Spotify i FC Barcelona uzgadniają długoterminowe partnerstwo

Spotify i FC Barcelona uzgadniają długoterminowe partnerstwo

Od redakcji 12 kwietnia 2022 r.

Najpopularniejsza na świecie usługa strumieniowego przesyłania dźwięku, Spotify, niedawno nawiązała współpracę z FC Barcelona, ​​​​jednym z najbardziej znanych i popularnych klubów piłkarskich na świecie. Jako nowy główny sponsor i oficjalny partner strumieniowania dźwięku tradycyjnego klubu, Spotify chce nie tylko się reklamować, ale także stworzyć nową platformę dla muzyków. Na początku przyszłego sezonu logo szwedzkiej firmy pojawi się na kultowych strojach męskiej i kobiecej drużyny Katalończyków.

Źródło obrazu: Pixabay

Umowa między serwisem streamingowym a klubem piłkarskim była dla niektórych zaskoczeniem. Spotify nie był wcześniej dużym sponsorem klubów sportowych, a linia lotnicza lub inny duży darczyńca miał być nowym sponsorem dla słabych finansowo południowych Hiszpanów. Ale nawet jeśli partnerstwo na pierwszy rzut oka wydaje się nieco niezwykłe, może mieć sens dla obu stron.

Spotify zyska przede wszystkim na obecności. Choć serwis streamingowy ze Szwecji jest już dobrze znany, dzięki nadrukowi na kultowej koszulce, serwis dociera do znacznie większej liczby osób. Czerwono-niebieska koszulka jest jedną z najlepiej sprzedających się koszulek piłkarskich na świecie i jest również bardzo popularna po zmianie supergwiazdy Lionela Messiego. Klub z Hiszpanii oznacza udaną i atrakcyjną piłkę nożną i regularnie pokazuje to po okresie słabości po odejściu swojej supergwiazdy. Po tym, jak wyglądało na to, że Barca może przegapić kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przerwie zimowej, eksperci od zakładów piłkarskich z bwin uważają, że zespół stojący za Realem Madryt jest drugim faworytem mistrzostw.

Współpraca Spotify i FC Barcelona powinna jednak wykraczać daleko poza umieszczenie tradycyjnego logo na przodzie koszulki. Zamiast tego partnerzy zamierzają współpracować w nadchodzących latach, aby spróbować przekształcić kultową Jersey w miejsce prezentacji i celebracji artystów z całego świata. Oprócz umieszczenia logo na damskich i męskich koszulkach do 2026 roku oraz na strojach treningowych do 2025 roku, Spotify zapewnił sobie również prawa do nazwy stadionu. Po raz pierwszy w swojej historii ma zostać zmieniona nazwa tradycyjnej areny. Na początku sezonu stadion FC Barcelona będzie nosił nazwę Spotify Camp Nou przez co najmniej 10 lat.

Dla wielu fanów klubu zmiana nazwy stadionu jest dużym minusem. Odpowiedzialni poczuli się jednak zmuszeni do podjęcia tego kroku w celu ratowania zagrożonego bankructwem klubu piłkarskiego. Mówi się, że Barca ma ponad miliard euro zadłużenia i jest bezpieczna przed nieuchronnym bankructwem tylko dzięki nowej umowie sponsorskiej. Chociaż uzgodniono nie ujawniać szczegółów kontraktu, różne media donoszą o wartości ponad 400 milionów euro w nadchodzących latach.

Jako fan piłki nożnej musisz się cieszyć, że Barcelona może planować przyszłość i prawdopodobnie nadal będzie reprezentowana na szczycie Europy. Interesujące będzie również zobaczyć, jak obaj partnerzy zrealizują swoje plany. Wydanie nowych koszulek Barca nowych artystów z brandingiem zespołu lub artysty na piersi w związku z wydaniem albumu może również zwiększyć sprzedaż koszulek klubu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android