Testowana funkcja Note Assist w Galaxy S24: co to jest i jak działa?

Testowana funkcja Note Assist w Galaxy S24: co to jest i jak działa?

Jedną z największych zalet nowej serii Samsung Galaxy S24 jest sztuczna inteligencja. Nowe telefony są wyposażone w wiele funkcji obsługiwanych przez Galaxy AI. Sztuczna inteligencja przenika każdy aspekt nowego Galaxy S24, podobnie jak w przypadku nowej funkcji Note Assist. Ale czym jest Note Assist i jak działa na Galaxy S24? Wypróbowałem tę funkcję na moim Galaxy S24 Ultra i oto, co o niej myślę.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Note Assist to zestaw funkcji Galaxy AI dostępnych w aplikacji Samsung Notes. Należą do nich automatyczne formatowanie, podsumowywanie, poprawianie pisowni, tłumaczenie i generowanie okładek do notatek. Wszystkie te funkcje, z wyjątkiem tłumaczenia, wymagają do działania aktywnego połączenia z Internetem, a tłumaczenie wymaga również pobrania pakietu językowego, chociaż działa na urządzeniu.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest asystent notatek obsługujący Galaxy AI?

Robert Triggs / Android AuthorityGalaxy S24 Ultra Nowa seria Samsungów Galaxy S24 jest wyposażona w funkcję „Note Assist”, która jest dostępna w aplikacji Samsung Notes. Note Assist zasadniczo przenosi sztuczną inteligencję do aplikacji Notes, wykorzystując ją do zapewnienia większej funkcjonalności. Obejmuje to: Automatyczne formatowanie notatek z nagłówkami, punktorami i akapitami. Podsumowanie notatek, aby zobaczyć, o czym są. Generuj okładki na podstawie treści notatek. Poprawna pisownia i gramatyka. Tłumacz tekst w swoich notatkach. Aby osiągnąć podobne wyniki, możesz skorzystać z różnych usług zewnętrznych, ale Note Assist łączy je wszystkie w jednym miejscu w aplikacji Samsung Notes. Jest to jeszcze bardziej przydatne w przypadku Galaxy S24 Ultra, ponieważ możesz używać rysika S Pen do robienia notatek, które są następnie transkrybowane przez aplikację Samsung Notes, aby umożliwić przetwarzanie ich za pomocą sztucznej inteligencji. Z tych pięciu funkcji można przetwarzać tylko funkcję tłumaczenia na urządzeniu (i nadal wymaga wstępnego pobrania pakietu językowego). Pozostałe cztery funkcje wymagają połączenia z Internetem.

Na jakich telefonach działa Note Assist?

Rodzina Samsunga Galaxy S24 5Lanh Nguyen / Android AuthoritySamsung ogłosił wprowadzenie Note Assist dla następujących telefonów: Seria Samsung Galaxy S24: Galaxy S24 Galaxy S24 Plus Galaxy S24 Ultra Samsung nie ogłosił konkretnie szerszego wdrożenia Note Assist. Firma wspomniała jednak, że szersze funkcje Galaxy AI z serii Galaxy S24 będą obsługiwane również w poprzednich modelach, w tym prawdopodobnie w serii Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5 i Flip 5 oraz Galaxy Tab S9. wraz ze zbliżającą się aktualizacją OneUI 6.1. Mamy więc nadzieję, że ta funkcja pojawi się na większej liczbie urządzeń w ofercie Samsunga.

Jak aktywować asystenta notatek?

Note Assist działa w aplikacji Samsung Notes, dzięki czemu możesz aktywować tę funkcję z poziomu aplikacji. Otworzyć Notatki Samsunga aplikację na obsługiwanym telefonie Samsung. Kliknij na trzyliniowy przycisk na pasku bocznym w środkowej lewej części ekranu. Po wysunięciu paska bocznego kliknij przycisk przycisk ustawień. Iść do Uwaga, pomoc i przełącz to NA. Możesz także włączyć tę funkcję w aplikacji Ustawienia systemowe, przechodząc do Ustawienia > Zaawansowane funkcje > Zaawansowana inteligencja > Samsung Notes > Włączone.

