Testuję: Tefal OptiGrill 4w1

Testuję: Tefal OptiGrill 4w1

Tillmann Braun 26 lutego 2024 r

Dzięki nowemu OptiGrill 4w1 Tefal oferuje nie tylko towarzyską alternatywę dla raclette i fondue na święta, ale także grill stołowy, który zasługuje na stałe miejsce w kuchni lub na stole w jadalni przez cały rok. Dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak pomiar temperatury grillowanej żywności i szerokiemu zakresowi możliwych zastosowań, Tefal po raz kolejny wyznacza nowe standardy w zakresie grillów stołowych.

Tefal to uznany gracz na rynku grilli elektrycznych. Dzięki inteligentnym czujnikom, które na przykład mierzą liczbę i grubość grillowanej żywności, a następnie automatycznie podają czas i temperaturę grillowania, aby uzyskać doskonały wynik, Tefal chce po raz kolejny przekroczyć wysokie oczekiwania klientów.

Już po rozpakowaniu Tefal OptiGrill 4w1 zaskakuje nowoczesnym i atrakcyjnym designem, ale także wagą 10 kilogramów, co wynika z solidnej konstrukcji. Wszystko jest ogromne i ekstremalne
solidnie zbudowany.

Wyjątkowo proste, wyjątkowo inteligentne

Duży panel sterowania OptiGrill jest bardzo łatwy w obsłudze, a wszystkie przyciski są intuicyjne. Nowy, duży kolorowy wskaźnik informuje o statusie i postępie przygotowania, czemu towarzyszą odpowiednie dźwięki. Ponieważ obsługa jest oczywista, Tefal nie dołącza do urządzenia żadnej instrukcji, lecz błyszczącą broszurę pełną zdjęć z wieloma przykładami zastosowań i daniami, które sprawią, że ślinka będzie cieknąć podczas przeglądania. Jeszcze bardziej zdumiewająca niż łatwość obsługi jest zdolność grilla do faktycznego przygotowania wszystkich potraw w taki sposób, aby spełniły Twoje oczekiwania.

Tefal obiecuje cztery funkcje, ale oferuje pięć

Cztery funkcje luksusowego grilla to (1) oczywisty grill kontaktowy, który podgrzewa żywność do grillowania jednocześnie w dziewięciu różnych programach (od steków, przez burgery, po kanapki i ryby) oraz z unikalną technologią czujników od góry i od dołu. Nowością w Opti-Grill jest funkcja (2) BBQ, czyli możliwość całkowitego otwarcia grilla w celu wykorzystania obu powierzchni grillowych (2x30x20cm). Nowością i zaskoczeniem jest także (3) możliwość zastosowania małego piekarnika z blachą do pieczenia. Nagrzewa się wyjątkowo szybko i nadaje się do zapiekanek, lasagne i niezliczonej liczby innych potraw. Czwarta funkcja (4) to połączenie otwieranego grilla (2) i blachy do pieczenia (3), a co za tym idzie możliwość wyczarowania zarówno kiełbaski, jak i kiszonej kapusty na blasze do pieczenia, tworząc kompletny posiłek składający się z dania głównego i przystawka. Tefal pomija jednak najpiękniejszą funkcję grilla stołowego. Chodzi o towarzyskość (5), ponieważ wszyscy mogą siedzieć razem przy stole i mieć danie wstępnie ugotowane, pośrednie i dogotowane, w zależności od gustu, bez konieczności wstawania. Dzięki wymiennym płytom Tefal OptiGrill 4w1 oferuje również wiele innych opcji, takich jak pieczenie chrupiących gofrów.

WNIOSEK:

Równie wytrzymały i inteligentny grill stołowy, który automatycznie dostosowuje czas i temperaturę grillowania w zależności od potrawy i jej ilości, jest wyjątkowy. Ponadto Tefal OptiGrill 4w1 oszczędza energię dzięki swoim rozmiarom i precyzyjnej kontroli temperatury oraz łączy wydajność z wydajnością.

Cena: 229,00 EUR / Rozmiar: 29 x 46,6 x 41,2 cm / Waga: 10,1 kg / Płyty grillowe: 2x 30×20 cm (=2x 600cm2) / Poziomy gotowania: 9 z kolorowym wskaźnikiem / Wydajność: 2.100 W / bit.ly/tefal_opt

Ocena: Doskonała (95%)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android