Świeżo po wyjęciu z pudełka: 10 sposobów na ulepszenie OnePlus 10 Pro

Świeżo po wyjęciu z pudełka: 10 sposobów na ulepszenie OnePlus 10 Pro

Ryan Haines / Android AuthorityPrzybył OnePlus 10 Pro i ma wiele do zaoferowania. Jeśli jednak zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby porzucić One UI lub iOS dla Oxygen OS, możesz nie wiedzieć dokładnie, od czego zacząć. Od dawna jesteśmy fanami skórki OnePlus na Androida i mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci skonfigurować telefon i sprawić, by wyglądał bardziej jak Twój. Oto najlepsze porady i wskazówki dotyczące OnePlus 10 Pro.
Zobacz też: Przewodnik dla kupujących OnePlus 10 Pro


Wskazówki i porady dotyczące OnePlus 10 Pro

1. Aktywuj półkę OnePlus

Ekran OnePlus 10 Pro z półką OnePlusRyan Haines / Android AuthoritySmartfony zawsze miały na celu mieć wszystko, czego potrzebujesz w dłoni. Jednak wraz z ewolucją urządzeń znalezienie podstaw może być coraz trudniejsze. Właśnie dlatego OnePlus poszedł i sprawił, że wszystko było łatwe. Niektórzy mogą powiedzieć, że odłożył najpotrzebniejsze rzeczy na półkę — rozumiesz? Półka OnePlus to konfigurowalna szuflada na wszystko, od pogody na pierwszy rzut oka po szybkie sterowanie Spotify. Pod wieloma względami eliminuje potrzebę umieszczania widżetów na stronie głównej, ponieważ można je wszystkie zgrupować na półce.
Nasz werdykt: Przegląd OnePlus 10 Pro Aby uzyskać dostęp do półki OnePlus, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu, w którym znajduje się ikona baterii. Możesz dotknąć koła zębatego ustawień, aby zmienić preferencje półki. Jeśli chcesz wyeliminować tę funkcję, możesz to zrobić za pomocą prostego przełącznika. Domyślnie półka OnePlus wyświetla znajome powitanie „Nigdy nie osiedlaj się”, ale możesz także dostosować to zdanie do bardziej osobistego powitania.

2. Obejmij ultraszeroki aparat

Ultraszeroki aparat w dłoni na zewnątrzRyan Haines / Android AuthorityOnePlus zrobił całkiem spory szum, kiedy ogłosił partnerstwo z Hasselbladem przed serią OnePlus 9. Teraz zmieniono konfigurację dla najnowszego OnePlus 10 Pro. Zmiany nie są aż tak znaczące, ale ultraszeroki aparat został nieco przebudowany. Może nie jest tak ostry jak poprzednik, ale rozciąga się jeszcze dalej — aż do 150 stopni. Nasza następna wskazówka dotycząca OnePlus 10 Pro dotyczy zmiany — nigdy nie wiesz, co możesz uchwycić.
Chcesz inspiracji? Kompletny przewodnik po aparatach ultrawide Opanowanie aparatu ultrawide może być trudne, biorąc pod uwagę dodatkowe zniekształcenia. To jeszcze większe wyzwanie, jeśli nie ćwiczysz często. Nie bój się kreatywnie komponować — to dobry sposób na rozwój fotografa. OnePlus dodał nawet tryb rybie oko, jeśli chcesz przywrócić swój styl do lat 90.

3. Ustaw równowagę między życiem zawodowym a prywatnym

Ustawienia czasu pracy OnePlus 10 ProRyan Haines / Android AuthorityJeżeli dzielisz jeden telefon między służbę a życie osobiste, wiesz, jak trudno jest je rozdzielić. Zawsze istnieje pokusa, aby odpowiedzieć na e-mail po godzinach lub przeglądać media społecznościowe w środku dnia. Nie możemy mówić za ciebie, ale rzadko jesteśmy wystarczająco silni, aby całkowicie je oddzielić, więc ta kolejna funkcja OnePlus 10 Pro jest koniecznością. Nazywa się Work-Life Balance 2.0 i dzieli Twoje urządzenie na dwie różne osobowości.
Zobacz też: Najlepsze aplikacje zwiększające produktywność dla AndroidWork-Life Balance 2.0 znajdują się w Cechy szczególne menu i zwykle najłatwiej go znaleźć za pomocą paska wyszukiwania w aplikacji ustawień. Stamtąd możesz dostosować zachowanie swojego OnePlus 10 Pro na podstawie kilku kryteriów. Ustawiamy nasze urządzenie w trybie pracy od 8:00 do 17:00, ale możesz też filtrować według lokalizacji, a nawet sieci Wi-Fi. Zasadniczo tryb pracy ogranicza powiadomienia do aplikacji zwiększających produktywność, takich jak Dysk Google i Gmail, podczas gdy tryb życia umożliwia przepuszczanie przez filtr zabawnych treści, takich jak Netflix.

