Sony LinkBuds S vs WF-1000XM4: Czy różnica w cenie 130 USD robi dużą różnicę?

Sony LinkBuds S vs WF-1000XM4: Czy różnica w cenie 130 USD robi dużą różnicę?

Adamya Sharma / Android AuthorityUżywam Sony WF-1000XM4 już od dobrego roku i mogę śmiało powiedzieć, że to świetny zestaw prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych. Wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem. Żywotność baterii i łączność Bluetooth są bardzo niezawodne, funkcje aplikacji są liczne, a jakość dźwięku jest wzorowa. Najwyraźniej są one najlepsze od Sony z jakiegoś powodu. Więc kiedy Sony wysłało LinkBuds S do przetestowania, byłem trochę sceptyczny. Lubię, gdy moja technologia audio jest najwyższej klasy, ponieważ nie lubię iść na kompromis w zakresie jakości lub funkcji. Jeśli kupuję to, co najlepsze, mam pewną gwarancję, że nie będę żałować zakupu. Kiedy trafiły do ​​mnie LinkBuds S, zastanawiałem się, jakie poświęcenia poczyniło Sony, aby pąki były znacznie tańsze niż WF-1000XM4. Czy różnica w cenie 130 USD naprawdę robi ogromną różnicę, jeśli chodzi o pąki Sony? Oto moje doświadczenie w testowaniu tańszych bezprzewodowych słuchawek Sony w porównaniu do ich droższego rodzeństwa.

Sony LinkBuds S kontra WF-1000XM4: powody, dla których warto kupić WF-1000XM4

Najpierw pozbądźmy się niezbyt dobrych fragmentów. LinkBuds S są tańsze niż WF-1000XM4 z wielu powodów, które są oczywiste od samego początku. Powiedzmy, że płacisz premię za flagowe wkładki douszne nie bez powodu. Muszę jednak powiedzieć, że te kompromisy, o których mówię, nie są takie trudne do przyswojenia.

Końcówki plastikowe kontra piankowe

Sony WF-1000XM4 kontra Sony LinkBuds SAdamya Sharma / Android AuthoritySony LinkBuds S są wyposażone w silikonowe wkładki douszne, które mają za zadanie uszczelnić kanał słuchowy. Dostajesz wybór końcówek o różnych rozmiarach w pudełku do wyboru, co jest niezbędne do pasywnego działania słuchawek dousznych z redukcją szumów (więcej na ten temat później). Z kolei droższe Sony WF-1000XM4 mają końcówki z miękkiej pianki poliuretanowej, które lepiej przylegają do ściany kanału słuchowego. Bez względu na kształt i rozmiar ucha, piankowe końcówki mogą rozszerzać się w uchu, zapewniając idealne dopasowanie. Są również znacznie lepsze w izolacji akustycznej i eliminują więcej hałasu, zwłaszcza w zakresie wysokich częstotliwości. To powiedziawszy, LinkBuds S pozwalają również określić najlepszy rozmiar końcówki dla uszu za pomocą dołączonej aplikacji Sony Headphone Connect. Ta fajna funkcja zapożyczona z WF-1000XM4 mierzy szczelność słuchawek po ich założeniu. Jeśli Twoje uszy nie są odpowiednio uszczelnione, aplikacja zasugeruje inny rozmiar końcówki.

Parowanie Bluetooth przez etui

Sony WF-1000XM4 kontra Sony LinkBuds SAdamya Sharma / Android AuthorityDwa z moich największych problemów z Sony LinkBuds S dotyczą parowania Bluetooth i wskazówek głosowych. Pierwsza z nich jest irytująca, gdy po raz pierwszy zaczynasz używać wkładek dousznych z wieloma urządzeniami. W przeciwieństwie do WF-1000XM4, który pozwala nacisnąć i przytrzymać powierzchnię dotykową na słuchawkach przez pięć sekund, aby włączyć tryb parowania Bluetooth, LinkBuds S muszą być w ich etui do parowania z nowym urządzeniem. Na obudowie znajduje się przycisk, który należy nacisnąć na kilka sekund, aby przełączyć słuchawki douszne w tryb parowania. LinkBuds S należy umieścić w etui, aby sparować Bluetooth. Dla kogoś takiego jak ja, który zmienia urządzenia przez cały dzień w celu odtwarzania multimediów , było to dość irytujące. Za każdym razem, gdy musiałem przenosić połączenie z iPhone’a na telefon z Androidem, telewizor i laptop, musiałem ponownie wkładać słuchawki do etui, aby móc sparować je z każdym nowym urządzeniem. Jednak po podłączeniu LinkBuds S obsługują łączność wielopunktową, taką jak WF-1000XM4. Oznacza to, że możesz pozostawać w kontakcie z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Wskazówki głosowe

