Universal Control to najbardziej imponująca nowa funkcja Apple od lat

Universal Control to najbardziej imponująca nowa funkcja Apple od lat

To był dobry miesiąc dla miłośników konfiguracji komputerów Mac. Apple właśnie wypuściło Studio Display, swój pierwszy od ponad dekady, niedrogi (nie kosztujący 6 000 dolarów) nowy monitor. Ale jest inna nowa opcja, którą testowałem, która odwraca całą ideę zewnętrznego monitora na głowie. Uniwersalna kontrola jest teraz dostępna w iOS 15.4 i macOS Monterey 12.3, a jeśli możesz sprawić, by działała w twojej konfiguracji, naprawdę powinieneś spróbować. Jeśli nie słyszałeś o Universal Control, w zasadzie pozwala on używać klawiatury i myszy lub gładzika komputera Mac do sterowania iPadem (lub innym komputerem Mac, chociaż nie byłem w stanie tego przetestować). Po prostu przesuń kursor na bok monitora komputera Mac, a przeskoczy on na iPada, jakby był kolejnym monitorem podłączonym do komputera Mac. Ale to nie jest monitor Maca — to wciąż iPad. Tylko taki, którym możesz sterować za pomocą klawiatury i gładzika, których używałeś kilka sekund temu na komputerze Mac. Przez wiele lat można było używać iPadów jako przewodowych lub bezprzewodowych zewnętrznych monitorów Mac za pośrednictwem oficjalnych lub innych firm. Jednak dzięki Universal Control nadal używasz iPada OS na ekranie iPada — po prostu nie musisz odrywać rąk od urządzeń wejściowych komputera Mac, aby się tam dostać. To wielozadaniowość między wieloma systemami operacyjnymi i urządzeniami, a nie tylko wieloma aplikacjami.

Kiedy łączysz się po raz pierwszy, kursor „przesuwa się” z ekranu Maca na iPada. Zrzut ekranu: Sam Byford / The Verge Dlaczego chcesz to zrobić? Uczciwe pytanie. Odkąd Apple zdecydowało się na powrót do robienia dobrych laptopów, nie używałem iPada tak często, jak podstawowego systemu operacyjnego do pracy, ale wciąż są rzeczy, które wolę od systemu MacOS. W szczególności najlepiej sprawdza się w przypadku skoncentrowanych zastosowań, w których potrzebujesz tylko jednej lub dwóch rzeczy na ekranie naraz. Media społecznościowe i aplikacje rozrywkowe są zwykle lepsze na iPadzie niż na Macu, na przykład, jeśli Mac ma nawet natywną aplikację. Spędziłem dzisiaj głównie pracując na moim Macu Mini ze Slackiem i Twitterem przypiętym do ekranu mojego iPada Pro z boku, czasami przełączając się na aplikację YouTube w celu wyszukania informacji. Hej, wszystko, co można ograniczyć na kartach przeglądarki i aplikacjach Electron. Wypełnianie luki między systemami operacyjnymi To, co naprawdę imponujące w Universal Control, to to, że wypełnia lukę między dwoma systemami operacyjnymi, dzięki czemu jest czymś więcej niż tylko zgrabnym sposobem na obejście ponownego parowania Bluetooth. Możesz przeciągnąć plik z iPada bezpośrednio na biurko Maca i odwrotnie. Kopiowanie i wklejanie działa idealnie. Oznacza to, że każdą pracę, którą wykonuję na jednej maszynie, można natychmiast przenieść na drugą. Nie musisz nawet niczego konfigurować — po prostu umieść iPada obok komputera Mac, spróbuj przesunąć kursor po ekranach, a Universal Control zorientuje się, co chcesz zrobić. Nie wymaga też urządzeń peryferyjnych Apple. Używałem go z moim Magic Trackpadem wraz z klawiaturą Happy Hacking podłączoną przez Mini USB, ze wszystkich rzeczy. To musiało być ogromnym wyzwaniem technicznym i projektowym. Uniwersalna kontrola faktycznie pojawia się później niż oczekiwano; został ogłoszony na ostatniej konferencji Apple Worldwide Developers Conference w czerwcu zeszłego roku, ale nie był gotowy do tej pory. Wydaje się jednak, że warto było poczekać na dodatkowy czas, ponieważ dla mnie działa to prawie bezproblemowo. Tak nie było w przypadku Sidecar, funkcji Apple, która zamienia iPada w konwencjonalny zewnętrzny monitor Maca, który z mojego doświadczenia zawsze był opóźniony i zawodny.

Oto, jak możesz włączyć lub wyłączyć Universal Control w Preferencjach systemowych. Jak widać, nadal znajduje się na liście funkcji beta. Zrzut ekranu autorstwa Sama Byforda / The Verge Nawet po opóźnionym publicznym wydaniu Apple nadal wymienia Universal Control w Preferencjach systemowych jako funkcję, która jest w fazie beta. Nie napotkałem żadnych większych problemów, ale dzisiaj musiałem go włączać i wyłączać kilka razy, aby najpierw się połączyć. Mamy nadzieję, że jest to coś, co zostanie rozwiązane wystarczająco szybko, gdy Apple czuje się gotowy do usunięcia etykiety beta. Jednak w stanie beta Universal Control jest już najlepszym przykładem Apple. Nie jest to cecha oczywista ani taka, za którą będą wołać tysiące ludzi. Jest to jednak funkcja, która jest możliwa dzięki temu, że istnieje wiele iPadów i komputerów Mac, nad którymi Apple ma pełną kontrolę nad oprogramowaniem, a także funkcja, która uszczęśliwi stosunkowo niewielką liczbę osób dzięki swojej magii. Zalicz mnie do tych ludzi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android