Jak korzystać z funkcji Note Assist: Wyjaśniono wszystkie funkcje AI

Teraz, gdy aktywowałeś funkcję Note Assist, możesz ją wywołać w dowolnej istniejącej lub nowej notatce w aplikacji Samsung Notes. W dowolnej notatce kliknij przycisk przycisk trzygwiazdkowy i wybierz jedną z czterech dostępnych funkcji AI.

Automatyczne formatowanie

Funkcja automatycznego formatowania wykorzystuje sztuczną inteligencję do restrukturyzacji notatek. Dodając nagłówki, punktory i inne dane formatujące, format automatyczny ułatwia czytanie notatek. Samsung twierdzi, że do działania funkcji automatycznego formatowania potrzebne jest co najmniej 200 znaków. Możesz wybrać sposób formatowania notatki: nagłówki i punktory lub notatki ze spotkań. Każda z opcji daje pięć możliwości wyboru automatycznie sformatowanych wyników. Możesz przeglądać opcje, aby zobaczyć, która lepiej pasuje do Twojej notatki i potrzeb. Po ponownym sformatowaniu notatki możesz skopiować sformatowane dane, zastąpić starą notatkę nowo sformatowaną notatką lub dodać nową notatkę do istniejącej notatki.

Podsumować

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja Podsumuj w aplikacji Samsung Notes tworzy skrócone podsumowanie notatki zawierające wszystkie najważniejsze informacje. Aby funkcja podsumowania działała, potrzebujesz co najmniej 200 znaków. Podobnie jak w przypadku opcji formatu automatycznego, możesz skopiować podsumowanie, zastąpić starą notatkę podsumowaniem lub dodać podsumowanie do istniejącej notatki.
Zrzut ekranu 20240202 205117 Samsung NotesZrzut ekranu 20240202 205133 Samsung NotesStandardowe podsumowanieZrzut ekranu 20240202 205137 Samsung NotesZrzut ekranu 20240202 205147 Samsung NotesSzczegółowe podsumowanie Domyślnie funkcja generuje zwięzłe podsumowanie. Bardziej szczegółowe podsumowanie można wyświetlić, klikając przycisk ikona regulacji (umieszczony obok ikony informacji) i wybierając Szczegółowe.

Poprawna pisownia

Funkcja Popraw pisownię identyfikuje i koryguje błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Zasadniczo jest to sprawdzanie pisowni, ale z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Po raz kolejny możesz skopiować, zastąpić lub dodać do istniejącej notatki. Jednak w przeciwieństwie do formatu automatycznego i podsumowania poprawna pisownia nie wymaga minimalnej liczby słów.

Tłumaczyć

Tłumacz wykorzystuje sztuczną inteligencję do tłumaczenia tekstu. Sztuczna inteligencja powinna automatycznie wykryć język źródłowy Twojej notatki i poprosić Cię o pobranie pakietów językowych potrzebnych do tłumaczenia. Z tego, co wiem, funkcja tłumaczenia działa na urządzeniu i nie wymaga połączenia z Internetem po pobraniu pakietów językowych. Oto języki i regiony obsługiwane przez Tłumacz: Chiński Uproszczony angielski (Indie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone) Francuski Niemiecki Hindi Włoski Japoński Koreański Polski Portugalski (Brazylia) Hiszpański (Meksyk, Hiszpania, Stany Zjednoczone) Tajski Wietnamski Jak widać, podczas Tłumacz obsługuje wiele języków, a lista nie jest tak wyczerpująca, jak w przypadku konwencjonalnych usług tłumaczeniowych.

Wygeneruj osłonę

Dostęp do funkcji Generuj okładkę można uzyskać z głównej strony docelowej aplikacji Notatki, a nie z poziomu żadnej notatki, jak w przypadku pozostałych czterech funkcji. Generuj okładkę umożliwia tworzenie unikalnych ikon miniatur dla notatek, dzięki czemu można odróżnić jeden zestaw od drugiego. Ułatwia to zlokalizowanie notatki, której szukasz, zwłaszcza jeśli masz kilka przypadkowych notatek zebranych przez lata. Aby uzyskać dostęp do opcji Generuj okładkę, otwórz plik Notatki Samsunga aplikacji, naciśnij i przytrzymaj, aby wybrać notatki, kliknij Więcej ikonę w prawym dolnym rogu i kliknij Wygeneruj osłonę. Zostanie wygenerowana okładka, a użytkownik zostanie poproszony o nałożenie okładki na notatkę. Możesz kliknąć Zrobione aby nałożyć osłonę.

