Samsung i Xiaomi w perspektywie: Google podejmuje działania z Androidem 14

Samsung i Xiaomi w perspektywie: Google podejmuje działania z Androidem 14

Google udostępnia wytyczne dla programistów dotyczące tego, jak powinny zachowywać się aplikacje na Androida. Niektórym producentom smartfonów to się nie podoba. Aplikacje działające w tle są często agresywnie kończone, mimo że pełnią określoną funkcję. Google przedstawiło teraz rozwiązanie tego problemu i znalazło ważnego partnera.

Z Androidem 14: Spójność aplikacji powinna być lepsza

Wraz z Androidem 14 Google planuje ważną zmianę, która przede wszystkim pomoże twórcom aplikacji wykorzystać pełny potencjał ich aplikacji. Obecnie nie jest to możliwe w przypadku niektórych producentów, ponieważ te aplikacje agresywnie kończą pracę w tle. Chociaż czasami skutkuje to dłuższą żywotnością baterii, oznacza to również, że odtwarzacze multimedialne nagle przestają odtwarzać muzykę lub podcasty lub że ważne powiadomienia docierają z opóźnieniem lub wcale. Najlepszym tego przykładem są Xiaomi i inni producenci, tacy jak Samsung. Właśnie to Google chce teraz zmienić.

Google chce pozyskać producentów, którzy jednolicie przestrzegają specyfikacji dla aplikacji w Androidzie 14 poruszających się na pierwszym planie lub w tle. Więc powinno żadnych niezależnych decyzji producenci smartfonów dają więcej Zamknij aplikacje, jeśli przekraczają one określone parametry. Samsung już pokonał Google. Firma będzie obserwować zachowanie aplikacji określonych w Androidzie 14 i nie będzie już korzystać z własnego rozwiązania do zamykania aplikacji (źródło: Google).

Jeśli więc twórcy aplikacji są całkowicie zależni od pewnych funkcji i chcą mieć pewność, że aplikacja musi działać na pierwszym planie, powinni się zaangażować Jawnie uzyskaj pozwolenie użytkownika z zapytania. Jeśli to zostało podane, na przykład Samsung nie może już samodzielnie decydować o przeniesieniu aplikacji w tło i jej zamknięciu. Powinno to sprawić, że wszystkie aplikacje będą bardziej ujednolicone, a programiści powinni mieć możliwość bezproblemowego wykorzystania pełnego potencjału swoich aplikacji.

Musisz znać te wskazówki Samsunga:

Czy dołączają inni producenci smartfonów?

To będzie najważniejsze pytanie. Dzięki Samsungowi Google zdobyło największego producenta smartfonów na świecie, ale dotyczy to tylko urządzeń z systemem Android 14. Do tego znacznie bardziej agresywnie podchodzą do aplikacji inni producenci, tacy jak Xiaomi czy Huawei. Tam aplikacje zamykają się bardzo szybko w tle, co niedawno stwierdziliśmy w teście Xiaomi 13 Pro. Powinno to poprawić żywotność baterii, ale poważnie ogranicza aplikacje w telefonie komórkowym. Strona DontKillMyApp zawiera przegląd czasami drastycznych środków ograniczania aplikacji w tle i sposobów ich eliminacji.

Jak ulepszyć swój telefon Xiaomi:

Jak zawsze, Google ma jeszcze dużo do zrobienia, gdy zostaną wprowadzone przydatne zmiany, a te naprawdę mają zostać wdrożone przez producentów. Nawet wtedy minie jeszcze kilka lat, zanim wystarczająca liczba osób będzie korzystać z Androida 14. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak rozwinie się historia.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android