Top 10: obecnie najpopularniejsze monitory fitness w Niemczech

Top 10: obecnie najpopularniejsze monitory fitness w Niemczech

Samsung Galaxy Fit 2, Fitbit Charge 5, Huawei Band 6 – czy to fitness tracker innego producenta? Która bransoletka fitness jest obecnie najpopularniejsza w Niemczech? GIGA skompilowała top 10.

10 najlepszych opasek na rękę: bestsellery z trackerami fitness w Niemczech

Monitory fitness i opaski na rękę są bardzo modne i z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Jeśli nie chcesz nosić na nadgarstku dużego smartwatcha z funkcjami sportowymi, często możesz użyć znacznie mniejszych trackerów fitness, które rejestrują wykonane kroki i inne dane za pomocą chipa. Cały potencjał jest wykorzystywany w połączeniu ze smartfonem, na którym wyniki są wyświetlane graficznie w aplikacji. Ta interakcja między małym urządzeniem mobilnym a telefonem komórkowym, który prawie zawsze masz przy sobie, jest bardzo popularna wśród użytkowników – a ceny są zwykle znacznie niższe w porównaniu do smartwatcha. Jest jeszcze jedna wielka zaleta.

Największą zaletą trackera fitness jest żywotność baterii. Podczas gdy konwencjonalny smartwatch wytrzymuje 1-3 dni, z bransoletkami fitness często mijają tygodnie, zanim trzeba je naładować – nawet jeśli wiele funkcji jest intensywnie używanych. W międzyczasie pojawiają się również modele, które nie wyglądają już tak sportowo, ale bardziej przypominają normalne zegarki na rękę.

Ale czy to drogie produkty znanych producentów, czy raczej tanie trackery fitness, które są najczęściej kupowane w Niemczech? Zebraliśmy dla Ciebie aktualną 10 najlepszych. No to ruszamy.

Uwaga: Poniższa kolejność opiera się na porównaniu cen idealo i może się zmieniać. Top 10 będziemy regularnie aktualizować.

Sportowo wyglądający, wodoodporny (do 50 metrów głębokości) fitness tracker Fitbit Charge 5 oferuje średni czas pracy baterii 7 dni i może być synchronizowany zarówno z urządzeniami Apple iOS, jak i Android.

Różne aktywności — od indeksu dziennej formy, przypomnień o ruchu, ciągłego pomiaru tętna, automatycznego śledzenia aktywności, 20 trybów treningowych po mapę intensywności treningu — sprawiają, że serce bije szybciej. Dodatkowe członkostwo Fitbit Premium zapewnia jeszcze lepszy przegląd, na przykład w celu oceny jakości snu lub wzięcia udziału w zawodach. Amazon obejmuje 6 miesięcy dostępu premium. Dostępny w wariantach czarnym, księżycowym białym i stalowoniebieskim, obecnie od 161,99 euro .

Garmin vívosport zachwyca świeżymi kolorami, takimi jak reflektory, fuksja lub łupek (czarny), kolorowym wyświetlaczem dotykowym i sprawdza się w codziennym życiu – tutaj również możesz polegać na wodoodpornej konstrukcji i nie musisz zdejmować trackera, gdy prysznic.

Popularne funkcje, takie jak pomiar tętna, krokomierz, minuty intensywnej aktywności, sen i kalorie, uzupełniają powiadomienia ze smartfona, a także sterowanie muzyką za pomocą trackera czy „Znajdź mój iPhone”. Żywotność baterii wynosi 5 dni (bez stałej funkcji GPS). Obecnie vívosport kosztuje 129,95 euro, dzięki czemu oferuje solidne osiągi w średnim segmencie cenowym.

Fitbit Luxe zajął ósme miejsce z subtelnym, eleganckim wzornictwem w kolorze czarnym, biało-złotym lub różowym.

Smukły tracker oferuje rozbudowane narzędzia do śledzenia kondycji, zdrowia i snu, a także treningi rowerowe w aplikacji Fitbit. Jednak przy żywotności baterii wynoszącej pięć dni, urządzenie do noszenia nie należy do najtrwalszych w pierwszej dziesiątce.

