Treningi i ćwiczenia na Fitbit: praktyczny poradnik

Treningi i ćwiczenia na Fitbit: praktyczny poradnik

Smartwatche i urządzenia śledzące Fitbit to małe potęgi dla tych, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i kondycję. Urządzenia te śledzą różne aktywności, od biegania po pływanie i nie tylko, oraz zapewniają solidne wskazówki i analizy po treningu. Ale jak śledzić ćwiczenia i aktywności na urządzeniu Fitbit? Przeanalizujemy poniższe kroki, w tym dodatkowe informacje i wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać funkcje śledzenia ćwiczeń Fitbit.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Otwórz aplikację Ćwiczenia na smartwatchu lub trackerze Fitbit, znajdź aktywność pasującą do zaplanowanego treningu, a następnie rozpocznij trening na swoim urządzeniu.
SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak rozpocząć trening na Fitbit

Monitor Fitbit może monitorować postępy treningu w różnych aktywnościach za pomocą aplikacji Ćwiczenia. Rozpoczęcie treningu różni się nieco w zależności od trackera, ale poniżej zamieściliśmy instrukcje dla wszystkich głównych urządzeń z oferty Fitbit.
Zobacz też: Najlepsze smartwatche i trackery Fitbit Fitbit Sense i Versa 3 Na ekranie głównym przesuń palcem w lewo, aż zobaczysz Aplikacja do ćwiczeń. Dotknij go, aby go otworzyć. Przewiń skróty ćwiczeń i dotknij jednego, aby je rozpocząć. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do ustawień ćwiczeń i dostosować cele ćwiczeń. Stuknij w ikona odtwarzania aby rozpocząć trening. Po rozpoczęciu ćwiczenia Versa 3 i Sense posiadają sprytną funkcję odliczania trzech sekund. Dodatkowo przed rozpoczęciem niektórych treningów na ekranie może pojawić się okno dialogowe „Łączenie”. To jest zegarek, który próbuje połączyć się z sygnałem GPS. Nie trzeba czekać, aż urządzenia połączą się z GPS, ale zalecamy to zrobić.
Nasz werdykt: Recenzja Fitbit Sense | Recenzja Fitbit Versa 3 Fitbit Versa 2, Versa i Versa Lite Na ekranie głównym przesuń palcem w lewo, aż zobaczysz Aplikacja do ćwiczeń. Dotknij go, aby go otworzyć. Przewiń skróty ćwiczeń i dotknij jednego, aby je rozpocząć. Uzyskiwać Więcej jeśli twoje ćwiczenie nie jest wymienione. Stuknij w Przycisk celu wyznaczyć sobie cel. Możesz wybrać między minutami aktywnej strefy, dystansem, czasem lub kaloriami. Stuknij w Ikona zębatki w prawym górnym rogu ekranu, aby dostosować więcej ustawień, w tym Pokaż okrążenia, Powiadomienia o strefach itp. Dotknij Początek aby rozpocząć trening. Warto zauważyć, że jeśli posiadasz Fitbit Versa 2, Versa lub Versa Lite, musisz mieć telefon pod ręką podczas niektórych treningów, ponieważ te trzy urządzenia obsługują łączność GPS. Fitbit Charge 5 i Luxe Przesuń palcem w lewo lub w prawo od ekranu głównego, aż dojdziesz do Aplikacja do ćwiczeń. Przesuń w górę, aby go otworzyć i przeglądać dostępne ćwiczenia. Stuknij ćwiczenie, aby je wybrać. Możesz także przesunąć palcem w górę, aby uzyskać dostęp do dodatkowych ustawień na tym ekranie, w tym alertów GPS i strefy tętna. Stuknij w ikona odtwarzania aby rozpocząć trening.

Zobacz też: Przegląd Fitbit Charge 5 Fitbit Charge 4 Przesuń palcem w lewo lub w prawo od ekranu głównego, aż dojdziesz do Aplikacja do ćwiczeń. Dotknij go, aby go otworzyć. Przesuń w prawo, aby przeglądać ćwiczenia i dotknij, aby wybrać jedno. Możesz także przesunąć palcem w górę, aby uzyskać dostęp do dodatkowych ustawień, w tym alertów GPS i strefy tętna. Uzyskiwać Ustaw cel aby dostosować cele ćwiczeń (dystans, czas, kalorie, minuty strefy) lub dotknij Początek aby uzyskać dostęp do ekranu startowego treningu. Stuknij w przycisk odtwarzania aby rozpocząć trening. Fitbit Inspire 2 Przesuń palcem w prawo od zegara, aż dojdziesz do Aplikacja do ćwiczeń. Dotknij go, aby go otworzyć. Przesuń w prawo, aby przeglądać ćwiczenia, i dotknij jednego, aby je wybrać. Stuknij w ikona odtwarzania rozpocząć ćwiczenie.