Wskazówki głosowe Sony WF 1000XM4Adamya Sharma / Android Authority Większą irytacją jest brak wskazówek głosowych w tych sprawach. W aplikacji Headphone Connect dostępne jest ustawienie wskazówek głosowych, ale włącza ono tylko dźwięki powiadomień. Kiedy więc wyjmiesz wkładki douszne z etui i włożysz je do uszu, nie usłyszysz żadnego głosu, który powie Ci, czy Bluetooth jest podłączony, jaki jest poziom naładowania baterii każdego z nich lub czy ANC jest włączone lub wyłączone. do alarmów dźwiękowych, aby samemu to rozgryźć. Rozumiem, że jest to coś, co robi wiele budżetowych pączków Bluetooth, ale spodziewałem się więcej po LinkBuds S za 148 USD. Być może Sony doda wskazówki głosowe do pąków z przyszłą aktualizacją lub czymś podobnym, ale na razie bardzo tego brakuje. Na szczęście otrzymujesz wskazówki głosowe dotyczące wszystkiego na WF-1000XM4.

Sony LinkBuds S kontra WF-1000XM4: powody, dla których warto kupić LinkBuds S

Chociaż miałem kilka problemów z LinkBuds S, znalazłem też wiele do polubienia w słuchawkach dousznych. W rzeczywistości, jeśli chcesz je podnieść, z przyjemnością dowiesz się, że są bardzo zbliżone do najlepszych pąków Sony WF-1000XM4.

Wszystkie te same funkcje, co WF-1000XM4

Sony LinkBuds S odwrócony pączekNawet jeśli nie płacisz najwyższego dolara, Sony zadbało o to, aby LinkBuds S odziedziczyły prawie wszystkie najfajniejsze funkcje WF-1000XM4. Oznacza to, że możesz wysunąć pąki, aby automatycznie wstrzymać muzykę i włożyć je z powrotem, aby rozpocząć odtwarzanie. LinkBuds mają również tę samą funkcję Speak-to-Chat, którą uwielbiam w WF-1000XM4. Wstrzymuje odtwarzanie, gdy wkładki douszne wykryją, że prowadzisz rozmowę, i uruchamia je ponownie kilka sekund później. Firma Sony zadbała o to, by słuchawki LinkBuds S odziedziczyły prawie wszystkie najfajniejsze funkcje modelu WF-1000XM4. Otrzymujesz również adaptacyjne sterowanie dźwiękiem, które automatycznie przełącza się ile dźwięków otoczenia pochłaniają pąki w zależności od twoich działań, takich jak bieganie, chodzenie, dojazdy do pracy lub odpoczynek. Poza tym LinkBuds pozwalają ręcznie majstrować przy korektorze, nadać priorytet jakości dźwięku i łączności Bluetooth, korzystać z preferowanego asystenta głosowego i więcej dzięki rozbudowanej aplikacji Sony Headphone Connect. Zasadniczo uzyskujesz pełną zgodność funkcji aplikacji między tańszymi i premium słuchawkami Sony.

Bardziej kompaktowy niż Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 kontra Sony LinkBuds SAdamya Sharma / Android AuthorityPierwszą rzeczą, która mnie uderzyła i która od razu mi się spodobała, kiedy zacząłem używać Sony WF-1000XM4, była ich kompaktowość i to, jak dobrze leżą w moich uszach. LinkBuds S przewyższają je. Ważą zaledwie 9,6 g w porównaniu do modelu WF-1000XM4, który waży około 41 g. Oczywiście te ostatnie mają większe 6-milimetrowe przetworniki, co przyczynia się do ich większego rozmiaru. Jednak różnica w wadze i mniejsza obudowa LinkBuds sprawiają, że są one niezwykle wygodne w noszeniu. Nie wyskoczą z uszu podczas biegu ani podczas przewracania się na drugi bok w łóżku. Po prostu pasują tak pewnie, że w wielu sytuacjach wolę je od większego WF-1000XM4. Co więcej, wkładki douszne mają również stopień ochrony IPX4, dzięki czemu mogą całkowicie stać się Twoimi partnerami na siłowni.