Kolejnym i tańszym modelem z serii Fitbit jest poprzednik Fitbit Charge 4 , który jest teraz dostępny w Amazonie od 99 euro.

Dzięki GPS tempo i dystans są wyświetlane nawet bez podłączonego smartfona. Tutaj również istnieje możliwość dodatkowego wykupienia członkostwa Fitbit Premium (90-dniowa darmowa wersja próbna). Dostępny w kolorach niebieskim, czarnym i palisandrowym.

Chiński dostawca Honor zajmuje szóste miejsce ze swoim modelem Band 6 i imponuje przede wszystkim wyglądem wyświetlacza i 14-dniową żywotnością baterii.

Oprócz typowych funkcji fitness tracker, Honor Band 6 oferuje pomiar zawartości tlenu we krwi. Możesz kupić bransoletkę w kolorze szarym, różowym i czarnym już od 40,99 euro .

Xiaomi Mi Band 5 to odpowiedni gadżet dla tych, którzy nie chcą stale ładować — producent obiecuje żywotność baterii do 20 dni, więc znajduje się w naszym top 10 trackerze z najmocniejszą baterią do tej pory.

Wadą jest tutaj to, że urządzenie nie posiada zintegrowanego GPS – oznacza to, że smartfon musi być przy Tobie, gdy biegasz. Aktualna oferta wynosi 24,99 euro i dlatego jest bezkonkurencyjna cenowo na tej liście.

Huawei Band 6 cieszy się popularnością wśród klientów w kilku wersjach – zwłaszcza w projekcie „Graphite Black”. Dzięki 14-dniowej żywotności baterii możesz być bezpieczny w podróży bez konieczności ciągłego ładowania. Jak zwykle w Huawei, pomiar tętna i tlenu we krwi jest zintegrowany. Dzięki 96 różnym treningom ten monitor fitness zdecydowanie zdobywa punkty w kategorii odmian.

Huawei Band 6 kosztuje obecnie 44,99 euro (zamiast 59 euro sugerowanej ceny detalicznej), aby rozpocząć proaktywny, zdrowy tryb życia.

I nie po raz ostatni Xiaomi pojawia się na tej liście również z modelem. W przypadku Xiaomi Mi Band 4 na szczególną uwagę zasługuje niska cena i różnorodność kolorów w projektach.

Z nieco ograniczonym zakresem funkcji (można analizować 6 czynności) i brakiem GPS, tracker może być używany do sterowania muzyką ze smartfona i przekonuje 20-dniową żywotnością baterii. Obecnie dostępny w Amazon od 35,72 euro i łatwo zmieniając pasek, możesz regularnie zmieniać kolor.

Samsung Galaxy Fit 2 zajmuje drugie miejsce. Ten smukły i stylowy tracker automatycznie rejestruje pięć różnych treningów, a także klasyczne aktywności sportowe i analizę snu.

Dzięki żywotności baterii od 15 (intensywne użytkowanie) do 21 dni (przy niewielkim użyciu), ten model zdecydowanie nie musi się ukrywać i niezawodnie prowadzi użytkownika przez sprawne codzienne życie. Monitor fitness jest obecnie dostępny w firmie Saturn za 41,99 EUR (zamiast sugerowanej ceny detalicznej 49 EUR).

Xiaomi Mi Band 6 jest obecnie faworytem wśród trackerów fitness. Urządzenie zachwyca schludnym i nowoczesnym designem oraz różnorodnymi funkcjami, które wspierają takie aktywności jak lekkoatletyka, fitness, bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Wbudowany czujnik przyspieszenia zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ rejestruje również treningi w przypadku awarii sygnału GPS.

Na przykład zamiast pierwotnej ceny 49,99 EUR, ulubiony jest obecnie dostępny od 35,99 EUR (bez wysyłki) w MediaMarkt.

Uwaga: Oczywiście jest to tylko migawka. Miejsca mogą się zmieniać codziennie, zwłaszcza gdy poszczególne monitory fitness są sprzedawane po szczególnie niskich cenach. (stan na 31 stycznia 2021 r.)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android