Seria OnePlus 11: Co wiemy do tej pory, co chcemy zobaczyć (Aktualizacja: 18 listopada)

Seria OnePlus 11: Co wiemy do tej pory, co chcemy zobaczyć (Aktualizacja: 18 listopada)

Robert Triggs / Autorytet AndroidaAktualizacja: 18 listopada 2022 r. (17:12 ET): Dodaliśmy więcej ujawnionych informacji dotyczących ekranu i obudowy OnePlus 11, a także potwierdzenie, że telefon będzie korzystał ze Snapdragona 8 Gen 2.


Oryginalny artykuł: Pierwotnie widzieliśmy bardzo regularny harmonogram wydawania smartfonów od OnePlus. W pierwszej połowie roku pojawił się standardowy flagowy telefon, aw drugiej połowie nastąpiła aktualizacja „T”. Jednak w tym momencie sprawy są o wiele bardziej zagmatwane. W 2023 roku nie możemy nawet być pewni, że pojawi się OnePlus 11 Pro, mimo że co roku widzieliśmy nowy telefon Pro od czasu OnePlus 7 Pro w 2019 roku. Niezależnie od coraz bardziej zagmatwanego portfolio firmy, OnePlus 11 Pro może okazać się jednym z lepszych telefonów tej marki. Czego jednak powinniśmy się spodziewać i co chcemy zobaczyć? Oto, co wiemy i nasza lista życzeń dla OnePlus 11 Pro.

Czy będzie OnePlus 11 Pro?

OnePlus Nord Kątowe makro zbliżenie logo OnePlusRyan-Thomas Shaw / Android Authority Jak wspomnieliśmy wcześniej, portfolio OnePlus jest bardzo w tej chwili mylące. Linia T pominęła serię 9, ale wróciła do 10T, serie R i RT są regionalnymi wyłącznościami, aw 2022 roku nie widzieliśmy nawet premiery modelu waniliowego obok OnePlus 10 Pro. Jeśli opieramy nasze przypuszczenia na tym, co firma zrobiła to wcześniej, to bardzo rozsądne jest oczekiwanie, że OnePlus 11 Pro zostanie wprowadzony na rynek w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 roku. Wydaje się jednak, że firma wciąż znajduje się na nogach po fuzji z Oppo. Możliwe więc, że OnePlus może całkowicie zmienić swoją strategię w 2023 roku. Jeśli tak się stanie, to nikt nie zgadnie, co zrobi firma. Jednak post społecznościowy od typera Digital Chat Station na Weibo — popularnym serwisie społecznościowym w Chiny — zasugerowały, że OnePlus planuje wypuścić telefon z chipem Snapdragon 8 Gen 2 jeszcze w tym roku. Istnieje możliwość, że ta plotka może odnosić się tutaj do OnePlus 11 Pro. Kolejna plotka od znanych typerów na Przecieki oraz Max Jmb sugeruje, że firma mogłaby nawet porzucić pseudonim „Pro”, prawdopodobnie w celu usprawnienia serii. Tak więc nowy flagowy telefon OnePlus może po prostu nazywać się OnePlus 11. Na razie nie mamy żadnego potwierdzenia w ten czy inny sposób. Zakładamy, że flagowym produktem firmy w 2023 roku będzie OnePlus 11 Pro, dopóki nie usłyszymy inaczej.

Kiedy będzie data premiery OnePlus 11 Pro?

