Te wskazówki pozwolą Twojemu protetykowi słuchu na drodze do sukcesu w 2023 roku

Te wskazówki pozwolą Twojemu protetykowi słuchu na drodze do sukcesu w 2023 roku

Od redakcji 2 listopada 2022 r.

Firmy produkujące aparaty słuchowe to firmy wysoce wyspecjalizowane, co może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem dla marketingu. Zaletą jest to, że zwykle jest mniej konkurencji. Ale jeśli mieszkasz w okolicy, w której jest szczególnie dużo protetyków słuchu w stosunku do populacji, możesz mieć trudności ze znalezieniem klientów. W takim przypadku zwykle konieczne jest planowanie działań marketingowych w sposób ukierunkowany i poleganie na szerszym zestawieniu. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wprowadzić swoją firmę protetyków słuchu na drogę do sukcesu w 2023 roku.

Źródło obrazu: Pexels

przejąć konkurentów

Jeśli masz środki, możesz kupić jedną lub dwie inne firmy w okolicy. Może to być nawet tańsze niż zakładanie nowych oddziałów i daje większy udział w rynku. Do pomyślenia byłby również model partnerski z istniejącymi firmami. Starsi właściciele mogą być zainteresowani uchyleniem swoich obowiązków lub całkowitą sprzedażą firmy na emeryturę.

ulepszyć witrynę

Strona z danymi kontaktowymi do umówienia spotkania nie jest wystarczająca. Strona internetowa powinna zawierać przydatne zasoby i mieć różne funkcje. Jako przykład weźmy tę stronę: www.phonak.com/en/en/znajdź-a-aparat-słuchowy-professional-in-your-neighborhood.html. Dostępna jest funkcja wyszukiwania, która pozwala odwiedzającym stronę internetową znaleźć protetyków słuchu w ich pobliżu. To świetny sposób na skierowanie ich do najbliższego sklepu, a jednocześnie za pomocą wyszukiwania lokalnego w celu uzyskania informacji o potencjalnych klientach.

użyj reklamy drukowanej

Reklama drukowana jest jedną z najskuteczniejszych metod marketingowych dla protetyków słuchu z wielu powodów. Ważną rolę odgrywa średni wiek klientów: wiele osób potrzebujących aparatów słuchowych jest starszych i spędza mniej czasu w sieci. Ponadto zazwyczaj szczególnie dobrze reagują na tradycyjne środki reklamowe.

Kolejną zaletą reklamy drukowanej jest możliwość precyzyjnego ukierunkowania i skupienia się na określonym obszarze. Powodzenie kampanii można łatwo sprawdzić: Jeśli wprowadzisz oddzielny numer telefonu, który jest używany tylko do reklam drukowanych, wiesz dokładnie, ilu klientów zostało pozyskanych dzięki temu działaniu.

Płatność za kliknięcie (PPC)

PPC to bez wątpienia jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych dla protetyków słuchu. Oto, jak to działa: licytujesz określone słowa kluczowe dla swojej oferty usług, które następnie pojawią się w wynikach wyszukiwania. Facebook, Bing i Google oferują taką możliwość reklamową, ale nie otrzymujesz za nią zapłaty, dopóki ktoś nie kliknie Twojej reklamy i nie odwiedzi Twojej witryny. Google ma również reklamy telefoniczne, które pozwalają potencjalnym klientom dzwonić do Ciebie bezpośrednio. Z PPC masz duży zasięg za uczciwą cenę.

Z tych wskazówek skorzysta każdy, kto chce odnieść sukces ze swoim protetykiem słuchu. Również ważne: W marketingu zwracaj uwagę na kreatywność i konsekwencję. I skup się na potrzebach klienta – wtedy Twoja dobra reputacja wkrótce przemówi sama za siebie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android