Telefon komórkowy jako kluczyk do samochodu: tak to działa z Portfelem Google

Telefon komórkowy jako kluczyk do samochodu: tak to działa z Portfelem Google

Nowoczesne samochody nie mają już zwykłego fizycznego kluczyka, który wkłada się do szczeliny, ale można go otworzyć jednym naciśnięciem przycisku. Kluczyk samochodowy można zdigitalizować za pomocą smartfona z systemem Android. Pojazd można następnie otworzyć, zablokować, a nawet uruchomić za pomocą telefonu komórkowego.

Klucz jest digitalizowany za pośrednictwem „Portfela Google”. Aby to zadziałało, musisz mieć kompatybilny smartfon i pojazd obsługujący tę funkcję. Klucz można także udostępnić innym użytkownikom. Upewnij się, że w smartfonie jest włączona funkcja NFC. Klucz cyfrowy współpracuje również z „UWB” (Ultra Wideband) i „Bluetooth Low Energy” (BLE).

Przechowuj cyfrowy kluczyk samochodowy w Portfelu Google

Funkcja kluczyka samochodowego jest dostępna dla wszystkich urządzeń Google Pixel od Pixel 6, Samsung Galaxy S21 i nowszych, a także niektórych innych smartfonów z systemem Android z systemem co najmniej Android 12. Aby zarejestrować klucz w Portfelu Google, którego używasz aplikacji producenta pojazdu. Tam możesz sprawdzić, czy funkcja ta jest w ogóle dostępna dla Twojego samochodu. Oto jak to skonfigurować:

─ umrzeć Aplikacja producenta Twojego pojazdu. Poszukaj opcji funkcji dla „Cyfrowy kluczyk do samochodu„. Podążaj za instrukcjedo digitalizacji kluczyka samochodowego. Zaloguj się na swoje konto Google i po przeczytaniu zaakceptuj warunki użytkowania. Daj jeden kluczowi smartfona odpowiednia nazwa. Imię nie może być później zmienione. Wybierz „Rozpocznij parowanie”. Pojazd i samochód będą połączone ze sobą. Klucz jest następnie zapisywany w formie cyfrowej przechowywane w Portfelu Google.

W zależności od producenta możesz także otrzymać informacje cyfrowe pocztą elektroniczną. Znajdziesz tam link, za pomocą którego możesz przesłać dane na urządzenie z Androidem. W przypadku niektórych pojazdów kluczowe informacje można także przesłać za pośrednictwem systemu informacyjno-rozrywkowego na konto Google i zapisać tam w portfelu.

Tutaj możesz zobaczyć przykład działania konfiguracji i użycia klucza cyfrowego:

Otwórz samochód telefonem komórkowym i uruchom go

Po zapisaniu danych kluczyka samochodowego w smartfonie możesz go używać do otwierania, zamykania i uruchamiania samochodu. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Trzymasz go, aby go otworzyć lub zamknąć Tył smartfona i klamka. W niektórych pojazdach można także aktywować dostęp bezkluczykowy. Wtedy drzwi otworzą się automatycznie, gdy tylko tam dotrzesz zbliża się do drzwi pojazdu. Jeśli wysiądziesz i odsuniesz się od samochodu, drzwi zostaną zamknięte. W „Portfelu Google” tę funkcję można wyłączyć w widoku „Szczegóły”. Aby uruchomić pojazd, umieść smartfon w Czytnik do klucza. Następnie naciśnij przycisk start w pojeździe. W widoku Portfela Google możesz to zrobić Udostępnij kluczyki do samochodu. Oznacza to, że możesz przekazać informacje innemu użytkownikowi, który będzie mógł je wykorzystać do otwarcia i uruchomienia samochodu.

W zależności od marki samochodu, za pomocą cyfrowego kluczyka samochodowego możesz skorzystać z innych funkcji w samochodzie, takich jak włączenie alarmu lub otwarcie bagażnika.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android