Sony Xperia 1 IV: Wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć

Sony Xperia 1 IV: Wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć

Robert Triggs / Android Authority W miarę jak przedzieramy się przez drugi kwartał 2022 roku (już!), zbliżamy się do premiery następcy Sony flagowego modelu Xperia 1 III — roboczo nazwanego Sony Xperia 1 IV. Wyciekły render i specyfikacje już się pojawił, dając nam pierwszy wgląd w to, czego się spodziewać. Ale jest też wiele niewiadomych. Zanurzmy się więc we wszystko, o czym wiemy i co chcemy zobaczyć od nadchodzącej Sony Xperia 1 IV.

Sony Xperia 1 IV: nazwa i data wydania

Podążając za ostatnią konwencją nazewnictwa Sony, Xperia 1 IV jest niczym innym, jak tylko przydomkiem następnego modelu, z wyjątkiem masowej zmiany marki mobilnych wysiłków Sony. W związku z tym cena telefonu prawie na pewno wyląduje na tym samym polu golfowym o wartości 1299 USD. Prawdopodobnie zostaniemy też potraktowani mniejszym, nieco tańszym modelem Xperia 5 IV. Poprzednia generacja Xperia 5 III została wprowadzona na rynek równolegle ze swoim droższym rodzeństwem, więc spodziewamy się więcej tego samego.
W przyszłym: Recenzja Sony Xperia 1 III — Elegancka, porywająca, droga.Nic nie zostało jeszcze potwierdzone co do daty premiery, ale plotki wskazują na majową premierę w tym roku. Wcześniej Sony zaprezentowało swoje najnowsze flagowce na początku kwietnia. Ale to już minęło, wskazując tym razem na niewielkie opóźnienie. Jednak niekoniecznie musi to być coś złego. Często zdarzało się zbyt duże opóźnienie między ogłoszeniem Sony a smartfonami Xperia trafiającymi na półki sklepowe. Ubiegłoroczny flagowiec trafił w ręce konsumentów dopiero w sierpniu. Mamy nadzieję, że zobaczymy znacznie krótszą przerwę między ogłoszeniem a wydaniem, dzięki czemu konsumenci będą mogli jak najszybciej dostać się do Xperii 1 IV.

Projekt

Sony Xperia 1 IVJeśli powyższy render jest dokładny, projekt Xperii 1 IV pozostanie praktycznie niezmieniony od swoich poprzedników. Estetyka Sony oferuje ponadczasowo dobry wygląd, ale ci, którzy tęsknią za czymś bardziej ekscytującym od marki, będą rozczarowani. Nadal patrzymy na fizyczny czujnik odcisków palców na przycisku zasilania, a nie na biometrię na wyświetlaczu, typową dla konkurentów Sony. Rendery podkreślają również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, pozostawiając firmę jako jedną z niewielu nadal obsługujących słuchawki przewodowe. Jednak nadchodzący flagowiec Sony opuści dedykowany przycisk Asystenta Google. Przecieki wskazują również na ten sam płaski wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala, prawie na pewno z taką samą rozdzielczością 4K i częstotliwością odświeżania 120 Hz, jak w poprzedniej generacji. Jeśli chodzi o kolory, w renderach widzieliśmy opcje matowej zieleni i czerni, które pasują do historycznie konserwatywnych rozwiązań Sony. kolorystyki. Prawdopodobnie będą też inne opcje. Sony zazwyczaj oferuje swój telefon w kolorze szarym, a ostatnio dość mocno przywiązał się do fioletu. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewaj się tego samego w przypadku projektu Sony Xperia 1 IV.

