Strava: Wszystko, co musisz wiedzieć o największej na świecie aplikacji do fitnessu społecznościowego

Strava: Wszystko, co musisz wiedzieć o największej na świecie aplikacji do fitnessu społecznościowego

Kaitlyn Cimino / Android AuthorityPomiędzy urządzeniami do monitorowania kondycji, paskami do pomiaru tętna i globalnym pozycjonowaniem oddani sportowcy mają więcej danych niż kiedykolwiek. Jedną z platform, która może pomóc użytkownikom scentralizować wszystkie te statystyki, jest Strava. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o największej sieci społecznościowej dostępnej dla sportowców.

Co to jest Strava?

Galaxy A51 spoczywający na tenisówkach do biegania wyświetla ekran rejestracji na Strava.Kaitlyn Cimino / Android Authority W najprostszych słowach Strava to skoncentrowana na fitnessie aplikacja społecznościowa do śledzenia ćwiczeń. Użytkownicy rejestrują treningi, analizują i monitorują ich postępy, rywalizują ze znajomymi i łączą się z globalną społecznością sportowców. Składająca się z milionów użytkowników platforma umożliwia indywidualnym rejestrowanie działań podczas odkrywania i udostępniania tras (i występów) na całym świecie. Chociaż aplikacja zaczęła skupiać się na bieganiu i jeździe na rowerze, od tego czasu została rozszerzona i obsługuje ponad 40 rodzajów treningów. Narciarstwo alpejskie Narciarstwo przełajowe Kajak Crossfit Sporty rowerowe Jazda na rowerze elektrycznym Jazda na rowerze górskim Eliptyka Golf Jazda na rowerze szutrowym Wędrówka na rowerze ręcznym Łyżwy Łyżwy na rolkach Kajak Sesja kitesurfingu Jazda na rowerze górskim Narciarstwo górskie Inna jazda Wałek wspinaczkowy Narciarski Bieg w rzędach Żeglarstwo Deskorolka Snowboard Piłka nożna Schody Stepper Stand Up Paddle Surf Pływanie Trail Run Velomobile Wirtualny bieg Spacer Sporty wodne Trening siłowy Sesja windsurfingowa na wózkach Sporty zimowe Trening Joga

Co odróżnia Strava od innych aplikacji fitness?

Użytkownik przegląda swoją ostatnią aktywność na ekranie głównym Strava.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityStrava wyróżnia się spośród innych popularnych aplikacji fitness dzięki solidnemu komponentowi społecznościowemu. Zamiast po prostu rejestrować treningi i analizować dane osobowe, użytkownicy łączą się ze znajomymi i sportowcami z całego świata. Obecnie ponad 100 milionów sportowców w 195 krajach korzysta ze Stravy. Oznacza to ciągłe aktualizacje tras, dane porównawcze i zmieniające się tabele wyników.Strava oferuje globalną społeczność ponad 100 milionów sportowców na całym świecie.Każdy użytkownik Strava tworzy unikalny profil podobny do profilu w mediach społecznościowych. Z tego profilu sportowcy mogą udostępniać ukończone aktywności, przesyłać zdjęcia związane z ich treningami, a nawet polubić lub komentować aktywność innych. Możesz śledzić podróże fitness znajomych lub znajomych innych użytkowników za pośrednictwem platformy. Aplikacja zawiera również nieskończoną liczbę klubów, do których użytkownicy mogą dołączyć, aby połączyć się z podobnie myślącymi sportowcami. Obejmują one wszystko, od lokalnych klubów opartych na lokalizacji po opcje oparte na celach, nawykach, a nawet określonych trasach. Możesz także dołączać do wyzwań, takich jak comiesięczne wyzwanie wspinaczkowe, i zdobywać trofea w aplikacji.Fitbit Sense wyświetla aplikacje użytkownika na ekranie.Jimmy Westenberg / Android Authority Aplikacje takie jak Garmin Connect lub Samsung Health zawierają mikrowersje interaktywnych funkcji oferowanych przez Strava. Co więcej, podczas gdy wiele głównych aplikacji zdrowotnych odpowiada określonym ekosystemom lub urządzeniom, Strava jest kompatybilna z niekończącą się listą urządzeń GPS, trackerów i innych aplikacji innych firm. Możesz go używać na Galaxy Watch 5 tak łatwo, jak na Apple Watch Series 8 lub Fitbit Sense. Jeśli nie posiadasz trackera, możesz przesłać aktywność na smartfonie lub na stronie internetowej Strava. Aplikacja może również łączyć się z popularnymi usługami, takimi jak aplikacja Fitbit i Google Fit, aby automatycznie przesyłać dane. Wreszcie Strava to strona dla sportowców, ale firma mocno wierzy, że każdy może być nazwany sportowcem. Tam, gdzie inne platformy obsługują określone poziomy aktywności, Strava dostosowuje się do poziomu, na którym chcesz podążać. Niektórzy użytkownicy śledzą spacery z psami, a niektórzy trenują do Tour de France. Chodzi o to, że Strava to wygodna, przyjazna dla użytkownika platforma dla wszystkich poziomów.