Wyświetlacz OnePlus 10 Pro wyśrodkowany na drewnieEric Zeman / Urząd ds. Androida
OnePlus 8 i 8 Pro — 14 kwietnia 2020 r
OnePlus 9, 9 Pro i 9R — 23 marca 2021 r
OnePlus 10 Pro (Chiny) — 11 stycznia 2022 r
OnePlus 10 Pro (globalny) — 31 marca 2022 r. Historycznie OnePlus wprowadzał na rynek swój flagowy telefon każdego roku w marcu lub kwietniu. Jednak w 2022 roku firma wypuściła OnePlus 10 Pro znacznie wcześniej w styczniu. Ta premiera dotyczyła tylko chińskiego wariantu telefonu, ale była funkcjonalnie taka sama jak ta wprowadzona na rynki globalne w marcu 2022 r. Prawdopodobnie zobaczymy, jak firma zrobi to samo w 2023 r. Dopóki nie usłyszymy inaczej, byłoby uczciwie oczekiwać daty premiery OnePlus 11 Pro tylko w Chinach w styczniu 2023 r., a następnie globalnej premiery w marcu lub kwietniu.
Nasze werdykty: Recenzja OnePlusa 10 Pro | Druga opinia

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał OnePlus 11 Pro?

Recenzja aparatu OnePlus 9 hasselbladRobert Triggs / Android Authority Zwykle oczekujemy, że firmy zachowają funkcje obecnej generacji i rozszerzą je na następną generację. Jednak w przypadku OnePlus 10 Pro OnePlus faktycznie obniżył kilka aspektów telefonu w porównaniu do OnePlus 9 Pro. Dlatego wszystkie zakłady są wyłączone – firma mogłaby zrobić prawie wszystko z OnePlus 11 Pro.

Projekt

Aż do serii OnePlus 8 firma miała bardzo przemyślaną estetykę projektowania. Zmieniło to trochę sytuację w przypadku serii OnePlus 9, a następnie ponownie zmieniło sytuację w OnePlus 10 Pro. OnePlus 11 mógł zobaczyć, jak firma ponownie zmienia swój etos projektowy. Wyciekły render ujawnił, że OnePlus prawdopodobnie odbiega od projektu 10 Pro, wprowadzając nowy okrągły guzek tylnej kamery. Jedną rzeczą, która nigdzie się nie wybiera, jest partnerstwo Hasselblad i najprawdopodobniej logo Hasselblad z tyłu telefonu. OnePlus kładzie duży nacisk na to trzyletnie partnerstwo, które rozpoczęło się w 2021 roku wraz z serią OnePlus 9. To przynajmniej oznacza, że ​​uzyskamy większy wpływ Hasselblada na OnePlus 11 Pro. Jest kilka rzeczy, które OnePlus 11 Pro prawie na pewno będzie miał, ale wiele wciąż jest w powietrzu. Kolejnym elementem projektu, który prawdopodobnie się kręci, jest suwak alertu. Po prawej stronie renderów nadal widać suwak alertów. Plotki sugerują, że OnePlus może zrezygnować z tego dla wszystkich swoich urządzeń, z wyjątkiem modeli na poziomie Pro. Jeśli to okaże się prawdą, OnePlus 11 Pro będzie bezpieczny i nadal będzie korzystał z tej bardzo popularnej funkcji. Urządzenia OnePlus Pro zawsze były duże i miały zakrzywione wyświetlacze, więc założono, że OnePlus 11 będzie kontynuował ten trend. Plotka z Digital Chat Station wydaje się to potwierdzać. Wyciek ujawnił również, że ekran może mieć pojedynczy aparat do selfie z dziurkaczem w lewym górnym rogu. Dodatkowo plotka głosi, że korpus może być ceramiczny z metalową ramą.

