Testuj aplikacje cykliczne: oto zalecenia Stiftung Warentest

Testuj aplikacje cykliczne: oto zalecenia Stiftung Warentest

Stiftung Warentest przetestował różne aplikacje, których można używać do śledzenia cyklu. Pokażemy Ci, które aplikacje są tego warte.

No cóż, kto pamięta papierowe kalendarzyki cykliczne, które co roku dostawałaś od gabinetu ginekologicznego? Dziś nie musisz już wypełniać kalendarzy ręcznie. Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji, które nie tylko obliczają okres, ale także na przykład dni płodne i owulację. Stiftung Warentest przejrzała 21 aplikacji rowerowych i przedstawiamy Państwu cztery rekomendacje.

Jeszcze jedna uwaga z góry: Aplikacje rowerowe same w sobie nie są przeznaczone do stosowania jako antykoncepcja. Nawet jeśli aplikacja pokazuje dni matematycznie (nie)płodne, nie możesz na tym polegać. Dowiedz się o różnych metodach antykoncepcji i, jeśli to konieczne, porozmawiaj o nich ze swoim ginekologiem. Stosując metody hormonalne (tabletki, wkładka domaciczna itp.) nie należy również ignorować czasami poważnych skutków ubocznych. Więc w końcu możesz najlepsza decyzja dla Ciebie poznać.

MyNFP: zwycięzca testu w Stiftung Warentest

Dla każdego, kto już zapoznał się z różnymi metodami antykoncepcji, to jest dla Ciebie Naturalne planowanie rodziny (w skrócie NFP) będzie powszechnie znaną nazwą. Metoda działa naturalnie w tym sensie, że mierzysz temperaturę ciała („temperaturę podstawową”) za pomocą termometru i badasz śluz szyjkowy każdego dnia o tej samej porze (najlepiej przed wstaniem) (więcej informacji znajdziesz na MyNFP). W zależności od tego, w którym momencie cyklu jesteś, możesz określić dni płodne i niepłodne oraz datę zbliżania się okresu.

Aplikacja MyNFP zrobiła wrażenie na Stiftung Warentest (źródło zdjęcia: MyNFP (sklep Google Play)

Na stronie MyNFP opracowano odpowiednią aplikację rowerową (zobacz ją w sklepie Google Play lub Apple App Store). Następnie możesz z nich korzystać bezpłatnie przez 30 dni Kosztuje 40 euro rocznie. Ogólnie program otrzymał od instytutu testowego ocenę 2,8 (dostateczną) i tym samym plasuje się na szczycie porównania. Aplikacja rowerowa imponuje wyznaczaniem dni płodnych (ocena 1.8) i łatwością obsługi (ocena 2.2). Wystąpiły jednak różnego rodzaju niedociągnięcia w warunkach i ochronie danych.

Wyświetl MyNFP w sklepie Google Play Wyświetl MyNFP w sklepie Apple App Store

Zalety:

praktyczny do wyznaczania dni płodnych metodą NFP, intuicyjna obsługa przeznaczona dla urządzeń z systemem Android i iOS

Niedogodności:

Informacje płatne tylko w języku niemieckim Niewystarczająca ochrona danych

Lady Cycle: bezpłatna alternatywa dla MyNFP

MyNFP dzieli pierwsze miejsce z aplikacją rowerową Cykl Pani (zobacz w sklepie Google Play), opracowany przez UniDesign Solutions. Ocena odpowiada ocenie MyNFP: łatwość obsługi i określanie dni płodnych są przekonujące, ale ochrona danych i przejrzystość ogólnych warunków handlowych już mniej.

Aplikacja Lady Cycle oferuje funkcje podobne do „My NFP” i jest bezpłatna (źródło zdjęcia: Aware GmbH / Sklep Google Play)

Lady Cycle również opiera się na Ocena podstawowej temperatury i śluzu szyjkowego. Z usługi MyNFP: Lady Cycle można korzystać bezpłatnie. W przeciwieństwie do konkurencji aplikacja jest dostępna także w innych językach, nie tylko po niemiecku. Wada: aplikacja rowerowa jest dostępna tylko na urządzenia z systemem Android.

Zobacz Lady Cycle w sklepie Google Play

Korzyść:

Praktyczne dla metody NFP, bezpłatne, można używać różnych języków

Niekorzyść:

Braki w ochronie danych tylko w przypadku urządzeń z systemem Android

Kalendarz menstruacyjny: najlepsza aplikacja rowerowa w sklepie Google Play

Jeśli nie stosujesz NFP do antykoncepcji, wystarczy kalendarz menstruacyjny. Ma ocenę 4,9 gwiazdki w Google Play Store i Apple App Store Kalendarz menstruacyjny firmy Simple Design Ltd. na samym przedzie. W aplikacji rowerowej możesz sprawdzić, kiedy zaczyna się i kończy krwawienie, a także jaki jest Twój nastrój czy codzienna konsystencja śluzu szyjkowego. Na podstawie tych danych aplikacja rowerowa oblicza następny okres.

