Ulepszone wyszukiwanie na Instagramie może pomóc wypełnić lukę dzięki TikTok

Ulepszone wyszukiwanie na Instagramie może pomóc wypełnić lukę dzięki TikTok

Instagram planuje w przyszłości bardziej eksponować zdjęcia i filmy w wynikach wyszukiwania, poinformował w środę szef Instagrama Adam Mosseri. Zmiana może pokazać siatkę zdjęć i filmów, które wyszukiwanie słów kluczowych może wyświetlić obok wyników dla kont i hashtagów, podobnie jak TikTok wyświetla wyniki. Ulepszenie wyszukiwania jest częścią „serii ulepszeń zaprojektowanych z myślą o inspiracji i odkrywaniu” według Mosseri. Firma wykorzystała wyszukiwanie słów kluczowych jako sposób na oferowanie wyników wizualnych – niektóre terminy mogą wyświetlać strony sugerowanych obrazów – ale nowy plan Instagrama zapewni im większą widoczność. Mosseri pisze, że wyszukiwanie za pomocą terminu „przestrzeń” spowoduje wyświetlenie sugerowanych wyników zdjęć i filmów wraz z tradycyjnymi kontami i hashtagami, zachęcając do dalszej eksploracji. Wyniki wizualne będą nadal widoczne za dotknięciem słowa kluczowego, ale powinny być bardziej widoczne i powszechne. (Mosseri demonstruje ulepszone wyszukiwanie około 3:30 w tym filmie.)

Układ TikTok dla wyników wyszukiwania, zawierający najpierw wyniki wizualne. Jednak obecne wyszukiwanie słów kluczowych na Instagramie jest całkiem trafione lub chybione; nie zawsze wyświetla wyniki w sposób uniwersalny lub w odpowiednich kolekcjach zdjęć. Dlatego Mosseri mówi, że firma rozszerza również liczbę terminów, które przyniosą wyniki, zaczynając od angielskiego, a następnie rozwijając się stamtąd. Zapytany, Instagram nie był w stanie podać konkretnej daty uruchomienia ulepszeń wyszukiwania.

Bieżące konto na Instagramie i wyniki wyszukiwania skoncentrowane na hastagach. Zdjęcie: Instagram Nawet bez większej ilości materiałów wizualnych lub nowych słów kluczowych w zestawieniu, głównym kryterium dla Instagrama, który pokazuje, jest trafność, według Mosseri. Firma ma szereg „sygnałów”, które bierze pod uwagę podczas wyświetlania wyników, wymienionych poniżej w kolejności ważności:

Twój tekst w wyszukiwarce. Tekst, który wpisujesz w pasku wyszukiwania, jest zdecydowanie najważniejszym sygnałem dla wyszukiwania. Staramy się dopasować to, co wpisujesz, do odpowiednich nazw użytkowników, biografii, podpisów, hashtagów i miejsc.
Twoja aktywność. Obejmuje to konta, które obserwujesz, przeglądane wpisy i sposób, w jaki wchodziłeś w interakcje z kontami w przeszłości. Zwykle pokazujemy konta i hashtagi, które obserwujesz lub odwiedzasz, wyżej niż te, których nie używasz.
Informacje o wynikach wyszukiwania. Gdy istnieje wiele potencjalnych wyników, przyglądamy się również sygnałom popularności. Obejmują one liczbę kliknięć, polubień, udostępnień i obserwacji dla konkretnego konta, hashtagu lub miejsca.

Te same sugestie dotyczą również wyświetlania Twoich treści. Platforma sprawdza tekst w Twoim uchwycie i biografii na Instagramie, Twoją lokalizację i podpisy w poszczególnych postach, aby określić, czy Twoje treści są odpowiednie dla danego wyszukiwania. Firma próbuje również odfiltrować treści, które naruszają jej wytyczne dotyczące rekomendacji, w tym wrażliwe tematy, takie jak przemoc lub półnagość. Nie trzeba daleko cofać się, aby zobaczyć, jak obsługa tych problemów przez Instagram budziła w przeszłości obawy. Oba ulepszenia wyszukiwania powinny sprawić, że Instagram będzie bardziej użyteczny i może bardziej zachęcający do dalszego klikania. Powierzchniowe podobieństwa do TikTok również mogą nie być błędem: Mosseri otwarcie omawiał erę post-udostępniania zdjęć, w którą wkracza Instagram, obejmując wideo i więcej sugerowanych treści.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android