Jak dobry jest asystent notatek oparty na Galaxy AI?

Stojący ekran główny Samsunga Galaxy S24 UltraRobert Triggs / Android Authority Z moich testów wynika, że ​​Note Assist bardzo dobrze wykonuje swoje (ograniczone) zadanie. Większość operacji zajmuje tylko kilka sekund, a wyniki są zadowalające. Note Assist sam w sobie nie jest rewolucyjny, ale uzupełnia wrażenia z Galaxy S24. Uważam, że najczęściej używaną funkcją jest format automatyczny, który pomaga mi zrozumieć szybko pisane notatki. Podsumuj jest również przyzwoity w generowaniu podsumowań, chociaż jest prawdopodobne, że jeśli wpisałeś notatkę, już wiesz, co napisałeś. Byłoby lepiej, gdyby można było bezpośrednio zaimportować stronę internetową lub wiadomość do programu Notatki w celu podsumowania. Tłumaczenie ma również sens, jeśli chcesz uruchomić je na urządzeniu; w przeciwnym razie usługi takie jak Tłumacz Google oferują szerszy wybór języków. Indywidualnie żadna z funkcji Note Assist nie wyróżnia się jako nowa, rewolucyjna funkcja. Dodają jednak tę małą szczyptę nowości i użyteczności do Galaxy S24, aby go wyróżnić. W połączeniu z innymi funkcjami Galaxy AI może być ich wystarczająco dużo, aby zmienić telefon. Samsunga Galaxy S24 UltraSamsunga Galaxy S24 UltraAparat Samsung Galaxy S24 Ultra 200 MP • Silnik ProVisual • Do 1 TB pamięci masowej • Nowe narzędzia AI Najlepsze z najlepszych w serii S24 Prawdziwie flagowe urządzenie Samsunga, Galaxy S24 Ultra oferuje najlepsze specyfikacje i funkcje ze wszystkich dotychczasowych telefonów Galaxy. Najważniejsze są funkcje sztucznej inteligencji i aparatu, z głównym aparatem 200 MP, teleobiektywem 5x 50 MP, teleobiektywem 3x 10 MP i ultraszerokokątnymi aparatami 12 MP. Mniejsze ramki wyświetlacza, wyświetlacz o jasności 2600 nitów, bateria 5000 mAh, zaawansowana komora chłodząca, pamięć UFS 4.0 o pojemności do 1 TB i 12 GB pamięci RAM sprawiają, że jest to wydajny mobilny system komputerowy. Nowy silnik ProVisual Engine oferuje narzędzia aparatu oparte na sztucznej inteligencji do robienia zdjęć i nagrywania filmów.Samsung Galaxy S24 PlusSamsunga Galaxy S24 PlusSamsung Galaxy S24 PlusDuży, jasny wyświetlacz • Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy • Cienkie ramki Nowy sprzęt, potężne narzędzia AI Wyposażony w obszerny zestaw nowych funkcji AI, Samsung Galaxy S24 Plus to podstawowy model serii S24 o przekątnej 6,7 cala. Dzieląc większość specyfikacji i funkcji ze standardowym modelem S24, S24 Plus oferuje większą baterię, więcej miejsca na dysku, 12 GB pamięci RAM i rozdzielczość Quad HD. Zbudowany dla tych, którzy chcą większego wyświetlacza, ale nie interesują ich najlepsze funkcje dostępne tylko w S24 Ultra.Samsung Galaxy S24Samsunga Galaxy S24Samsung Galaxy S24 Cieńszy niż kiedykolwiek • Szkło Victus 2 • Jasny wyświetlacz Potężne inteligentne rozwiązania AI i węższe ramki Seria Samsung Galaxy S24 skupia się na dodatkowej technologii AI. Dzięki 6,2-calowemu wyświetlaczowi o częstotliwości odświeżania 120 Hz, 128 GB lub 256 GB pamięci, 8 GB pamięci RAM i szczytowej jasności wyświetlacza do 2600 nitów, S24 zapowiada się na poprawę jakości w swojej linii. Nowe funkcje AI sięgają głębiej, poprawiając wygodę korzystania z aparatu, wyszukiwania i wiele więcej.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android