Test smartwatcha 2022: najlepsze zegarki Apple, Huawei & Co.

Test smartwatcha 2022: najlepsze zegarki Apple, Huawei & Co.

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych rozszerza swoją ofertę o smartwatche, czy to do biura, czy do treningu – małe towarzysze mogą być przydatnymi urządzeniami do noszenia. Ale z naszego artykułu GIGA dowiesz się, które inteligentne zegarki są naprawdę warte zachodu we wszystkich tych modelach.

inteligentne zegarki są idealne dopasowanie dla tych, którzy nie chcą (chcą) zawsze mieć smartfona pod ręką, ale nadal nie chcą rezygnować z różnych funkcji. Ale smartwatche to już bez liku, choć trzeba samemu zdecydować, czy ważniejsze są tryby fitness, czy też zegarek chce się nosić przede wszystkim w biurze. W naszym przeglądzie pokażemy Ci, które modele są naprawdę warte swojej ceny.

Najlepsze smartwatche 2022: Wszystkie modele na pierwszy rzut oka

Zwycięzca testu w Stiftung Warentest dostaje (jak zwykle) Jabłko z Oglądaj serię 6 (za 370 euro w Otto) zwycięstwo Wskazówka dotycząca ceny i wydajności The Zegarek Huawei GT 3 (za 180 euro w Amazon) oferuje wszystko, czego potrzebuje smartwatch za mniej niż 200 euro Garmin Venu 2 Plus (za 380 euro w MediaMarkt) praktyczny dodatek za szkolenie Zegarek Samsung 4 (za 160 euro w Saturn) jest szczególnie opłacalny, jeśli masz już smartfon od producenta.

Apple Watch Series 6: zwycięzca testu w Stiftung Warentest

Król nie żyje, niech żyje król – prawie nie ma powiedzenia, które lepiej pasuje do Apple Watcha niż ten. Co roku pojawia się nowy model i co roku zostaje wybrany zwycięzcą testu – w tym Apple Watch Series 6 (widok na Amazon). Chociaż na zewnątrz niewiele się zmieniło w porównaniu do poprzednika Apple Watch Series 5, kilka rzeczy zmieniło się w środku: Apple Watch 6 ma czujnik tlenu we krwi, procesor jest nieco lepszy, a zawsze włączony wyświetlacz jest nieco jaśniej. I zintegrowany wysokościomierz można teraz aktywować na stałe.

Mimo pochwał smartwatch nie jest wolny od wad: Stiftung Warentest daje go do normalnego użytkowania (z wyłączonym trybem treningowym). Żywotność baterii tylko 48 godzin na. Tutaj jest zdecydowanie więcej. Nawiasem mówiąc, jeśli szukasz Apple Watch 7 (zobacz go w Amazon), nie pomylisz się z tym. Stiftung Warentest również przyznał mu ocenę 2,0, ale następca jest tuż za Apple Watch 6 pod względem dokładności pomiarów trybu fitness.

Apple Watch Series 6 (zgniły)

Zwycięzca testu Apple od Stiftung Warentest jest dostępny za mniej niż 400 euro.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 20.06.2012 06:04

Zalety:

Rozbudowane funkcje fitness Obsługa Siri i Apple Pay

Niedogodności:

Bardzo krótki czas pracy na baterii Kompatybilny tylko z iPhone’ami

Najważniejsze jest szykowne? W takim razie mamy dla Ciebie kilka modnych smartwatchy:

Huawei Watch GT 3: Przydatne funkcje w świetnej cenie

Jeśli szukasz smartwatcha, na który niekoniecznie chcesz wydawać fortunę, rozważ Huawei Watch GT3 (patrz Amazon). W przeciwieństwie do poniższego Apple Watch, zegarek fitness Huawei jest bezproblemowy z telefonami z Androidem i iOS zgodny. Kolejna zaleta: możesz zainstalować dodatkowe aplikacje, takie jak aplikacje fitness, dzięki czemu możesz również wykonywać treningi z zegarkiem. Do tego bateria w modelu 44 mm (Huawei wciąż oferuje 42 mm) wytrzymuje do 24 dni, choć w naszym teście przy intensywnym użytkowaniu nadal wytrzymywał 14 dni.

Huawei Watch GT 3 (źródło obrazu: GIGA)

Jednak zegarek również się ujawnił pewne słabości: Komunikaty głosowe (np. podczas treningów) są tylko w języku angielskim, a zegarek nie zawsze reagował na polecenia dotykowe (zwłaszcza na krawędziach).