4. Sprawdź swoje gesty wyłączania ekranu

Ekran OnePlus 10 Pro pokazujący gesty wyłączania ekranuRyan Haines / Android Authority Nawigacja gestami jest świetna, gdy owiniesz wokół niej głowę. Zapamiętanie, jaki ruch ma jaki efekt, może być trudne, ale OnePlus idzie o krok dalej. Gesty wyłączania ekranu lub ekranu blokady są od lat częścią systemu Oxygen OS i ułatwiają dostęp do funkcji telefonu bez konieczności odblokowywania go. Wszystko, co musisz zrobić, to narysować określony kształt lub postać, a Twój OnePlus 10 Pro zareaguje automatycznie. Jak zwykle najszybszym sposobem na znalezienie elementów sterujących gestami przy wyłączaniu ekranu jest wyszukiwanie w aplikacji ustawień. Tam domyślnie zobaczysz te opcje: Dwukrotnie dotknij, aby wybudzić lub wyłączyć ekran Narysuj O, aby otworzyć kamerę Narysuj V, aby włączyć/wyłączyć latarkę Sterowanie muzyką Sterowanie muzyką jest chyba najbardziej interesujące, jak możesz zarządzaj odtwarzaniem i pomijaj utwory bez otwierania telefonu. Po prostu przeciągnij dwoma palcami w dół ekranu, aby wstrzymać, prawie jak gigantyczny przycisk pauzy. Jeśli chcesz przejść do przodu lub do tyłu, zamiast tego narysuj strzałkę w prawo lub w lewo. Jeśli to nie wystarczy, możesz dodać polecenia do listy. Możesz wybierać spośród dodatkowych poleceń, takich jak przesuwanie w dowolnym z czterech kierunków lub rysowanie liter M lub W. Wyniki, które możesz dodać, to odblokowanie telefonu, otwarcie aplikacji lub połączenie z określonym kontaktem.
Zobacz też: Nasz przewodnik po najfajniejszych gestach na Androida

5. Kup nowy futerał na telefon

Etui na telefon OnePlus 10 ProRyan Haines / Android Authority Jeśli zamierzasz wydać pieniądze na nowy OnePlus 10 Pro, zdecydowanie zalecamy jego ochronę. W końcu telefon wciąż jest szklany, a wybrzuszenie aparatu jest coraz większe. Jeden zły upadek i możesz szukać drogich napraw. Na szczęście istnieje wiele spraw z pierwszej i trzeciej strony, w które można zatopić zęby. Wybraliśmy obudowę Quantum, która nadaje stylizowanemu, przezroczystemu wyglądowi OnePlus 10 Pro, a także obudowę Sandstone, aby ponownie przeżyć zabawne materiały z początków marki. Możesz nie być tak zainteresowany tym, co OnePlus musi oferta i to jest w porządku. Zamiast tego możesz sprawdzić naszą listę najlepszych etui OnePlus 10 Pro poniżej, wraz z popularnymi typami Spigen, UAG i nie tylko.
Odbierz sprawę: Najlepsze etui OnePlus 10 Pro

6. Dostosuj swój ekran główny

Ekran OnePlus 10 Pro z ikonami dostosowywania aplikacjiRyan Haines / Android AuthorityAndroid 12 polega na dostosowywaniu i lepiej uwierz, że OnePlus jest zabawny. Oxygen OS jeszcze nie zaaranżował zmian w materiale, ale wciąż jest dużo do majsterkowania. Możesz zmienić większość aspektów ekranu głównego, ale masz największą kontrolę nad ikonami aplikacji. OnePlus oferuje kilka różnych kształtów i stylów do wyboru i łatwo jest wybrać czyste, minimalistyczne podejście. Postanowiliśmy nawet ukryć nazwy aplikacji, aby uzyskać najprostszy projekt, jaki można sobie wyobrazić — pamiętaj tylko, co robi każda aplikacja. Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad ekranem głównym, naciśnij i przytrzymaj dowolną pustą część tapety. Spowoduje to automatyczne otwarcie elementów sterujących dostosowywaniem, w których możesz dodawać i usuwać widżety i aplikacje w ciągu kilku sekund. Możesz zmienić tapetę, a OnePlus nadal zapewnia kontrolę nad sposobem przejścia z jednego ekranu na drugi. Zamiast klasycznego slajdu możesz toczyć, przewracać i sześciennie z jednego wyświetlacza na drugi.
Dostosuj więcej: Najlepsze aplikacje Material You, które możesz wypróbować

7. Wybierz akcesoria

Słuchawki douszne i ładowarka OnePlusRyan Haines / Android Authority Często zalecamy kupowanie kompatybilnej ładowarki przy zakupie nowego telefonu, ale OnePlus jest jednym z ostatnich z umierającej rasy — nadal dostajesz w pudełku ładowarkę 65 W (lub 80 W na całym świecie). Oznacza to, że możesz wziąć pieniądze, które byś włożył w szybką nową ładowarkę, i wybrać inne pasujące akcesoria, aby dopełnić swoją konfigurację. Od Ciebie zależy, czy oznacza to nowy zestaw słuchawek Bluetooth, czy nowy smartwatch, ale wybór jest prawie nieograniczony.