Aplikacja Kalendarz menstruacyjny jest popularna w sklepie Google Play (źródło zdjęcia: Simple Design Ltd. / Sklep Google Play)

Inne zalety kalendarza menstruacyjnego: Możesz zablokować aplikację kodem PIN, pojawi się przypomnienie o pigułce i możesz to zrobić również tutaj przechowuj swoją podstawową temperaturę (nie dotyczy obliczania okresu).

Jednak aplikacja rowerowa nie zrobiła wrażenia na Stiftung Warentest, ale uzyskała ocenę 5,5 („słaba”). Z kolei użytkowniczka Romy chwali kalendarz menstruacyjny: „Jestem bardzo zadowolona z aplikacji i używam jej już od kilku lat. Zawsze dostosowuje się do średniej z ostatnich kilku miesięcy i rzetelnie przewiduje mój okres i owulację [sic!] […]. Obsługa jest nieskomplikowana i intuicyjna. Pełna rekomendacja.” Inni użytkownicy również potwierdzają: Jeśli chcesz po prostu mieć oko na swój cykl, aplikacja jest w zupełności wystarczająca. W kilku miejscach podkreśla się jednak, że zapisane dane nie zawsze da się łatwo przenieść na nowe urządzenie.

Wyświetl kalendarz menstruacyjny w sklepie Google Play Wyświetl kalendarz menstruacyjny w sklepie Apple App Store

Korzyść:

Różne funkcje śledzenia Blokada PIN dla aplikacji Prosta i bezpłatna obsługa Zaprojektowany dla urządzeń z systemem Android i iOS

Niekorzyść:

Możliwe wady w zakresie ochrony danych i ogólnych warunków handlowych. Możliwe problemy z tworzeniem kopii zapasowych

Flo: Dobra pomoc w zrozumieniu cyklu

Ostatnią aplikacją, którą chcemy Ci przedstawić, jest Flo (zobacz w sklepie Google Play). Jego struktura jest podobna do kalendarza menstruacyjnego. Również w tym przypadku cykl nie jest śledzony głównie na podstawie podstawowej temperatury i śluzu szyjkowego, ale można po prostu wprowadzić okres. Poza tym możesz mieć swoje Nastrój, dolegliwości fizyczne itp. aby cykl był jeszcze bardziej przewidywalny. Możesz łatwo korzystać z Flo za darmo; wersja premium kosztuje około 33 euro rocznie.

Jako kalendarz menstruacyjny wystarczy aplikacja Flo (źródło zdjęcia: Flo Health Inc. / Sklep Google Play)

Ocena Google aplikacji rowerowej Flo również nie odpowiada ocenie Stiftung Warentest. Instytut testowy również przyznał aplikacji ocenę 5,5 Łatwość obsługi z oceną 2,4 wyróżnia się. Flo ma 4,5 gwiazdki w sklepie Google Play i nawet 4,7 w Apple Appstore. Choć wielu użytkowników chwali liczne funkcje śledzenia, inni uważają je za mylące. Każdy musi sam zdecydować, czy aplikacja mu odpowiada, czy nie.

Sara BörnerSarah Börner, redaktorka GIGA, ekspertka ds. elektroniki użytkowej (mobilnej) i zrównoważonego rozwoju.

Moje doświadczenia z aplikacją rowerową Flo

Od lat korzystam z aplikacji Flo Cycle w trybie darmowym – przede wszystkim po to, żeby sprawdzić, kiedy powinna nastąpić kolejna miesiączka. Osobiście podoba mi się to, że nie tylko dodano coraz więcej cech symptomów, ale także wyjaśniono różne odczucia. W rezultacie aplikacja pomogła mi z czasem Wahania nastroju i różne odczucia cielesne podczas cyklu lepiej zrozumieć.

Zgadzam się jednak z innymi recenzjami: aplikacja rowerowa stała się w niektórych miejscach zagmatwana, a liczba reklam znacznie wzrosła. Chciałbym z powrotem większą strukturę, um korzystaj z aplikacji jeszcze bardziej intuicyjnie być w stanie.

Wyświetl Flo w sklepie Google Play Wyświetl Flo w sklepie Apple App Store

Zalety:

Różne funkcje śledzenia, łatwe w użyciu, pomocne wyjaśnienia cyklu, przeznaczone dla urządzeń z systemem Android i iOS

Niedogodności:

Przeciążona część projektu, niejednoznaczne funkcje premium, braki w ochronie danych

Najlepsze aplikacje rowerowe: to właśnie wybraliśmy

W sklepach z aplikacjami Google i Apple dostępnych jest wiele aplikacji rowerowych. Aby dokonać kompleksowej selekcji oparliśmy się z jednej strony na własnych rekomendacjach, a z drugiej na wynikach badań Stiftung Warentest – Linki do recenzji znajdują się poniżej. Oceny użytkowników również wpływają na wybór. Te ostatnie są pomocne, bo nie oceniają na podstawie wartości laboratoryjnych, a raczej podkreślają indywidualne wrażenia.

Wykorzystane źródła: Stiftung Warentest (nr 9/2023)

W osobnym artykule możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak w GIGA radzimy sobie z rekomendacjami i testami produktów:

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android