Specyfikacje i funkcje

Logo Sony z tyłu smartfona Xperia z bliskaRobert Triggs / Android Authority Niezmieniony projekt niekoniecznie oznacza, że ​​jest to ten sam stary sprzęt na pokładzie. Ujawnione specyfikacje sugerują opcje pamięci masowej 256 GB i 512 GB oraz 16 GB pamięci RAM, w porównaniu z 12 GB. Telefon prawie na pewno będzie zasilany, ale najnowszym procesorem mobilnym Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jednak niekoniecznie oznacza to przełomowy wzrost wydajności, w oparciu o to, co widzieliśmy. Specyfikacje ładowania mogą również być zgodne z aktualizacją, z wyciekami wskazującymi na większą baterię 5000 mAh i moc ładowania 45 W, w porównaniu z 4500 mAh i 30W w zeszłym roku. Xperia zawsze miała dobry czas pracy na baterii, ale ulepszona moc ładowania byłaby rozwiązaniem problemu utrzymującego się robactwa z poprzednich generacji. Przecieki wskazują na ulepszone możliwości przetwarzania i ładowania dla Xperia 1 IV. Mniej wiemy o specyfikacjach aparatu, ale wczesne wskazania sugerują trzy czujniki 12 MP i konstrukcję obiektywu peryskopowego dla większego zakresu zoomu. Nowatorski aparat peryskopowy Sony z przełączaną ogniskową był świetnym dodatkiem do zeszłorocznych Xperii 1 III i 5 III. Konfiguracja umożliwia powiększenie optyczne 2,9x i 4,4x z jednego obiektywu. Mamy nadzieję, że w Xperii 1 IV zobaczymy ulepszoną wersję drugiej generacji. Inne zszywki Xperia mają klasę odporności na kurz i wodę IP68, szkło Gorilla Glass Victus, obsługę kart microSD, obsługę pasma 5G poniżej 6 GHz i ładowanie bezprzewodowe. Choć wciąż nie zostało to potwierdzone, bylibyśmy zaskoczeni, gdyby Sony wycofało się z którejkolwiek z tych funkcji.

Co chcemy zobaczyć od Sony Xperia 1 IV

Bardziej spójne aparaty

Aparat Sony Xperia 1 III Najnowsze flagowe pakiety aparatów firmy Robert Triggs / Android AuthoritySony były dobre, ale nie świetne. Na przykład Xperia 1 III robi świetne zdjęcia, ale nie tak konsekwentnie, jak jej bliscy rywale. Oczywiście bardzo zależy nam, aby Xperia 1 IV wypełniła lukę, a nawet przeskoczyła konkurencję, jeśli to możliwe. Częściowo będzie to wymagało wypchnięcia łodzi w dziale sprzętowym. Większe matryce są koniecznością, aby konkurować w słabym świetle, ale Sony do tej pory uparcie trzymało się tradycyjnie małych czujników mobilnych. Niezwykle droga Xperia Pro oparła się temu trendowi, ale Sony skompromitowało swoją obietnicę 1-calowego czujnika nawet tutaj. 1-calowy czujnik nie jest konieczny do konkurowania, ale coś z zakresu 1/1,3 cala mogłoby pomóc, podobnie jak znacznie ulepszony aparat do selfie. Podobnie aparat zmiennoogniskowy drugiej generacji o zmiennej ogniskowej i większy aparat ultraszerokokątny zwiększyłyby elastyczność zestawu aparatów.
Mega strzelanina: Najlepsze testowane smartfony z aparatami 2021 r. Oprogramowanie jest równie ważną połową równania fotografii. Smartfony Sony nie obsługują tego samego HDR, wieloklatkowego trybu nocnego, wysokiej jakości portretów i innych inteligentnych fotografii obliczeniowych, co modele Google Pixel 6 i Samsung Galaxy S22. Chociaż może to odpowiadać purystycznym fotografom, bardziej zwyczajnym fotografom trudniej jest zrobić świetne zdjęcie za każdym razem. Są to teraz standardowe funkcje, a Xperia 1 IV musi dorównać możliwościom aparatu zapewnianym przez inne flagowe telefony.

Dopasuj obietnicę aktualizacji Samsunga

Aktualizacja systemu Sony Xperia zakończona na wyświetlaczuRobert Triggs / Android Authority Szczerze mówiąc, dwa lata aktualizacji systemu operacyjnego nie zmniejszą go w 2022 roku. Zwłaszcza z ceną prawdopodobnie około 1299 USD. Obietnica Sony dotycząca aktualizacji nie była wystarczająco dobra w 2021 r., A ponieważ Google i Samsung wspierają teraz swoje produkty przez pięć lat, Sony po prostu musi działać lepiej. Sony musi zobowiązać się do więcej niż dwóch głównych aktualizacji systemu operacyjnego. Samsung jest obecnie firmą, która ma pokonać, obiecując cztery lata systemu operacyjnego i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń dla swojej linii Galaxy S22. To spora luka, jaką Sony może zamknąć w stosunku do dwuletniej obietnicy z poprzedniego roku. Ale nawet dopasowanie trzech aktualizacji systemu operacyjnego Google do obsługi bezpieczeństwa do 2027 roku byłoby znaczącym krokiem we właściwym kierunku.