Specyfikacje i funkcje

Aby zgadnąć, co może pochodzić z OnePlus 11, możemy spojrzeć na to, na czym OnePlus najbardziej zależało w przypadku 10 Pro. Możesz spodziewać się co najmniej potrójnego systemu kamer z tyłu OnePlus 11, prawdopodobnie z szerokimi, ultraszerokimi i teleobiektywami. Możesz spodziewać się niewiarygodnie szybkich prędkości ładowania — plotki sugerują, że 100 W z kablem (choć w USA może to być ponownie ograniczone). Oczekuje się również, że zobaczysz jeden z najwyższej jakości wyświetlaczy w branży (6,7-calowy QHD + OLED ekran według plotek), bezprzewodowe ładowanie, baterię 5000 mAh i procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. W listopadzie potwierdzono, że OnePlus 11 rzeczywiście będzie jednym z pierwszych telefonów, które wykorzystają Snapdragon 8 Gen 2. Zgodnie z wyciekiem z Digital Chat Station z końca października, OnePlus 11 (lub jakkolwiek się nazywa) może pochodzić z konfiguracją 50 MP + 48 MP + 32 MP. Tipster powtórzył również baterię 5000 mAh z ładowaniem 100 W w telefonie. Ponadto plotki sugerują, że telefon może mieć nawet 16 GB pamięci RAM i pamięć UFS 4.0. Czego nie należy się spodziewać? Nie powinieneś inwestować pieniędzy w definiujący branżę sprzęt do aparatu, ponieważ OnePlus nigdy nie przesuwał granic w tym zakresie. Zamiast tego powinieneś spodziewać się dobrego sprzętu, który pasuje do większości telefonów premium na rynku. Nie należy również oczekiwać oceny IP na odblokowanym modelu, ponieważ OnePlus nie przywiązywał do tego żadnej wagi w ciągu ostatniego roku. W oparciu o najnowsze flagowce OnePlus, nie należy również oczekiwać gniazda kart microSD, więcej niż 256 GB pamięci wewnętrznej ani gniazda słuchawkowego.

Jaka będzie cena OnePlusa 11 Pro?

Logo OnePlus prosto na białym MWC 2022Eric Zeman / Urząd ds. Androida
OnePlusa 8 Pro — 899 USD
OnePlusa 9 Pro — 969 dolarów
OnePlus 10 Pro — 899 USD Cena OnePlus 11 Pro będzie w dużym stopniu zależała od tego, co firma chce zrobić ze swoimi flagowcami. Jeśli chce pójść na całość i konkurować na rynku ultra-premium z Samsungiem Galaxy S22 Ultra i iPhonem 14 Pro Max, może podnieść cenę do ponad 1000 USD. Jeśli chce nadal konkurować w segmencie premium z takimi jak Google Pixel 7 Pro i iPhone 14 Pro, musiałby trzymać się tej samej ceny co 10 Pro, która w chwili premiery wynosiła 899 USD. Nasze pieniądze są na OnePlus trzyma się przedziału cenowego poniżej 900 USD. Po prostu nie widzimy, aby firma próbowała konkurować z telefonami powyżej 1000 USD. W związku z tym można bezpiecznie oczekiwać, że cena OnePlus 11 Pro będzie bardzo podobna do ceny OnePlus 10 Pro – a może nawet niższa.

Jakie inne telefony mogłyby wystartować w serii OnePlus 11?

OnePlus 10R postawiony na biurkuDhruv Bhutani / Android Authority Plotka głosi, że OnePlus przygotowuje również urządzenie o nazwie OnePlus 11R. Wielu przecieków OnLeaks i MySmartPrice uzyskało specyfikację telefonu, sugerując, że może on być wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz Full HD+ AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz podobnej do ten z OnePlus 10R. Niestety, nie wygląda na to, aby OnePlus 11R miał najnowsze i najlepsze od Qualcomm — czyli nadchodzący Snapdragon 8 Gen 2. Przecieki twierdzą, że telefon będzie zasilany przez Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 edytor. Jest to jednak zmiana w porównaniu z układem Mediatek Dimensity 8100-Max poprzednika. Inne ujawnione specyfikacje OnePlus 11R obejmują 8 GB/16 GB pamięci RAM, 128 GB/256 GB pamięci, główny czujnik 50 MP, ultraszeroki aparat 8 MP i strzelankę makro 2 MP .Na koniec urządzenie może mieć baterię 5000 mAh, która oferuje prędkość ładowania SuperVOOC 100 W.

OnePlus 11 Pro: Co chcemy zobaczyć

Omówiliśmy już rzeczy, których możesz oczekiwać (i nie oczekiwać) od OnePlus 11 Pro. Teraz jednak chcemy omówić rzeczy, które naprawdę chcemy zobaczyć. Nie mamy żadnych dowodów na to, że OnePlus może je dostarczyć, ale mamy nadzieję, że tak.