8. Wypróbuj tryb Zen

Tryb Zen Ryan Haines / Android Authority Może to wydawać się dziwną wskazówką dla kogoś, kto właśnie kupił OnePlus 10 Pro, ale ważne jest, aby pamiętać, aby od czasu do czasu odłożyć telefon. Może to być trudne, ale OnePlus ma sposób, aby nieco ułatwić to wyzwanie. Tryb Zen jest nieco podobny do Work-Life Balance 2.0, ponieważ kontroluje to, co będzie wyświetlać Twój telefon, ale idzie o krok dalej w medytacji. Zasadniczo blokuje telefon na uspokajającej grafice wody z kojącą muzyką na wierzchu. Nie będziesz otrzymywać żadnych e-maili ani powiadomień i nie będziesz mieć dostępu do żadnych aplikacji poza aparatem.
Ucz się więcej: Jak działa tryb OnePlus Zen? OnePlus nadal będzie umożliwiał nawiązywanie i odbieranie połączeń, ale tylko w sytuacjach awaryjnych. Ważne jest również, aby pamiętać, że nie można anulować sesji trybu Zen po jej rozpoczęciu. Oczywiście masz pełną kontrolę nad czasem trwania — od jednej minuty do dwóch godzin — ale najlepiej nie akceptować zen, jeśli oczekujesz pilnej lub ważnej wiadomości.

9. Sprawdź aktualizacje oprogramowania

Aktualizacje oprogramowania OnePlus 10 ProRyan Haines / Android AuthorityWyszukiwanie aktualizacji po zakupie nowego telefonu może wydawać się oczywiste i często jest to część procesu konfiguracji. Jednak po tym nie zawsze otrzymujesz przypomnienia, aby szukać nowego oprogramowania. OnePlus szybko wprowadził poprawki i poprawki do swojego najnowszego flagowca, a ulepszenia były zauważalne. Pierwsza duża łatka pojawiła się w Ameryce Północnej 26 kwietnia 2022 r., wprowadzając ulepszenia algorytmu odcisków palców, zużycia energii i jakości zdjęć z przedniego aparatu.
Dowiedz się więcej o aktualizacjach: Centrum aktualizacji OnePlus 10 ProJeśli nie otrzymałeś aktualizacji automatycznie, być może nadszedł czas, aby sprawdzić ustawienia. Możesz dowiedzieć się, czy korzystasz z najnowszej wersji Oxygen OS, otwierając Aplikacja Ustawienia i przewijając w dół do O urządzeniu. Stuknij w nią i spójrz na prostokątne pole u góry ekranu. Jeśli masz aktualizację, zostanie ona tam wymieniona. W przeciwnym razie powinieneś zobaczyć komunikat „Aktualne”.

10. Zablokuj rzeczy w swoim prywatnym sejfie

Prywatny sejf Ryan Haines / Android AuthorityPrywatność jest w dzisiejszych czasach kluczowa, zwłaszcza jeśli pozwalasz komuś innemu obsługiwać Twój telefon. Jeśli pozwalasz dziecku bawić się OnePlus 10 Pro jako poręczną przeszkodą, nie musisz bawić się plikami roboczymi lub innymi ważnymi dokumentami. Hakerzy to kolejne zmartwienie, ale prywatny sejf od OnePlus to wszechstronne rozwiązanie ochronne. Wymaga dedykowanego hasła prywatności i pytania odzyskiwania przed skonfigurowaniem bezpiecznego skarbca. Po skonfigurowaniu pytań możesz również dodać wymagania dotyczące odcisku palca lub rozpoznawania twarzy, aby uzyskać dodatkową warstwę ochrony.
Zobacz też: Najlepsze menedżery plików dla AndroidPrivate Safe oferują miejsce na najbardziej poufne obrazy, pliki audio i dokumenty, a także otwartą sekcję na inne pliki. Oznacza to, że możesz chronić prawie wszystko przed wścibskimi oczami, a dostęp do sejfu nie może być prostszy. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację, taką jak Pliki lub Zdjęcia i nacisnąć i przytrzymać pasek poleceń na dole. Powinno to otworzyć Twój prywatny sejf i poprosić o podanie hasła.


To prawie wszystko dla naszej listy najlepszych wskazówek i trików OnePlus 10 Pro. Jeśli masz ulubioną wskazówkę lub uważasz, że ją przegapiliśmy, nie bój się dać nam znać w komentarzach. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android