Samsung Galaxy Z Flip 3 przekonał mnie, że klapki to najlepsze składane

Samsung Galaxy Z Flip 3 przekonał mnie, że klapki to najlepsze składane

Dhruv Bhutani / Android Authority Przyszłość jest składana — przynajmniej jeśli Samsung ma coś do powiedzenia na ten temat. Spędziłem dużo czasu z ofertą firmy Galaxy Z i jestem skłonny się zgodzić. Nie osiągnęły jeszcze swoich ostatecznych form, ale seria Fold i Flip to najlepsza zabawa, jaką miałem z parą urządzeń od dłuższego czasu. Rok później wciąż sięgam po kieszonkowy składany Samsung, gdy zmieniam telefony i nie stracił on nic ze swojego uroku. Galaxy Z Flip 3 może nie jest idealny, ale to wystarczy, by przekonać mnie, że klapki to najlepsze składane telefony na rynku.
Jak się trzyma? Samsung Galaxy Z Flip 3 pół roku później

Najbardziej przyjazny współczynnik kształtu

Wsuwając się do kieszeniDhruv Bhutani / Android AuthoritySamsung Galaxy Z Flip 3 to duży telefon, podobnie jak większość 6,7-calowych urządzeń. Jest to jednak duży telefon, który rzadko sprawia wrażenie takiego, dzięki wyjątkowej zdolności składania. Nigdy nie czujesz się, jakbyś wpychał do kieszeni potwora wielkości phableta, ani nie musisz się martwić, ile miejsca zajmie po dodaniu etui. Zamiast tego jest wystarczająco przyjazny dla większości użytkowników, nawet tych zaniepokojonych ograniczonymi możliwościami kieszeni damskich spodni. Galaxy Z Flip 3 jest, jak sądzę, idealnym rozwiązaniem dla składanych telefonów. Jego wyświetlacze wewnętrzne i zewnętrzne mają różne przeznaczenie, oferując dostęp do powiadomień i widżetów bez konieczności każdorazowego otwierania telefonu. Łatwiej jest mniej korzystać z telefonu, sprawdzając powiadomienia w razie potrzeby, zamiast rozpraszać się, gdy potrzebujesz tylko sprawdzić pogodę. Różne zastosowania stanowią wyraźny kontrast w stosunku do Galaxy Z Fold 3, w którym można łatwo poradzić sobie z samym zewnętrznym wyświetlaczem – pokonując punkt większego wewnętrznego składanego wyświetlacza. Galaxy Z Flip 3 zachęca do korzystania z obu wyświetlaczy, podczas gdy możesz łatwo poradzić sobie z zewnętrzną opcją Galaxy Z Fold 3. Ponadto, jeśli kiedykolwiek próbowałeś podeprzeć urządzenie Galaxy Z Fold, aby zrobić zdjęcie, wiesz, że wygląda to jak domek z kart gotowy do upadku. Polegasz na smukłej, złożonej krawędzi i zdrowej dawce równowagi. Z drugiej strony Flip siedzi wygodnie na szerokiej, płaskiej platformie, która jest gotowa na tańce TikTok czy starannie upozowane zdjęcia rodzinne. Przyznam się, że nie mam największych dłoni, więc możliwość otwarcia Flipa jedną ręką i dosięgnięcia wszystkiego Potrzebuję jest niezbędne. Oczywiście nie mogę dosięgnąć górnej krawędzi wyświetlacza, ale do tego służy tryb jednoręczny. Z kolei seria Fold jest niemożliwa do obsługi jedną ręką, przynajmniej gdy jest otwarta. Jego rozmiar i waga sprawiają, że używanie jedną ręką staje się równoważne, a Ty jesteś już ograniczony do długości kciuka. Zawsze możesz dotknąć rysika S Pen, ale potrzebujesz drugiej ręki lub biurka, na którym możesz ustawić swój Fold. Istnieją składane telefony w stylu książki, które zbliżają się do użyteczności Galaxy Z Flip, w szczególności Oppo Find N. Jednak solidne urządzenie Oppo nie jest łatwo dostępne w Stanach Zjednoczonych, co przebija jego potencjał dla wielu nabywców. Gdyby Samsung miał skopiować podejście mniejszego składaka, moglibyśmy mieć na rękach prawdziwą bitwę.
Wszystkie plotki: Samsung Galaxy Z Klapką 4 | Złożenie Galaxy Z 4

