Signal rozwiązuje duży problem lepiej niż WhatsApp

Signal rozwiązuje duży problem lepiej niż WhatsApp

Signal jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie i stanowi dobrą alternatywę dla WhatsApp i Telegram. Ale nawet tam jest wiele problemów, które twórcy chcą rozwiązać. Wybierasz zupełnie inną drogę niż WhatsApp – aby chronić użytkowników.

Signal walczy ze spamem inaczej niż WhatsApp

Jeśli komunikator jest szczególnie bezpieczny i nie ma dostępu do treści użytkownika, walka ze spamem nie jest łatwym zadaniem. Podobnie jak wielu innych komunikatorów, Signal ma problem z niechcianymi wiadomościami, z którymi chcesz się teraz uporać bez narażania bezpieczeństwa lub prywatności użytkowników. Na przykład WhatsApp opiera się na treści w postaci zwykłego tekstu. Jeśli ktoś zgłosi spam, dane osobowe i ostatnia wiadomość są wysyłane do WhatsApp i oceniane. Signal robi to inaczej (źródło: Signal).

Aby ochrona danych była nadal gwarantowana, gdy konto spamowe jest zgłaszane w Signal, zapisywane są tylko numer telefonu komórkowego i nowo wygenerowany identyfikator . Jeśli numer jest zgłaszany często, Signal może zablokować konto bez naruszania prywatności obu stron.

Użytkownicy Signal mogą już zdecydować, czy chcą zaakceptować, czy odrzucić kontakt . Możecie komunikować się ze sobą tylko wtedy, gdy się zgodzicie. W WhatsApp potrzebujesz tylko numeru drugiej osoby i możesz bezpośrednio rozpocząć rozmowę, zadzwonić, uzyskać dostęp do danych osobowych za pośrednictwem profilu i przeglądać aktualizacje statusu.

Signal również doposaża w tym przypadku. Utrudnia to oszustom oszukiwanie innych osób za pomocą niewłaściwego zdjęcia profilowego. Jeśli numer telefonu komórkowego nie jest zapisany w książce telefonicznej, obraz jest początkowo wyświetlany jako rozmazany . W ten sposób chcesz się upewnić, że nie pomylisz kont.

W filmie przedstawiamy najlepsze alternatywy WhatsApp:

Signal chce jeszcze bardziej poprawić ochronę danych

Oprócz widocznych zmian Signal dostosował również kod, aby ograniczyć spam. Jednak kod nie jest dostępny dla wszystkich, aby spamerzy nie mogli znaleźć tam dziur. Jest jednak regularnie sprawdzany przez ekspertów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android