Funkcje Stravy

Kluczowe funkcje platformy Strava obejmują śledzenie aktywności i kontakty towarzyskie z innymi użytkownikami.

Nagrywanie aktywności: Użytkownicy mogą rejestrować ćwiczenia bezpośrednio za pomocą aplikacji Strava.
Obsługa urządzeń: Platforma jest również kompatybilna z wieloma urządzeniami GPS i pulsometrami.
Sieć społeczna: Użytkownicy mogą publikować treningi, zdjęcia i filmy oraz mogą polubić lub komentować treści innych osób.
Beacon na telefonach: Funkcja Beacon Strava generuje udostępniany adres URL, dzięki czemu kontakty bezpieczeństwa mogą śledzić Twoją aktywność w czasie rzeczywistym.

Co to jest segment Strava?

Użytkownik przegląda segmenty Strava w swojej okolicy.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityStrava Segmenty reprezentują popularne odcinki drogi lub szlaku. Korzystając z danych GPS, te wyznaczone części terenu – czy to lądowego, czy morskiego – są wyróżniane przez Strava, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć ulubione lokalne miejsca. W przypadku subskrypcji Strava aplikacja będzie rejestrować czasy segmentów, dzięki czemu można porównać je z poprzednimi próbami. Wiele aktywności GPS zawiera już segmenty. Jeśli często odwiedzasz trasę i chcesz utworzyć własną, możesz dodać segment na stronie aktywności na stronie internetowej Strava.

Rywalizacja na Strava: lokalna legenda, KOM i QOM

Każdy zapisany segment zawiera również tabele wyników w aplikacji utworzone i utrzymywane przez miliony sportowców na platformie. Tabele wyników są uporządkowane według rodzaju aktywności (tj. piesi vs wędrowcy lub rowerzyści vs rowerzyści), a także według płci, wieku, wagi i daty aktywności (dzisiaj, wszech czasów lub w tym roku). Dzięki członkostwu Strava możesz uzyskać pełny dostęp do tych tabel wyników i porównać wyniki swojego segmentu z wynikami znajomych i innych sportowców. Możesz także zdobywać nagrody za segmenty.

Legenda lokalna: Nagroda „Lokalna Legenda” jest przyznawana sportowcowi, który w ciągu 90 dni najwięcej ukończy określony segment.
Król lub Królowa Góry (KOM/QOM): Najlepszy wykonawca lub najszybszy do tej pory czas w dowolnym segmencie otrzymuje nagrodę Króla lub Królowej Góry.

Co to jest członkostwo Strava i czy go potrzebuję?

Użytkownik przegląda ekran próbny członkostwa.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityPodczas gdy bezpłatna wersja aplikacji zapewnia sportowcom wiele przydatnych narzędzi, płatne członkostwo ma jeszcze więcej do zaoferowania. Poniżej znajduje się lista dodatkowych funkcji zawartych w członkostwie Strava. Jeśli jesteś zainteresowany głębszymi spostrzeżeniami i bardziej spersonalizowanym pulpitem szkoleniowym, członkostwo może być warte opłaty. Możesz uaktualnić swoje konto za jedyne 7,99 USD miesięcznie lub 5 USD miesięcznie przy rozliczaniu rocznym. Strava oferuje również 30-dniowy okres próbny, dzięki czemu możesz przetestować członkostwo przed wyrzuceniem gotówki.

Dziennik szkoleń: Sercem członkostwa Strava jest spersonalizowany dziennik wszystkich Twoich działań. Ten dziennik jest najłatwiejszym sposobem, w jaki użytkownicy mogą zobaczyć wzorce w ich treningu.
Pulpit szkoleniowy: Pulpit treningowy pomaga użytkownikom śledzić ich wyniki w czasie i analizować, czy trenują skutecznie.
Ustalanie celów: Członkostwo umożliwia ustalenie celów dotyczących czasu, dystansu lub wydajności.
Konkurencja segmentowa: A Subskrypcja Strava umożliwia również śledzenie postępów na ulubionych odcinkach i porównywanie wyników ze znajomymi i innymi użytkownikami.
Analiza kadr i energetyki: Użytkownicy, którzy rejestrują dane dotyczące tętna lub mocy z urządzeń fitness, mogą również importować swoje dane do Strava w celu analizy. Pomaga to sportowcom uzyskać głębszy wgląd w ich trening i wydajność cardio.
Planowanie trasy: Członkostwo pomaga użytkownikom pokonywać większy teren dzięki sugerowanym trasom opartym na aktywności innych sportowców.
Porównaj wysiłki: Aby uzyskać przejrzyste porównania w czasie, aplikacja automatycznie ustawi powtarzające się przejazdy i przejażdżki dla płacących członków.
Osobiste mapy popularności: Dzięki osobistym mapom popularności członkowie Strava mogą przeglądać interaktywne nagrania swoich tras na całym świecie.
Beacon na urządzeniach: Bez członkostwa Beacon oferuje śledzenie lokalizacji na żywo ze smartfona. Płatni członkowie Strava mogą również uzyskać dostęp do tej funkcji bezpieczeństwa z urządzeń do noszenia Garmin i Apple.
Bonusy dla partnerów: Członkostwo zapewnia również dostęp do promocji firm partnerskich, w tym ofert dotyczących treści i sprzętu fitness.