Jakie ćwiczenia może śledzić mój Fitbit?

fitbit kontra 2 skróty do ćwiczeńAplikacja do ćwiczeń Andy’ego Walkera / Android AuthorityFitbit śledzi ponad 20 aktywności. Pełna lista jest następująca: Rower Bootcamp Trening obwodowy Eliptyczny Golf Wędrówka Trening interwałowy Kickboxing Sztuki walki Trening na świeżym powietrzu Pilates Bieg Spinning Wspinaczka po schodach Pływanie Tenis Bieżnia Spacer Ciężary Trening Joga Chociaż Fitbit zaleca wybór aktywności, która najlepiej pasuje do zaplanowanego treningu, możesz również wybrać Złap wszystkie Ćwiczyć opcja dla ogólnych działań.
Zobacz też: Najlepsze aplikacje treningowe i aplikacje do ćwiczeń na Androida

Jak aktywować automatyczne śledzenie ćwiczeń

Fitbit sense recenzja łączenie gpsJimmy Westenberg / Android Authority Jesteśmy zapominalskimi stworzeniami, więc, co zrozumiałe, czasami możesz zapomnieć o aktywacji chodu lub ćwiczenia biegowego. Jednak większość smartwatchy i trackerów Fitbit może automatycznie śledzić niektóre aktywności, nawet jeśli zapomniałeś wybrać to ćwiczenie na swoim urządzeniu. Fitbit Sense, seria Versa, Charge 5 i Charge 4 automatycznie otwierają aplikację Ćwiczenia, jeśli wykryją aktywność biegową. które ćwiczenia są automatycznie śledzone: Otwórz Aplikacja Fitbit na Twoim telefonie. Przewiń w dół do Kafelek ćwiczeńi dotknij go. Stuknij w Ikona zębatki w prawym górnym rogu wyświetlacza. Tutaj możesz dostosować ustawienia automatycznego rozpoznawania dla każdego treningu. Tutaj możesz również zmienić czas, po którym ćwiczenie zostanie automatycznie rozpoznane. Aktywności automatycznie śledzone przez urządzenia Fitbit obejmują: Trening aerobowy Eliptyczny rower terenowy Bieg

Jak dostosować skróty ćwiczeń Fitbit

Monitory Fitbit mogą monitorować ponad 20 ćwiczeń, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał mieć je wszystkie łatwo dostępne. Dlatego Fitbit pozwala użytkownikom na dodanie do listy skrótów do siedmiu ćwiczeń na niektórych urządzeniach. Aby dostosować opcje ćwiczeń Fitbit: Otwórz Aplikacja Fitbit na Twoim telefonie. Stuknij w Zakładka Dzisiaj. Dotknij swojego zdjęcie profilowe, a następnie wybierz swoje urządzenie. Stuknij w Skróty do ćwiczeń opcja. Na koniec dotknij + ikona w prawym górnym rogu ekranu, aby dodać ćwiczenia do listy skrótów. Możesz także usunąć ćwiczenia, których potrzebujesz, przesuwając w lewo na tym skrócie i dotykając Usunąć. Zorganizowanie skrótów do ćwiczeń sprawi, że wyszukiwanie i rozpoczęcie często używanych treningów będzie łatwiejsze i szybsze. Warto zauważyć, że Fitbit Sense i Fitbit Versa 3 nie mają tej opcji, ponieważ te urządzenia nie mają listy skrótów. Starsze modele Fitbit Versa zawierają również listę wszystkich ćwiczeń w aplikacji Ćwiczenia.
Zobacz też: Najczęstsze problemy z Fitbit i sposoby ich rozwiązywania

Często zadawane pytania

P: Czy Fitbit może śledzić treningi HIIT?
A: Teoretycznie tak. Używając Trening interwałowy w aplikacji Ćwiczenia użytkownicy mogą ustawić wysoką intensywność i interwały odpoczynku. Aby dostosować długość tych interwałów, otwórz aplikację Fitbit na telefonie, dotknij swojego zdjęcie profilowei dotknij swojego urządzenia. Przewiń w dół do Skróty do ćwiczeńa następnie dotknij Trening interwałowy. Tutaj możesz ustawić interwały dla Przenosić oraz Reszta okresy lub liczba powtórzeń tych interwałów. Fitbit Premium, usługa subskrypcji firmy, obejmuje również zaprojektowane programy HIIT dla początkujących i bardziej poważnych użytkowników.P: Czy Fitbit oferuje treningi z przewodnikiem?
A: Tak. W aplikacji Fitbit na telefonie dotknij Zakładka Odkryj. Przewiń do zakładki Treningi i dotknij Widzieć wszystko. Przewiń w dół do bezpłatnych treningów w domu i dotknij Widzieć wszystko jeszcze raz. Warto zauważyć, że Fitbit Premium obejmuje kilka dodatkowych treningów, ale aby uzyskać dostęp do tych programów, musisz zapłacić 79 USD rocznie.P: Czy Fitbit Premium jest tego wart?
A: Fitbit Premium oferuje subskrybentom filmy treningowe premium, programy z przewodnikiem, wgląd w stan zdrowia, dzienny wynik gotowości i bardziej szczegółowy pulpit wskaźników zdrowia. To świetna wartość dodana dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję, ale w żadnym wypadku nie są konieczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę roczną opłatę w wysokości 79 USD. Jednak kilka urządzeń Fitbit ma bezpłatną wersję próbną — Inspire 2 obejmuje roczny dostęp do Premium.P: Jaki jest najlepszy Fitbit do śledzenia ćwiczeń?
A: Naszym ulubionym trackerem fitness Fitbit jest Charge 5, z doskonałym kolorowym ekranem, nowymi czujnikami i wygodnym dopasowaniem. Wierzymy, że Fitbit Versa 3 to smartwatch Fitbit o najlepszym stosunku jakości do ceny, ale Sense jest świetny dla tych, którzy pragną jeszcze więcej czujników i danych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android