Sony każe mi wybierać między aparatami a kompaktowością, a wolałbym nie

Sony każe mi wybierać między aparatami a kompaktowością, a wolałbym nie

Robert Triggs / Android Authority W tym roku musieliśmy trochę poczekać, ale Sony Xperia 5 IV jest oficjalnie tutaj. Położona pomiędzy ultra-premium Xperia 1 IV, która kosztuje 1599 USD w USA, a przystępną cenowo Xperią 10 IV, Xperia 5 IV jest mniej więcej tak bliska, jak Sony zbliża się do „każdego człowieka”, którego fani z mniej głębokimi kieszeniami mogą ulec poprawie. Wyceniony na 949 funtów w Wielkiej Brytanii, a według Sony szacowany na 1000 USD, kiedy zostanie wprowadzony na rynek w październiku, nadal nie jest dokładnie tani i po raz kolejny droższy niż w zeszłym roku, ale nie jest to koszt, który mnie trochę rozczarował. Nie, to brak peryskopowego aparatu Sony o zmiennej ogniskowej. Dla niewtajemniczonych aparat Sony o zmiennej ogniskowej oferuje płynny zoom optyczny w zakresie od 85 mm do 125 mm, eliminując zależność od zoomu cyfrowego między 3,5x a 5,2x. Nie tylko poprawia to jakość obrazu, ale także korzysta z naturalnego efektu bokeh i kompresji w miarę przesuwania się przez ogniskowe, co jest bardziej zgodne z wrażeniami, które uzyskasz z wysokiej klasy aparatów. Poniżej kilka przykładów i więcej w naszej recenzji Xperia 1 IV.
Próbka aparatu Xperia 1 IV czerwona róża zoom 3 5x125mmAparat Xperia 1 IV przykładowy termometr kawowy zoom 3 2x85mmPróbka aparatu Xperia 1 IV przedstawiająca mężczyznę w szarej koszuli110mm bez bokehXperia 1 IV aparat przykładowy fioletowe kwiaty zoom 3 5x125 mm To godna uwagi nieobecność, ponieważ sprzęt do aparatów zawsze był kluczowym elementem tożsamości marki Xperia 5. Wracając do oryginalnej Xperii 5 i Xperii 1, Sony wprowadziło ten sam pakiet do obu telefonów, dając konsumentom wybór pod względem formy bez typowych kompromisów w zakresie jakości funkcji. Prawdziwy zoom optyczny byłby świetnym sposobem na zwiększenie elastyczności kompaktowego telefonu. Bardziej podstawowa przełączalna ogniskowa zarówno w Xperii 1 III, jak i Xperii 5 III zapewniła większą elastyczność małym i dużym flagowym Sony, bez gigantycznych konfiguracji z czterema kamerami, które można znaleźć w innych telefonach. Byłem wielkim fanem tej funkcji w zeszłym roku, a regulowany zoom optyczny Xperii 1 IV przenosi ten pomysł na inny poziom. Ta funkcja byłaby idealnym sposobem na umieszczenie większej elastyczności w kompaktowej formie. Niestety, 5 IV ma tylko stałą ogniskową, więc wracamy do mniejszych telefonów, które są nieco mniej imponujące pod względem fotograficznym niż ich większe odpowiedniki. Według Sony, jej najnowocześniejsza technologia aparatów z zoomem optycznym ma został złożony w ofierze na ołtarzu o większej pojemności baterii i współczynniku kształtu. Niektórzy mogą uznać to za opłacalny kompromis. Akumulator o pojemności 5000 mAh, o 11% większy niż ubiegłoroczne ogniwo o pojemności 4500 mAh, to spora poprawa. Jednak nie mieliśmy problemu z uzyskaniem całodziennej żywotności baterii, a także niektórych, z Xperii 5 III, więc nie był to obszar, który rozpaczliwie wymagał ulepszeń. W końcu Xperia 5 IV wciąż nie ma możliwości bezprzewodowego ładowania swojego większego rodzeństwa i znajduje się również daleko w rankingu telefonów z szybkim ładowaniem.

Czy poświęciłbyś funkcje aparatu na rzecz większej baterii?

110 głosów Oczywiście seria Xperia 5 zawsze miała swój sprawiedliwy udział w kompromisach — to tańszy telefon. Ale możesz wybaczyć wyświetlacz o niższej rozdzielczości – na pewno nie potrzebujesz 4K przy 6,1 cala – a brak bezprzewodowego ładowania pomógł obniżyć cenę. Poza tym seria Xperia 5 nadal miała wszystkie kluczowe funkcje, które można znaleźć w Xperii 1: niesamowicie szybka wydajność, charakterystyczny styl Sony, stopień ochrony IP65/68 oraz najlepszy sprzęt fotograficzny firmy. Na szczęście większość innych flagowych doświadczeń Xperia nadal przenosi się do 5 IV.Sony Xperia 1 IV bohater stojący tyłemRobert Triggs / Android AuthorityTo powiedziawszy, Sony Xperia 5 IV to potężny pakiet fotograficzny, oferujący te same główne i ultraszerokie opcje fotografowania, co Xperia 1 IV. Dzięki 4K/120fps HDR w zwolnionym tempie i śledzeniu autofokusa oka we wszystkich trzech obiektywach, Sony wciąż się pakuje bardzo swojej najlepszej w swojej klasie technologii do 5 IV. Ogniskowa teleobiektywu 60 mm powinna nadal dobrze sprawdzać się w przypadku portretów, nawet jeśli współczynnik powiększenia 2,5x nie będzie tak dobry w przypadku ujęć z większej odległości, a także ulepszony snapper do selfie. Jest więc mnóstwo dla fanów fotografii Xperia, w których mogą zatopić zęby. Niestety fani Xperii muszą wybierać między rozmiarem a absolutnie najlepszymi aparatami Sony. Mimo to, za 949 GBP / 1049 EUR, Xperia 5 IV jest droga, nawet jak na standard najlepszych telefonów z aparatem. Bez absolutnie najlepszego zestawu aparatów Sony trudno nie dać się skusić regularnie przecenionemu Samsungowi Galaxy S22 Ultra dla szerszego, kompleksowego pakietu. Możesz też po prostu zwiększyć dodatkowe 250 euro za Xperię 1 IV, przynajmniej poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie skok cen nie jest tak duży. Oczywiście nie jest to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz kompaktowego smartfona. Niestety fani Xperii muszą teraz wybierać między rozmiarem a absolutnie najlepszymi aparatami Sony. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android