Lepszy sprzęt do aparatu

OnePlus 10 Pro vs OnePlus 9 Pro z modułami kameryDhruv Bhutani / Android Authority Jednym z największych rozczarowań OnePlus 10 Pro było to, jak firma faktycznie obniżyła sprzęt aparatu w porównaniu do OnePlus 9 Pro. W szczególności obiektyw ultraszerokokątny odnotował znaczny spadek jakości.
Związane z: Strzelanie z kamery OnePlus 10 Pro vs Google Pixel 6 Pro Mamy nadzieję, że sprzęt kamery OnePlus 11 Pro jest znacznie lepszy niż 10 Pro. Mamy też nadzieję, że OnePlus porzuci sztuczkę „ultra-ultrawide” 10 Pro. Niskiej jakości obiektyw typu rybie oko o kącie widzenia 150 stopni nie zastępuje normalnego, wszechstronnego czujnika wysokiej jakości, którego oczekują użytkownicy.

Wszystkie warianty naraz

OnePlus 8T kontra Nord z logo oneplusDhruv Bhutani / Android AuthorityW Stanach Zjednoczonych kupujący mogli dostać OnePlusa 10 Pro w kwietniu 2022 roku. Telefon pojawił się w jednej konfiguracji: 8 GB RAM i 128 GB pamięci. W niektórych innych krajach istniał model 12/256 GB, ale Stany Zjednoczone go nie widziały. Jednak w czerwcu OnePlus wprowadził model 12/256 GB do Stanów Zjednoczonych. Zagorzali fani OnePlus w USA prawdopodobnie już wyrzucili model 8/128 GB, ponieważ nie mieli innego wyboru, więc wprowadzenie modelu 12/256 GB mogło być dla niektórych kupujących uderzeniem w twarz. W 2023 r. , mamy nadzieję, że OnePlus 11 Pro zostanie uruchomiony we wszystkich konfiguracjach na wszystkich terytoriach OnePlus w tym samym czasie, aby kupujący nie żałował!

Formalna ocena IP

oneplus 10 pro z powrotem na poduszceRyan Haines / Android AuthorityOnePlus 10 Pro miał jednak ocenę IP tylko w określonych sytuacjach. Na przykład wariant T-Mobile miał jeden, podczas gdy odblokowany model nie. Mamy nadzieję, że OnePlus 11 Pro nie ignoruje tego podstawowego aspektu flagowych smartfonów premium. Wszystkie modele premium OnePlus powinny mieć stopień ochrony IP68.

Lepsze, szybsze i bardziej stabilne aktualizacje

Oxygen OS 12 Beta Strona z informacjami o telefonieC. Scott Brown / Android Authority W tamtych czasach OnePlus była jedną z najlepszych firm, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania. Jednak ostatnio firma stała się znana z powolnych, sporadycznych, a czasem całkowicie niestabilnych aktualizacji swoich telefonów. OnePlus obiecał, że połączenie z Oppo naprawi te problemy, ale OnePlus 10 Pro pojawił się dość gorąco z Oxygen OS 12. Możemy mam tylko nadzieję, że OnePlus 11 Pro otrzyma wsparcie oprogramowania, którego fani OnePlus oczekują i na które zasługują — zwłaszcza jeśli firma próbuje konkurować z takimi firmami jak Samsung i Google.
Zobacz też: Który producent najszybciej aktualizuje swoje telefony? To wszystko, co chcemy zobaczyć w OnePlus 11 Pro. Na jakie funkcje liczysz najbardziej? Koniecznie zagłosujcie w naszej ankiecie poniżej.

Co masz nadzieję zobaczyć najbardziej w OnePlus 11 Pro?

491 głosów Lepszy sprzęt do aparatu49%Wszystkie warianty jednocześnie17%Lepsze aktualizacje26%Uniwersalna ocena IP8%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android