Sygnał bez numeru telefonu: Tak to działa z nazwami użytkowników

Sygnał bez numeru telefonu: Tak to działa z nazwami użytkowników

„Signal” to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na Androida i iOS. Jeśli zakładasz konto, musisz podać swój numer telefonu komórkowego. Numer ten jest jednak niezbędny jedynie do logowania i można go ukryć przed innymi użytkownikami. Możesz używać Signal bez numeru telefonu i zamiast tego wybrać nazwę użytkownika.

Wersja: 6.28.6

Języki Niemiecki

Platformy: Android

Numer jest niezbędny do weryfikacji i identyfikacji konta. Jednak użytkownicy ceniący anonimowość prawdopodobnie nie będą chcieli udostępniać serwisu swojego prywatnego numeru. Długo nie można było tego uniknąć, ale pod koniec lutego 2024 roku wreszcie zgłoszono rozwiązanie.

Sygnalizacja bez numeru telefonu tylko na objazdach

Prosty i bezpośredni sposób na rejestrację w Signal bez numeru telefonu komórkowego, jeszcze nie istnieje. Twórcy nie planowali całkowicie anonimowej rejestracji za pomocą samej nazwy użytkownika. Jednak odpowiednia funkcja zostanie dodana później. Po wstępnych testach jesienią 2023 r. funkcja zostanie wprowadzona w wersji beta komunikatora od lutego 2024 r. Dzięki temu możesz ukryć numer telefonu, aby nie można było Cię już za jego pośrednictwem znaleźć. Ta funkcja ma zostać udostępniona wszystkim użytkownikom na początku 2024 r. Do rejestracji nadal wymagany jest numer telefonu komórkowego.

Jeżeli funkcja jest aktywna, możesz to zrobić w ustawieniach konta Signal nazwa użytkownikawybierz. Domyślnie Twój numer telefonu jest pokazywany tylko użytkownikom, którzy nim są jako kontakt w Signal uratował. Generalnie możesz używać swojego numeru telefonu komórkowego Ukryj w ustawieniach prywatności i pokaż tylko nazwę użytkownika wszystkim uczestnikom sygnału.

Czy możesz całkowicie korzystać z Signal bez numeru telefonu komórkowego?

Aby zarejestrować się w serwisie, nadal wymagane będzie podanie numeru telefonu. Jeśli nie chcesz udostępniać serwisu swojego numeru telefonu komórkowego lub chcesz założyć drugie konto, musisz skorzystać z małego objazdu:

Czy nadal masz taki? Telefon stacjonarny, wpisz ten numer zamiast numeru telefonu komórkowego. Zwykle otrzymasz SMS w celu weryfikacji, ale można także wykonać połączenie komputerowe na numer stacjonarny. Tutaj otrzymasz kod, który wpiszesz w aplikacji Signal podczas rejestracji.

Wskazówka: Dzięki nam dowiesz się, jak zmienić numer telefonu komórkowego w Signal.

Alternatywnie uzyskaj nową kartę SIM ze świeżym numerem, którego używasz tylko do rejestracji. W internecie jest kilku dostawców, m.inDostarczą ci bezpłatną kartę SIM. Jeśli złożenie zamówienia jest dla Ciebie zbyt skomplikowane lub nie masz w danej chwili wolnej karty SIM, po prostu zaopatrz się w tym celu w pakiet startowy na kartę, np. w najbliższym supermarkecie w Twojej okolicy. To nie jest bezpłatne, ale nie musisz łączyć swojego prywatnego, „prawdziwego” numeru telefonu komórkowego z Signal.

Z tych komunikatorów można korzystać bez numeru telefonu komórkowego:

Darmowe karty SIM dostępne są tutaj m.in.:

Zarejestruj się w Signal, używając „fałszywego” numeru telefonu komórkowego?

Istnieją również usługi online z numerami „jednorazowymi” do jednorazowego użytku. Nie powinieneś jednak używać tych numerów do otrzymywania wiadomości SMS z potwierdzeniem, ponieważ zwykle są one używane wielokrotnie. Oznacza to, że osoby trzecie mogą uzyskać dostęp do konta sygnałowego powiązanego z „fałszywym” numerem.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android