Jak skonfigurować Stravę i zarejestrować swój pierwszy trening

Użytkownik rozpoczyna rejestrowanie treningu w aplikacji Strava.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityMożesz założyć konto na Strava.com lub pobierając aplikację Strava na swoje urządzenie mobilne. Aplikacja jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Po utworzeniu loginu przy użyciu konta e-mail, Facebooka lub Google możesz utworzyć swój profil Strava. Zostaniesz natychmiast poproszony o nagranie swojego pierwszego biegu i poproszony o zezwolenie na dostęp do lokalizacji urządzenia. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby wyruszyć w drogę, po prostu przejdź dalej, aby dalej badać aplikację.

Profil użytkownika

Galaxy A51 wyświetla profil użytkownika.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityTwój profil użytkownika to miejsce, w którym znajdziesz podstawowe statystyki, a także przegląd swoich postępów. Jest to również miejsce, w którym możesz zobaczyć, kto Cię obserwuje, kogo obserwujesz i jak Twoja biografia wygląda dla innych. Stuknij w Ty w prawym dolnym rogu, a następnie dotknij Profil. Uzyskiwać Edytować i podaj tyle danych osobowych, ile chcesz. W razie potrzeby możesz dodać zdjęcie, a także krótką biografię.

Nagraj aktywność

Aby nagrać aktywność, dotknij Nagrywać u dołu ekranu. Na ekranie startowym dotknij but ikonę, aby zmienić aktywność na inny sport.

Podłączanie Strava do urządzenia do noszenia

samsung galaxy zegarek 5 aplikacji stravaAndy Walker / Android AuthorityJak wspomniano powyżej, aplikacja jest również kompatybilna z wieloma urządzeniami do monitorowania kondycji. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby zsynchronizować swoje konto.

Zegarek Apple

Dodaj aplikację Strava do sparowanego iPhone’a. Na iPhonie otwórz Oglądaj aplikację i dotknij Mój zegarek patka. Przewiń w dół do aplikacji Strava. Jeśli aplikacja nie jest jeszcze zainstalowana, dotknij zainstalować, a następnie otwórz aplikację Strava na zegarku. Zostaniesz poproszony o autoryzację Strava dla Apple Watch.

Urządzenia Garmin

Otworzyć Aplikacja Garmin Connect na sparowanym telefonie. Otwórz menu aplikacji. To będzie albo trzy linie w lewym górnym rogu lub trzy kropki oznaczony Więcej w prawym dolnym rogu, w zależności od tego, czy używasz telefonu z systemem Android czy iOS. Przewiń w dół i dotknij Ustawieniaa następnie dotknij Połączony Aplikacje. Uzyskiwać Stravaa następnie dotknij Zgodzić się oraz Autoryzować.

Urządzenia Fitbit

Użytkownicy iOS

W aplikacji mobilnej Strava dotknij Ikona koła zębatego ustawieńa następnie dotknij Aplikacje, Usługi, oraz Urządzenia. Uzyskiwać Podłącz nowe urządzenie do Strava następnie dotknij Fitbit i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Fitbit. Uzyskiwać Autoryzować.

Użytkownicy Androida

W aplikacji mobilnej Strava dotknij Ikona koła zębatego ustawieńa następnie dotknij Połącz inne usługi. Uzyskiwać Podłącz urządzenie do Strava następnie dotknij Fitbit i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Fitbit. Uzyskiwać Autoryzować.

Samsung Galaxy Watch 4 lub 5

Pobierz Aplikacja Strava dla Wear OS. Zaloguj się do swojego Konto Strava na telefonie przed sparowaniem Galaxy Watch, aby automatycznie logować się do Twojego profilu w aplikacji Strava Wear OS. Jeśli nie jesteś zalogowany w swoim profilu Strava, zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie swoich danych logowania na sparowanym telefonie.

FAQ

Czy ludzie mogą mnie śledzić na Strava?Strava oferuje różne ustawienia prywatności, aby ukryć swoją lokalizację. Po użyciu Strava przez tydzień i przesłaniu aktywności pierwsze i ostatnie 200 metrów mapy aktywności są domyślnie ukrywane. Możesz dalej dostosować swoje ustawienia, dotykając Ikona koła zębatego ustawień w prawym górnym rogu aplikacji mobilnej. Wybierz Kontrola prywatności Edytuj widoczność mapy.
Jak odświeżyć moje dane Strava? Z Dom pociągnij w dół, aż zobaczysz ikonę stanu i zwolnij. Powinno to odświeżyć aplikację Strava. Czy mogę usunąć aktywność z aplikacji Strava? Tak. Jeśli usuniesz aktywność z aplikacji mobilnej Strava, zostanie ona również usunięta ze Strava.com. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android