprzedniego telefonu, ze względu na dostrojenie oprogramowania i nowszą matrycę X7 Ultra. Jednak dyrektor OPPO potwierdził również, że ultraszerokokątny czujnik był mniejszy ze względu na dwa główne dodatki skupiające się na zoomie. Jest to pierwszy telefon oferujący podwójne aparaty peryskopowe, a mianowicie aparat peryskopowy 50 MP z 3x (IMX890, OIS) i strzelec peryskopowy 50 MP z 6x ( IMX858, OIS). OPPO dodaje, że wykorzystuje kadr z aparatu 6x, a także inteligentne technologie obrazowania, aby zapewnić wysokiej jakości zoom przy 270 mm (~12x). OPPO Find X7 Ultra to pierwszy telefon wyposażony w podwójny aparat peryskopowy, oferujący natywne zdjęcia 3x i 6x. Chińska marka twierdzi, że stworzyła także tak zwany silnik obrazowania Hypertone, aby rozwiązać różne problemy związane z aparatem. Mówiąc dokładniej, ten silnik obrazowania najwyraźniej rozwiązuje problemy, takie jak nadmiernie przetworzone zdjęcia, nienaturalny HDR i prześwietlone obrazy. OPPO twierdziło również, że tryb portretowy jest dokładniejszy i skuteczniejszy, twierdząc, że można wykonać zdjęcie w trybie portretowym, gdy obiekt znajduje się w odległości aż dziewięciu metrów (29,5 stopy). Nie jesteś fanem domyślnych zdjęć telefonu? Find X7 Ultra czerpie inspirację z Apple, umożliwiając regulację nasycenia, kontrastu, ostrości i winietowania. Następnie możesz zapisać żądane ustawienia w profilu, chociaż wiele profili nie jest jeszcze obsługiwanych. Niemniej jednak cieszymy się, że inny producent OEM oferuje tego typu znaczące możliwości dostosowywania obrazu. OPPO pracuje również nad umożliwieniem użytkownikom zapisywania obrazów w tak zwanym formacie RAW Max, umożliwiającym robienie zdjęć RAW o rozdzielczości 50 MP z 13 przystankami zakresu dynamiki i 16-stopniowym zakresem dynamiki trochę koloru. Oczekuje się, że aktualizacja umożliwiająca ten format pojawi się w marcu.

A co z resztą Find X7 Ultra?

OPPO Znajdź X7 Ultra w dwóch kolorachJednak flagowy telefon to nie tylko aparaty. Cieszymy się więc, że reszta Find X7 Ultra jest odpowiednio wysokiej klasy. Spodziewaj się chipsetu Snapdragon 8 Gen 3, do 16 GB pamięci RAM, do 1 TB pamięci i dedykowanego układu zabezpieczającego. Telefon OPPO ma również ekran OLED, który wydaje się bardzo podobny do panelu OnePlus 12. Otrzymujesz tę samą rozdzielczość 3168 x 1440, tę samą jasność szczytową wynoszącą 4500 nitów i tę samą jasność 1600 nitów w trybie wysokiej jasności. OPPO twierdzi, że ekran ma również technologię ekranu dotykowego Rain Water Touch firmy OnePlus, dodając, że ekran otrzyma obsługę Ultra HDR poprzez aktualizację.

OPPO Find X7 Ultra: gorący czy nie?

217 głosów Bateria o pojemności 5000 mAh podtrzymuje oświetlenie, ale pełne naładowanie nie będzie wymagało długiego oczekiwania dzięki przewodowemu ładowaniu SuperVOOC o mocy 100 W i ładowaniu bezprzewodowemu o mocy 50 W. Firma dodaje nawet moduł IR i tak zwany suwak VIP (tj. suwak alertów). To ostatnie służy nie tylko do zmiany profili dźwiękowych, ponieważ suwak może służyć również do wyłączania kamery, mikrofonu i dostępu do lokalizacji.

OPPO Znajdź cenę i dostępność X7 Ultra

Zauważyliśmy już, że Find X7 Ultra nie będzie dostępny poza Chinami. W Chinach telefon można kupić w kolorach Ocean Blue, Sepia Brown i Tailored Black w następujących konfiguracjach pamięci RAM i pamięci: 12 GB/256 GB: 3999 CNY (~563 USD) 16 GB/256 GB: 4299 CNY (~605 USD) 16 GB/ 512 GB: 4599 CNY (~647 USD) 16 GB/1 TB: 4999 CNY (~704 USD) Naprawdę mieliśmy nadzieję, że OPPO zdoła rozstrzygnąć spór prawny z Nokią, co uważa się za kluczowy powód pomijania rynków światowych przez serię Find X. Niestety, konsumenci poszukujący fantastycznego telefonu z aparatem mają teraz o jedną opcję mniej do wyboru. Ponownie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android