Zegarek Huawei GT 3 (Schwarz)

Zegarek Huawei GT 3 (Schwarz)

Huawei Watch GT 3 oferuje wiele praktycznych funkcji za mniej niż 200 euro.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 20.06.2012 00:08

Zalety:

Możliwa bardzo mocna instalacja aplikacji na baterie

Niedogodności:

Oprogramowanie i obsługa częściowo niedojrzałe angielskie wyjście głosowe

Garmin Venu 2 Plus: Idealny do treningu

Jeśli szukasz przede wszystkim dobrego zegarka fitness, być może zauważyłeś już markę Garmin. W przeciwieństwie do normalnego modelu Venu 2, możesz używać wersji Plus (zobacz ją w MediaMarkt) do wykonywania połączeń telefonicznych przez całą dobę, odpowiadać na wiadomości tekstowe za pomocą wprowadzania głosowego i steruj asystentami głosowymi w telefonie, takimi jak Siri i Asystent Google. Zachowano również duży wybór funkcji fitness, a związane z nimi pomiary przekonują dużą dokładnością.

Aby połączyć się z telefonem komórkowym, potrzebujesz aplikacji Garmin, ale według różnych zewnętrznych witryn testowych czasami może wystąpić jąkanie. Podobnie indywidualni nabywcy zgłaszają się na Amazon of Problemy z połączeniem GPS a częściowo z awarii systemu. Na koniec wymagane są tutaj aktualizacje od producenta.

Garmin Venu 2 Plus (czarny)

Garmin Venu 2 Plus (czarny)

Smartwatch Venu 2 Plus firmy Garmin jest szczególnie odpowiedni dla sportowców.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 20.06.2012 03:21

Zalety:

Telefonia i sterowanie głosoweRozbudowane i dokładne funkcje fitness

Niedogodności:

Oprogramowanie ze słabościamiNiezgrabny projekt

Tak poza tym: Jeśli nie chcesz rezygnować z wysokiej klasy smartwatcha i chcesz sięgnąć głębiej do kieszeni, warto przyjrzeć się Garminowi Fenixowi 7 (patrz Otto). Producent wbudował w ten model jeszcze mocniejszy akumulator, a Ty korzystasz z odtwarzacza muzyki i wszechstronnego menedżera map (np. dla terenów narciarskich).

Powinien to być raczej tracker fitness? Oto kilka rekomendacji dla Ciebie:

Samsung Galaxy Watch 4: Dobry, ale ze słabościami

Oczywiście w naszym zestawieniu nie pominięto fanów Samsunga. Nadany: Samsung Galaxy Watch 4 nie jest idealny. W Stiftung Warentest wystarczyło to na „dobry” (klasa 2.4), ale stosunkowo krótka żywotność baterii doprowadziła między innymi do dewaluacji. Nasz redaktor Peter przetestował klasyczną wersję Samsung Galaxy Watch 4 i szczególnie skrytykował zależność od smartfona Samsung.

Samsung Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic (źródło obrazu: GIGA)

Nie chcemy i nie musimy demonizować smartwatcha. Za znacznie poniżej 200 euro (patrz Saturn), Samsung Galaxy Watch 4 przekonuje eleganckim wyglądem i jasny i odporny na zarysowania wyświetlacz. Możesz też skorzystać z usług Google, a smartwatch oferuje wiele funkcji, które pozwalają jeszcze lepiej poznać swoje ciało.

Samsung Galaxy Watch 4 (różowe złoto)

Samsung Galaxy Watch 4 (różowe złoto)

Samsung Galaxy Watch 4 nie jest idealny, ale nadal przekonuje wieloma funkcjami oraz szykowną i solidną konstrukcją.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 20.06.2012 03:16

Zalety:

Czytelny wyświetlaczAplikacje i usługi Google

Niedogodności:

Zbyt krótki czas pracy na bateriiZależność Samsunga

Najlepsze smartwatche 2022: jak je testowaliśmy i wybieraliśmy

W naszych poradach dotyczących zakupu upewniliśmy się, że dla smartfonów z systemem Android i iOS lista pasujących smartwatchów. Niektóre urządzenia do noszenia wolą być podłączone do wewnętrznych smartfonów, dlatego ważna jest dla nas odpowiednia równowaga w wyborze. Ponadto dla wielu użytkowników smartwatchów istotne są nie tylko inteligentne funkcje, dzięki którym używają smartwatcha jako drugiego smartfona, ale także funkcje fitness. Z tego powodu w naszym przeglądzie znajdziesz również modele, które spełniają dokładnie te życzenia.

W naszym filmie GIGA wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę ze smartwatchem:

W ocenach częściowo oparliśmy nasze własne testy na wynikach Stiftung Warentest (wydanie 4/2022) i innych zewnętrznych witryn testowych. Podobnie miał Oceny od użytkowników wpływ na selekcję. Te ostatnie były pomocne, ponieważ nie oceniali na podstawie liczb wzorcowych i innych wartości laboratoryjnych, które niewiele mówiły, ale podkreślały indywidualne wrażenia.

Dzięki naszym badaniom chcemy polecić Ci odpowiednie produkty i uniknąć złych zakupów. Twoje zaufanie jest dla nas ważne – dlatego możesz na nas polegać. W osobnym artykule dowiesz się, jak GIGA radzi sobie z rekomendacjami i testami produktów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android