Świetny dźwięk i żywotność baterii

Sony WF-1000XM4 kontra Sony LinkBuds SAdamya Sharma / Android Authority Byłem mile zaskoczony jakością dźwięku słuchawek LinkBuds S. Są prawie tak dobre, jak WF-1000XM4. Większość muzyki powinna brzmieć świetnie w słuchawkach. Jednak stwierdziłem, że bas jest nieco tępy w porównaniu do 1000XM4. Jak zauważono w pełnej recenzji LinkBuds S w naszej siostrzanej witrynie SoundGuys, wysokie instrumenty i dźwięki również wydają się nieco mniej widoczne niż powinny. Ale poza tym LinkBuds to świetny wybór w swojej cenie. Jeśli masz dobre dopasowanie, LinkBuds S powinny być w stanie zablokować większość zwykłych dźwięków otoczenia. Redukcja szumów jest również przyzwoita. Tym bardziej, że LinkBuds tak dobrze leżą w uchu. Jeśli uzyskasz dobre dopasowanie, powinieneś być w stanie zablokować większość zwykłych dźwięków otoczenia. Jednak takie rzeczy jak gwizdy, krzyki, tłuczenie szkła itp. Nadal się pojawiają. 1000XM4 znacznie lepiej radzi sobie z dźwiękami o tak wysokiej częstotliwości. To powiedziawszy, przy włączonej aktywnej redukcji szumów pąki mogą z łatwością wytrzymać około sześciu godzin. Dostarczają ponad osiem-dziewięć godzin odtwarzania z wyłączonym ANC. Dodaj do tego skrzynkę ładującą, a otrzymasz sporo wydłużonej żywotności baterii, która powinna wystarczyć na ponad 20 godzin słuchania. Często używam jednego pąka na raz. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nawet jeśli zabraknie mi soku z jednego pąka, mogę po prostu wyjąć drugi z etui ładującego i zacząć od nowa używać w pełni naładowanego pąka.


Sony LinkBuds S kontra WF-1000XM4: specyfikacje

Specyfikacje Sony LinkBuds SSony WF-1000XM4 Dane techniczne Rozmiar i waga
Sony LinkBuds SOk. 4.8gx 2
Sony WF-1000XM4 Ok. 41g
Specyfikacja Jednostka sterująca
Sony LinkBuds S5mm
Sony WF-1000XM46mm
Specyfikacja Odpowiedź częstotliwościowa
Sony LinkBuds S20 Hz-20 000 Hz (próbkowanie 44,1 kHz)
20 Hz-40 000 Hz (próbkowanie LDAC 96 kHz 990 kb/s)
Sony WF-1000XM420Hz – 20 000 Hz (próbkowanie 44,1 kHz)
20 Hz–40 000 Hz (próbkowanie LDAC 96 kHz, 990 kb/s)
Specyfikacja Wodoodporność
Sony LinkBud SIPX4
Sony WF-1000XM4IPX4
SpecyfikacjaMagnes
Sony LinkBuds SHMagnesy neodymowe o dużej mocy
Sony WF-1000XM4Magnesy neodymowe o dużej mocy
Specyfikacja DSEE Extreme
Sony LinkBuds S Tak
Sony WF-1000XM4Tak
Dane techniczneBateria
Sony LinkBuds S Czas ładowania: Ok. 2 godziny Ciągłe odtwarzanie na baterii:
Maks. 6 godzin (NC włączone) / maks. 9 godzin (NC wyłączone)
Sony WF-1000XM4Czas ładowania: ok. 1,5 godz. Żywotność baterii przy ciągłym odtwarzaniu:
Maks. 8 godzin (NC włączone) / maks. 12 godzin (NC wyłączone)
Specyfikacja Bluetooth
Sony LinkBuds SBluetooth 5.2
Efektywny zasięg: 10m
Sony WF-1000XM4Bluetooth 5.2
Efektywny zasięg: 10m
Dane techniczneObsługiwane formaty audio
Sony LinkBuds SSBC, AAC, LDAC
Sony WF-1000XM4SBC, AAC, LDAC
Specyfikacja Redukcja szumów
Sony LinkBuds S Tak
Sony WF-1000XM4Tak
Dane techniczneEtui ładujące
Sony LinkBuds S Tak
Sony WF-1000XM4Dane techniczneKolory
Sony LinkBuds SEarth niebieski
Ecru
Biały
Czarny
Sony WF-1000XM4Czarny
Srebro
Specyfikacja Zawartość opakowania
Kabel Sony LinkBuds SUSB-C
Porady
Kabel Sony WF-1000XM4USB-C
Porady

Sony LinkBuds S kontra WF-1000XM4: werdykt

WF-1000XM4 pozostaje flagowym produktem Sony z wielu powodów, z których większość wymieniłem powyżej. Ponieważ są w sprzedaży od jakiegoś czasu, zwykle można kupić WF-1000XM4 w całkiem dobrej cenie poniżej 200 USD. Ale jeśli chodzi o zapłacenie pełnej sugerowanej ceny detalicznej, za 130 USD mniej, LinkBuds S nie zawiedzie. W rzeczywistości są to bardzo wydajne słuchawki douszne w tej cenie. Które pąki byście kupili? Daj nam znać w komentarzach. 148,00 $ w AmazonSony LinkBud S25% zniżkiSony LinkBuds SRedukcja szumów
Skuteczna izolacja
Dobra jakość dźwięku
Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android