Wrażliwość oprogramowania

W połowie otwarte za pomocą aplikacji aparatuDhruv Bhutani / Android AuthorityOne UI to już jedna z naszych ulubionych skórek Androida, a składane zmarszczki sprawiają, że jest jeszcze lepszy. Dostosowałem wszystkie widżety na moim zewnętrznym wyświetlaczu tak, że rzadko muszę otwierać telefon, chyba że chcę. Mogę uzyskać sedno wiadomości tekstowych i e-maili oraz sprawdzić pogodę dnia bez patrzenia na główny wyświetlacz. Co więcej, Samsung stale dodaje widżety do miksu, więc zwykle pojawiają się nowe sposoby, aby telefon wyglądał bardziej jak Twój. Widżety, które zachęcają do lekkiego korzystania z telefonu, sprawiają, że ogólne wrażenia są jeszcze przyjemniejsze. Chociaż widżety są świetne, unikalny zwrot w aplikacji aparatu sprawia, że ​​Galaxy Z Flip 3 świeci. Wspomniałem wyżej, że po złożeniu jest znacznie łatwiejszy w obsłudze, a sterowanie aparatem Samsunga automatycznie dopasowuje się do złożonego kształtu. Zamiast dzielić wizjer powyżej i poniżej zagięcia, obraz żyje powyżej, podczas gdy wszystkie elementy sterujące znajdują się poniżej. Możesz także użyć zewnętrznego wyświetlacza jako podglądu selfie, co daje parę aparatów do selfie 12 MP zamiast wewnętrznej opcji 10 MP. Nawet coś tak prostego, jak przesyłanie strumieniowe wideo, pomaga zilustrować różnicę między Galaxy Z Flip 3 a jego Galaxy Z Fold rodzeństwo. Jasne, telewizory były kiedyś kwadratowe, podobnie jak wewnętrzny wyświetlacz Galaxy Z Fold 3, ale te czasy już za nami. Oglądanie filmu pozostawia grube czarne paski u góry iu dołu, przycinając 7,6-calowy wyświetlacz do ułamka jego oryginalnego rozmiaru. Z drugiej strony Samsung Galaxy Z Flip 3 jest gotowy na szerokoekranowy styl życia przy minimalnych stratach.
Ucz się więcej: Przewodnik dla kupujących Samsung Galaxy Z Flip 3

Miejsce do rozwoju

Tylna kamera Samsung Galaxy Z Fold 3 na ławce po lewej stronieEric Zeman / Android AuthorityPowiedziałem to na górze, ale seria Galaxy Z Flip nie jest idealna — przynajmniej jeszcze nie. Jego mniejszy rozmiar ogranicza niektóre z jego wewnętrznych komponentów, podczas gdy Galaxy Z Fold ma więcej możliwości napinania mięśni. Bateria i możliwości ładowania to największa różnica między nimi, a większe urządzenie pobiera dodatkowe 1000 mAh w porównaniu z przyjaznym dla kieszeni rodzeństwem. Samsung Galaxy Z Fold 3 również ładuje się z mocą 25 W w porównaniu do 15 W w przewodowym modelu Flip.
Wykorzystaj w pełni małą baterię: Dobre nawyki związane z ładowaniem, do których warto się dostać. Jest jeszcze kwestia kamer. Niewielki Flip ma parę 12-megapikselowych strzelanek, które doskonale sprawdzają się jako podwójne obiektywy do selfie, ale jako podstawowa matryca czują się słabo. Dostajesz trzeci obiektyw 12MP z Foldem i fajnym – ale niezbyt pomocnym – obiektywem pod wyświetlaczem 4MP. Nie proszę o niedoświetlany obiektyw w kolejnym Galaxy Z Flipie (głównie dlatego, że nie jest jeszcze gotowy), ale najwyższy czas, żeby klapka zrobiła kilka kroków do przodu. Samsung ma rynek clamshell w dłoni, ale ledwo zmienił Galaxy Z Flip z jego oryginalnego oprzyrządowania. Galaxy Z Flip 3 zasadniczo nie zmienił się od pierwszej wersji, mimo że stał się najpopularniejszym składanym telefonem na świecie. Samsung przejął aż 88% światowego rynku składanych produktów, ale wydaje się, że przynajmniej na razie jest zadowolony z tego, że siedzi na istniejącym projekcie. Co więcej, Samsung ma rynek clamshell za rogi. Jego jedyną prawdziwą konkurencją jest Huawei P50 Pocket, który cierpi na zwykłą listę problemów Huawei. Jednak P50 Pocket oferuje ostrzejsze aparaty ogólnie i baterię 4000 mAh z dużo szybszym ładowaniem 40 W. Brak usług Google spycha go do roli pomocniczej, ale jego sprzęt powinien wystarczyć, aby popchnąć Samsunga do wyższych celów. Moim zdaniem klapka jest bezpieczna w swojej pozycji jako najlepiej składana dla większości ludzi. Współczynnik kształtu, ulepszenia oprogramowania i dotyk nostalgii ułatwiają codzienne odbieranie i używanie. Jednak Galaxy Z Flip (i, co za tym idzie, Motorola Razr) ma kilka lekcji, które można wyciągnąć od rodzeństwa w stylu książki, jeśli chce być jeszcze lepszy. Nadal będę sięgać po moją wierną muszelkę, ale jestem na to gotowa, by zrobić kolejny krok naprzód.

Jaki rodzaj składania wolisz?

17 głosówW stylu klapki76%W stylu książki24%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android