Stwórz własne tęczowe zdjęcie profilowe na Facebooku, Instagramie, Twitterze i spółce

Stwórz własne tęczowe zdjęcie profilowe na Facebooku, Instagramie, Twitterze i spółce

Wielu użytkowników mediów społecznościowych dekoruje swoje zdjęcia profilowe kolorami tęczy. Tęczowa flaga oznacza różnorodność, prawa człowieka, akceptację i pokój. Jeśli chcesz się przyłączyć, możesz także dodać flagę Dumy, Tempa lub Postępu do swojego zdjęcia profilowego. Tutaj możesz dowiedzieć się, jak to działa na Twoim komputerze i smartfonie.

Kolorując swoje zdjęcie profilowe na Facebooku, Instagramie, X i Co., wielu użytkowników okazuje swoją solidarność (sojusznik LGBTQ) lub przynależność. Niezależnie od tego, czy chodzi o protest przeciwko utrwalonemu sposobowi myślenia niektórych osób, czy o uczczenie konkretnego wydarzenia, takiego jak czerwiec jako Miesiąc Dumy, uznanie praw osób trans lub legalizacja małżeństw homoseksualnych w danym kraju.

Na Facebooku dostępna jest specjalna funkcja, dzięki której możesz dodawać różne symbole tęczy lub filtry do swojego bieżącego zdjęcia profilowego. W większości innych sieci społecznościowych musisz to zrobić samodzielnie.

Jakie są tęczowe flagi?

Różne ruchy używają tęczowej flagi jako symbolu wolności i postępu. Tutaj znajdziesz przegląd tęczowych flag i różnych flag dumy społeczności LGBTQIA+.

Oto trzy flagi, które są obecnie najczęściej używane w mediach społecznościowych:

Gay_Pride_FlagGay_Pride_Flag

Flaga dumy gejowskiej jest międzynarodowym symbolem ruchu lesbijek i gejów od lat 70. XX wieku.


Flaga Postępu została zaprojektowana przez Daniela Quasara w 2018 roku. To rozszerza flagę dumy o kolory flagi osób transpłciowych, a także brązowo-czarny pasek reprezentujący PoC w społeczności.

Flaga Pace jest symbolem międzynarodowego ruchu pokojowego „Bandiera della Pace”, który po raz pierwszy użył tego symbolu podczas marszu pokojowego we Włoszech w 1961 roku.

Smartfon: umieść tęczową flagę na zdjęciu za pomocą aplikacji

Z Aplikacja Pixlr Możesz także szybko utworzyć tęczowe zdjęcie profilowe na urządzeniach z Androidem i Apple. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację, a zdjęcie i wybraną tęczową flagę będziesz mieć w pamięci swojego urządzenia.

Pixlr
Pixlr
Otwiera Aplikacja Pixlr i stuka w Opcja zdjęć.Wybierz swój Zdjęcie profilowe z pamięci urządzenia mobilnego. Kliknij w lewym dolnym rogu Przybornikikona.Wybiera Opcja podwójnego oświetlenia wyłączone i dotyka polawokół Tęczowa flaga do wyboru. Włącza się dolny suwak umierać przezroczystość A.Dwoma palcami możesz to zrobić Rozmiar flagi dostosować i jednym palcem umierać Pozycja określić. Jeśli jesteś zadowolony, dotknij Hak w prawym dolnym rogu. Na koniec dotknij prawego górnego rogu “Kompletny” a następnie w lewym dolnym rogu “Zapisać obraz”aby zapisać zdjęcie w pamięci.
Aplikacja do zdjęć profilowych RainbowAplikacja do zdjęć profilowych RainbowŹródło obrazu: GIGA

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

PC: Utwórz tęczowe zdjęcie profilowe w przeglądarce

Aby utworzyć tęczowe zdjęcie profilowe, nie musisz instalować żadnego oprogramowania na swoim komputerze – działa to łatwo w przeglądarce. Jedyne czego potrzebujesz to zdjęcie i plik z tęczową flagą na dysku twardym. Następnie postępuj w następujący sposób:

Otwiera się w jednym Nowa karta umierać Strona Pixlr.com.Kliknij na Przycisk „Otwórz obraz”. i wybiera Twoje zdjęcie profilowe z.Wybiera w menu prawy „Dodaj warstwę” i wtedy „Bild” aby wstawić tęczową flagę Suwak “Nieprzezroczystość” zapytaj ją teraz przezroczystość A.
Im mniejsza wartość procentowa, tym słabsza widoczność flagi – zwykle 50 procent powinno dać dobry wynik.
Wreszcie możesz to zrobić Rozmiar i położenie o Dopasuj punkty narożne.Jeśli wszystko pasuje, kliknij na to w prawym dolnym rogu Przycisk „Zapisz”..
Przeglądarka PC ze zdjęciem profilowym RainbowPrzeglądarka PC ze zdjęciem profilowym RainbowŹródło obrazu: GIGA

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Quiz: Czy znasz znaczenie tych emoji w Whatsapp and Co.?

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android