Surface Pro 10: data premiery, cena, specyfikacje, plotki i nie tylko

Surface Pro 10: data premiery, cena, specyfikacje, plotki i nie tylko

Surface Pro 9 ma już prawie rok, co oznacza, że ​​jego następca prawdopodobnie jest tuż za rogiem. Firma Microsoft produkuje jeden z najlepszych tabletów zwiększających produktywność na rynku, dlatego nie możemy się doczekać, co będzie dalej z serią Pro. Oto wszystko, co wiemy i chcemy zobaczyć na temat Microsoft Surface Pro 10.
Microsoft Surface Pro 10: W skrócie

Kiedy to wyjdzie? Data premiery Microsoft Surface 10 nie jest jeszcze oficjalnie ustalona.
Co nowego? Surface Pro 10 będzie prawdopodobnie miał dwa wyświetlacze, ulepszony procesor i kilka innych udoskonaleń.
Ile to będzie kosztować? Oczekujemy, że seria Surface Pro 10 będzie zaczynać się od kwoty około 1000 dolarów, chociaż model 11-calowy może kosztować nieco mniej.

Czy będzie Microsoft Surface Pro 10?

Microsoft Surface Pro 9 (1)Firma Microsoft wypuściła do tej pory dziewięć różnych głównych wersji Surface Pro, co daje prawie gwarancję, że zobaczymy Surface Pro 10. Warto również zauważyć, że wyznacza to dziesiątą rocznicę wydania Pro, więc jest bardzo możliwe, że Microsoft pójdzie na całość kiedy zwolni. A kiedy to zobaczymy? Jest bardzo prawdopodobne, że tablet pojawi się na rynku dopiero w 2024 roku.

Jaka jest data premiery Microsoft Surface Pro 10?

Powierzchnia Pro 7: 22 października 2019 r
Powierzchnia Pro 7 Plus: 11 stycznia 2021 r
Powierzchnia Pro 8: 22 września 2021 r
Powierzchnia Pro 9: 12 października 2022 Data premiery Surface Pro 10 nie jest pewna, ale z pewnością możemy się domyślać. Jak widać, Surface Pro pojawia się zwykle między wrześniem a październikiem. Oczywiście nie zawsze dzieje się to co roku. W końcu między Pro 7 i Pro 8 była dwuletnia przerwa, a Pro 7 Plus plasował się pomiędzy nimi. Nie pomaga również fakt, że Surface Pro 10 nie pojawił się podczas wydarzenia Microsoft Surface pod koniec września. Słyszeliśmy jednak więcej niż kilka plotek wskazujących, że Microsoft Surface Pro 10 zadebiutuje w tym roku. Ponieważ komputera nie było na wydarzeniu Microsoftu, prawdopodobnie skłanialibyśmy się ku premierze Pro 10 w 2024 roku.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miał Microsoft Surface Pro 10?

laptop obok kwiatówDo premiery Microsoft Surface Pro 10 pozostał jeszcze co najmniej miesiąc, ale już dzięki młynowi plotek wiemy już o nim kilka rzeczy.

Projekt

Microsoft nie wprowadził wielu poważnych zmian w sprzęcie Surface Pro od czasu modelu 8. generacji w 2021 r. Możliwe, że moglibyśmy spodziewać się większej zmiany w projekcie, aby z wielkim hukiem uczcić 10. rocznicę powstania modelu Pro, ale każdy dotychczasowy wyciek wskazuje na bardziej skromne odświeżenie pod względem designu. Strategia Microsoft Surface w dużej mierze polegała na udoskonalaniu i dopracowaniu, a nie na wprowadzaniu większych zmian. Powiedzielibyśmy, że to dobrze, ponieważ Surface to jeden z lepiej wyglądających tabletów zwiększających produktywność na rynku. Nie oznacza to, że nie pojawi się nic nowego. Mocna plotka z Windows Central sugeruje, że 11-calowy model zadebiutuje obok bardziej typowego 13-calowego wyświetlacza Pro. Ten sam raport twierdzi, że Surface Pro 10 będzie miał mniejsze ramki, a oba modele będą miały częstotliwość odświeżania 120 Hz. Biorąc pod uwagę, że Pro 9 ma już częstotliwość 120 Hz na 13-calowym wyświetlaczu, nie jest zaskakujące, że 11-calowy model również uzyskałby tę samą częstotliwość odświeżania.

