Twórca Forspoken twierdzi, że jednosekundowe wczytywanie gry jest teraz niepewną rzeczywistością na PC

Twórca Forspoken twierdzi, że jednosekundowe wczytywanie gry jest teraz niepewną rzeczywistością na PC

W zeszły poniedziałek Microsoft ogłosił, że DirectStorage zapoczątkuje „nową erę szybkich czasów ładowania i szczegółowych światów w grach na PC”. I choć wydaje się to teraz trochę zbyt imponujące, twórca nadchodzącej gry prezentacyjnej Forspoken twierdzi, że jednosekundowe czasy ładowania są w uzasadniony sposób osiągalne. Przemawiając podczas prezentacji GDC 2022 na temat technologii wbudowanej w wersję gry na komputery PC, dyrektor techniczny Luminous Productions Teppei Ono mówi, że tytuł Square Enix faktycznie załaduje niektóre sceny w ciągu jednej sekundy, pod warunkiem, że komputer z systemem Windows 11 jest wyposażony w dysk SSD NVMe ponad 5000 MB/s odczytów. Ten jednosekundowy czas wczytywania nie dotyczy każdej sceny, a on tak naprawdę nie pokazał nam żadnych scen wczytywanych w tym czasie — zamiast tego widzieliśmy przerywniki i przykłady rozgrywki, w których Forspoken zajęło 1,9 sekundy, 1,7 sekundy i 2,2 sekundy sekund, aby nas tam dotrzeć, dzięki sposobowi, w jaki DirectStorage odciąża przesyłanie strumieniowe zasobów graficznych z CPU do GPU.

Proszę wybaczyć słabą jakość tych zrzutów ekranu ze strumienia GDC. Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge Być może zastanawiasz się, czy jest to znacznie szybsze niż gry uruchamiane bez DirectStorage, a Ono przyznaje, że odpowiedź brzmi tak naprawdę nie, jeszcze nie: podczas gdy na pewno zobaczysz ogromny wzrost prędkości z dysku SSD w porównaniu z wirowaniem magnetycznym Obecna implementacja DirectStorage w Forspoken usuwa tylko jedno z dużych wąskich gardeł we/wy — inne istnieją na procesorze. A jeśli miałeś nadzieję, że DirectStorage przyniesie lepszą wydajność przy zwykłych obracających się dyskach twardych, odpowiedź jeszcze nie brzmi: „Dyski twarde nie zapewniają oczekiwanego rezultatu ze względu na ograniczenia wydajności sprzętowej”, mówi Ono.

Czasy są mniej więcej takie same dla HDD z DirectStorage i bez niego. Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge

Imponujące czasy ładowania zarówno na SATA, jak i M.2, po prostu nie różnią się znacząco. Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge Ale, mówi Ono, „I/O nie jest już wąskim gardłem dla czasów ładowania” — prędkości przesyłania danych DirectStorage są wyraźnie szybsze w przypadku dysków SSD i mogą to poprawić w przyszłości, jeśli odkryją inne Wąskie gardła procesora i pełne wykorzystanie dekompresji zasobów GPU.

Spójrz na ten ogromny skok we/wy; szkoda, że ​​jeszcze nie widzimy zbyt wiele w grze. Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge Ogólnie rzecz biorąc, mówi, większość gier na PC nie korzysta z tak szybkiego dysku SSD NVMe, jak Forspoken, twierdząc, że większość gier ma czas ładowania przekraczający 10 sekund. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najszybsze czasy wczytywania, jakie widziałem, to Final Fantasy VII Remake Intergrade na PS5, co może zająć zaledwie 10 sekund od momentu opuszczenia ekranu głównego PS5 do momentu, w którym możesz przenieść swoją postać, cztery do pięciu razy szybciej niż na PS4. Nie jest jasne, czy Forspoken liczy od uruchomienia aplikacji do grywalnej rozgrywki, czy nie. W przypadku Forspoken Ono mówi, że używa innych technik, aby przyspieszyć czas ładowania, takich jak ładowanie gry z wyprzedzeniem, gdy jesteś na ekranie tytułowym. AMD ujawniło również dzisiaj, że Forspoken będzie wspierać skalowanie czasowe FidelityFX Super Resolution 2.0 w celu uzyskania wyższych efektywnych rozdzielczości lub szybszych klatek na sekundę, co, jak twierdzi zespół, zajęło mniej niż tydzień, aby zintegrować się z grą.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android