Bardziej spójne oprogramowanie

Sony Xperia 1 III Android 12 szybkie ustawieniaRobert Triggs / Android Authority Chociaż jesteśmy przy temacie oprogramowania, jest miejsce na bardziej ogólne ulepszenia. Aktualizacja Androida 12 firmy Sony jest trochę miszmaszem, w połowie wdrażając Google Material You, pozostawiając większość wewnętrznego oprogramowania bez zmian w porównaniu z Androidem 11 dni. Wydaje się, że stracono okazję do zbudowania bardziej spójnego i spójnego środowiska oprogramowania. Jego aplikacje inspirowane kinem Alpha i FS są zabawne i dziwaczne, ale nie do końca przyjazne dla urządzeń mobilnych. Podobnie, preinstalowane Call of Duty Mobile i Facebookowe nadęcie nie krzyczy o wysokiej jakości użytkownika. To powiedziawszy, oprogramowanie Sony przez lata miało mocne strony. Jest lekki i dyskretny, a dla graczy, fotografów i kamerzystów oferuje szereg zaawansowanych funkcji. To wszystko jest kluczowe dla mobilnej tożsamości Sony i odróżnia ją od konkurencji. Jednak wszystkie aplikacje są niespójne, każda z własnym motywem i układem. Chcielibyśmy zobaczyć bardziej ujednolicone podejście do oprogramowania Sony w Xperii 1 IV, prezentujące jego najlepsze funkcje w nieco lepiej przemyślany sposób.
Czytaj więcej: Recenzja Sony Xperia 1 III ponownie — dobre i złe ponad sześć miesięcy później

Wyświetlacz o zmiennej częstotliwości odświeżania

Wyświetlacz Sony Xperia 1 III w dłoniTechnologia wyświetlania Roberta Triggsa / Android AuthoritySony jest jedną z najlepszych w branży — obecny mobilny wyświetlacz OLED 4K 120 Hz wygląda wysublimowany. Jednak w poprzednich modelach brakowało jednej kluczowej funkcji — zmiennej częstotliwości odświeżania. Zablokowane przy 60 Hz przewijanie aplikacji wydaje się powolne w porównaniu z gładkimi jak masło panelami 120 Hz w konkurencyjnych telefonach. Ale jest powód, dla którego Sony domyślnie ustawiało telefon na 60 Hz; przełączenie wyświetlacza na 120 Hz powoduje zbyt szybkie rozładowywanie baterii. Zmienna częstotliwość odświeżania zapewnia to, co najlepsze z obu światów — jedwabiście płynne przewijanie bez rozładowywania baterii.

Bardziej konkurencyjne ceny

Sony Xperia 1 III obok Kinda Coral Google Pixel 6Robert Triggs / Android AuthoritySony z pewnością wie, jak naliczyć premię. Przy cenie 1299 dolarów Xperia 1 III była wówczas najdroższym smartfonem Sony — kosztowała o całe 100 dolarów więcej niż jej poprzednik. To sprawiło, że był jeszcze bardziej stromy niż Samsung Galaxy S21 Ultra, mimo że nie oferował tak wszechstronnego pakietu.
Czytaj więcej: Najlepsze telefony z Androidem, jakie możesz kupić Wszyscy chcielibyśmy niższe ceny, ale biorąc pod uwagę ostrą konkurencję i bardziej surowe ceny w tym roku, Sony naprawdę musi tym razem zrobić to dobrze. O ile Xperia 1 IV nie okaże się absolutnie wyjątkowa, będzie walczyć o uwagę, jeśli będzie kosztować więcej niż 1199 dolarów Galaxy S22 Ultra. Spodziewamy się również ostrej konkurencji ze strony tańszych modeli. S22 Plus za 999 USD i Pixel 6 Pro za 899 USD oferują wyjątkowy stosunek jakości do ceny, który jest trudny do przebicia dla flagowców ultra-premium. Obniżka ceny jest w porządku, ale czy Sony poczuje ciepło, aby konkurować? Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android