Okular

Surface Pro był pierwotnie produktem wyłącznie firmy Intel, dopóki Surface Pro 9 nie wchłonął linii Surface Pro X ARM. Podczas gdy Pro 9 obsługujący tylko Wi-Fi korzysta z procesora Intel, Pro 9 z 5G wybiera procesor Microsoft SQ3 SoC oparty na ARM. A co z Surface Pro 10? Czy będzie miał również smaki ARM i Intel? Tak, ostatecznie. Microsoft pozostaje dość przywiązany do ARM i ogólnie tabletów. System Windows 11 otrzymał niedawno kilka przydatnych aktualizacji przeznaczonych dla tabletów, a plotki głoszą, że trend ten będzie kontynuowany w systemie Windows 12 w 2024 r. Niepewne jest to, czy wersja ARM zostanie uruchomiona jednocześnie z wersją Intel dla Surface Pro 10. Prawdopodobnie dostępna będzie wersja na procesory ARM i Intel, choć nie jest jasne, czy obie zostaną uruchomione w tym samym czasie. W tej chwili procesor SQ3 SoC Pro 9 wykorzystuje najnowszą technologię Snapdragon 8cx Gen 3, dzięki czemu jest tak dobry, jak obecnie w przypadku ARM. Ponieważ wkrótce pojawi się Snapdragon 8cx Gen 4, możliwe, że Microsoft zaczeka do 2024 roku z wypuszczeniem modelu 5G, aby wykorzystać mocniejszy krzem. Sprawa Intela jest znacznie jaśniejsza. Surface Pro 10 prawdopodobnie będzie korzystał z procesorów Intel Raptor Lake 13. generacji, a do wyboru będzie Core i5 lub i7. Procesory są powszechnie dostępne i stanowią logiczną ścieżkę modernizacji hybrydowego tabletu Microsoftu. Podobnie jak w zeszłym roku, wyobrażamy sobie, że model Surface Pro 10 Intel nie będzie miał opcji 5G. Jeśli chodzi o resztę specyfikacji, wyobrażamy sobie, że będzie zintegrowana grafika i konfiguracje pamięci RAM wynoszące co najmniej 8–32 GB pamięci RAM. Opcja 64 GB byłaby miła, choć nic nie wskazuje na to, aby miało to jeszcze nastąpić. Niewiele wiemy też o baterii, pamięci masowej i aparacie. Z pewnością zaktualizujemy ten przewodnik, gdy pojawi się więcej plotek.

Jaka będzie cena Microsoft Surface Pro 10?

Powierzchnia Pro7: Od 749 USD
Powierzchnia Pro 8: Zaczynając od 1099 dolarów
Powierzchnia Pro 9 (Intel): Zaczynając od 1000 dolarów
Surface Pro 9 5G (ARM): Zaczynając od 1300 dolarów, ceny linii Pro dramatycznie wzrosły w przypadku Surface 8, a następnie spadły o 100 dolarów w przypadku serii Pro 9. Wyobrażamy sobie, że cena Surface Pro 10 będzie wynosić co najmniej około 1000 dolarów, a nawet nieco poniżej. Problem w tym, że równie dobrze może to dotyczyć wersji 11-calowej. Dodanie mniejszego rozmiaru ekranu oznacza, że ​​Microsoftowi prawdopodobnie uda się uniknąć pobierania dodatkowej opłaty za model 13-calowy. Widzimy także, że coraz więcej firm podnosi ceny, aby walczyć z inflacją, co może okazać się pewnym czynnikiem. Ceny wersji ARM prawdopodobnie będą nadal zaczynać się od około 1300 USD, ponieważ te wersje są zwykle droższe, nawet jeśli wersja Intel jest w rzeczywistości o wiele potężniejszy wybór.

Czy warto czekać na Microsoft Surface Pro 10?

profesjonalista 9 (1)Jeśli szukasz tabletu z najwyższej półki, który może również dobrze działać pod względem produktywności, seria Surface Pro to świetny wybór, a Pro 9 (830 USD w Amazon) ma już mnóstwo mocy. Mimo to Surface Pro 10 pojawi się prawdopodobnie za około miesiąc i z tego powodu poczekalibyśmy. Na początek Surface Pro 10 będzie miał kilka dużych ulepszeń. Oznacza to również, że Surface Pro 9 będzie prawdopodobnie tańszy, gdy sklepy będą chciały opróżnić swoje istniejące zapasy.

Microsoft Surface Pro 10: Co chcemy zobaczyć

powierzchnia pro 9 (1)W przeważającej części Surface Pro 9 miał wiele racji. Prawdopodobnie Pro 10 będzie jeszcze lepszy, zwłaszcza po dodaniu drugiego rozmiaru ekranu. Mimo to chcielibyśmy, aby przynajmniej kilka rzeczy uległo poprawie.

Naprawdę chcemy więcej portów

Surface Pro 9 ma tylko dwa porty USB-C i port ładowania Surface Connect. Nie ma tu USB-A ani HDMI. Chociaż Microsoft musi pójść na pewne ustępstwa ze względu na stosunkowo smukły profil Pro, może przynajmniej dać nam jeden starszy port USB-A, prawda?

Opcja ze zintegrowanym procesorem graficznym

Surface Pro już wyróżnia się na tle Apple dzięki uruchomieniu pełnego, stacjonarnego systemu operacyjnego. Wariant Intela może zatem obsługiwać mnóstwo starszych programów, dzięki czemu jest świetnym koniem pociągowym. Jedyne, czego brakuje, to dedykowana grafika. Rozumiemy to; to nie byłoby łatwe. Umieszczenie dedykowanego procesora graficznego w tak cienkiej i lekkiej maszynie może wiązać się z potencjalnymi problemami związanymi z nagrzewaniem się i prawdopodobnie wymagałoby kilku kompromisów projektowych, aby to działało. Dałoby mu to również ogromną przewagę nad konkurencyjnymi tabletami, dając użytkownikom urządzenie, którego można używać do gier i edycji wideo.

Przejście na OLED byłoby cudowne

Surface Pro 9 ma świetny wyświetlacz, a dzięki mniejszemu ekranowi będzie jeszcze lepszy, ale chcielibyśmy też, aby Microsoft odszedł od paneli LCD PixelSense IPS. Nie zrozumcie nas źle, w wyświetlaczu Pro 9 nie ma nic złego, a zmienna częstotliwość odświeżania 120 Hz działa dobrze. Niemniej jednak przejście na OLED lub mikro-LED pomogłoby mu lepiej konkurować z wysokiej klasy opcjami Samsunga i Apple . Nie ma informacji, czy taka zmiana mogłaby nastąpić, ale z pewnością jest taka możliwość. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android