Samsung Galaxy Tab S9: Wszystko, co wiemy do tej pory

Samsung Galaxy Tab S9: Wszystko, co wiemy do tej pory

Eric Zeman / Android AuthoritySeria Samsung Galaxy Tab S9 powinna być kolejnym zestawem flagowych tabletów z Androidem od południowokoreańskiego giganta technologicznego. W zeszłym roku Samsung wypuścił trzy nowe modele z serii Galaxy Tab S8. To był pierwszy raz, kiedy firma wprowadziła tablet kategorii „Ultra” z masywnym Galaxy Tab S8 Ultra, wraz ze specyfikacjami premium i cenami z najwyższej półki, aby wziąć udział w iPadzie Pro firmy Apple. Oczekiwania są jeszcze wyższe w przypadku flagowych tabletów Samsunga z 2023 roku. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o serii Galaxy Tab S9.

Czy będzie seria Samsung Galaxy Tab S9?

Samsung Galaxy Tab S8 Plus z rysikiem S PenEric Zeman / Android Authority Jeśli plotki się potwierdzą, Samsung rzeczywiście szykuje trzy nowe modele z linii Galaxy Tab S9. Według GalaxyClub, renomowanego źródła przecieków Samsunga, nowa seria tabletów firmy będzie odzwierciedlać linię Galaxy Tab S8 i składać się z Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 Plus i Galaxy Tab S9 Ultra. Holenderska publikacja opublikowała również numery modeli serii. Możesz je zobaczyć poniżej:

Karta Galaxy S9: SM-X710 (Wi-Fi), SM-X716B (5G globalnie), SM-X718U (5G USA)
Galaxy Tab S9 Plus: SM-X810 (Wi-Fi), SM-X816B (5G globalnie), SM-X818U (5G USA)
Galaxy Tab S9 Ultra: SM-X910 (Wi-Fi), SM-X916B (5G globalnie), SM-X918U (5G USA)

Jaka jest data premiery serii Galaxy Tab S9?

Profil krawędzi Samsunga Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Urząd ds. Androida
Samsunga Galaxy Tab S6 — 31 lipca 2019 r
Samsunga Galaxy Tab S7 — 5 sierpnia 2020 r
Samsunga Galaxy Tab S8 — 9 lutego 2022 r. Samsung zadebiutował serią Galaxy Tab S8 wraz z serią Galaxy S22 na początku 2022 r. Jednak premierze Galaxy S23 na początku tego roku nie towarzyszyły żadne zapowiedzi nowych tabletów. To prawdopodobnie dlatego, że Samsung ma wprowadzić na rynek serię Galaxy Tab S9 w drugiej połowie roku, obok Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5. Ta informacja pochodzi dzięki uprzejmości The Elec, który poinformował w październiku zeszłego roku, że Samsung przełożył rozwój nowych tabletów ze względu na spowolnienie gospodarcze i słabszy popyt na produkty technologiczne. W rezultacie premiera serii Tab S9 najwyraźniej została przesunięta na rok 2023. Będziemy wypatrywać kolejnych plotek dotyczących premiery serii Galaxy Tab S9 i zaktualizujemy ten artykuł o wszelkie potencjalne informacje o wydaniu.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miała seria Samsung Galaxy Tab S9?

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Tab S8 PlusEric Zeman / Urząd ds. Androida

Projekt

Niestety, konstrukcja serii Galaxy Tab S9 pozostaje na razie tajemnicą. Nie ma żadnych renderów, które wyciekły, ani schematów, które mówią nam, jak będą wyglądać tablety. Jest bardzo prawdopodobne, że Samsung będzie trzymał się tej samej estetyki, co seria Galaxy Tab S8. Oznacza to, że Galaxy Tab S9 Ultra może ponownie mieć wycięcie w wyświetlaczu, podczas gdy Tab S9 i S9 Plus pasują do konstrukcji z otworem w ramce. Oczywiście są to nasze założenia i będziemy musieli poczekać na bardziej wiarygodne informacje dotyczące szczegółów projektu serii Tab S9.

Specyfikacje i funkcje

Wyświetlacz Samsung Galaxy Tab S8 Plus na kolorEric Zeman / Android Authority Chociaż nie mamy zbyt dużej wiedzy na temat konstrukcji nowych tabletów Samsunga, zaczęliśmy widzieć pewne specyfikacje dzięki uprzejmości wczesnych przecieków Galaxy Tab S9. Ekskluzywny raport SamMobile twierdził w lutym, że Galaxy Tab S9 seria miałaby stopień ochrony IP67. To znaczące ulepszenie, ponieważ flagowe tablety Samsunga do tej pory nie miały wodoodporności. Revegnus na Twitterze ujawnił, że Tab S9 Ultra będzie zasilany przez podkręconą wersję Snapdragon 8 Gen 2, taką samą, jaką można znaleźć w serii Galaxy S23. W porównaniu ze zwykłym Snapdragonem 8 Gen 2, Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy zwiększa taktowanie zegara podstawowego o 0,16 GHz, a taktowanie GPU o 39 MHz. Zasadniczo jest to wariant „Plus” najlepszego układu Qualcomm. Seria Tab S9 będzie prawdopodobnie zasilana przez Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy. Oprócz procesora, wyciek ujawnił również rozmiar baterii Galaxy Tab S9 Ultra. Według nich tablet będzie wyposażony w baterię o pojemności 10 880 mAh, nieco mniejszą niż bateria o pojemności 11 220 mAh w Tab S8 Ultra. Jest wciąż większy niż bateria iPada Pro 2022 o pojemności 10 758 mAh i powinien wystarczyć na tablet o długiej żywotności. Niestety, nie wiemy zbyt wiele o serii Galaxy Tab S9. Czy tym razem podstawowy model Tab S9 otrzyma aktualizację do wyświetlacza OLED? Czy Samsung utrzyma rozmiary 11-calowe, 12,4-calowe i 14,6-calowe we wszystkich trzech modelach? Czy wszystkie będą miały mniejsze baterie lub nowy układ „dla Galaxy”? Te i wiele innych pytań dotyczących serii Galaxy Tab S9 pozostaje bez odpowiedzi. Obserwuj to miejsce, aby uzyskać więcej informacji, gdy i kiedy wycieki ujawnią nowe szczegóły dotyczące tabletów.

Jakie będą ceny Samsungów z serii Galaxy Tab S9?

Profil Samsung Galaxy Tab S8 Plus z osłoną klawiaturyEric Zeman / Android Authority Po raz kolejny nie ma informacji o cenach serii Galaxy Tab S9. Spodziewamy się jednak, że Samsung poprosi o co najmniej taką samą kwotę gotówki, jak w przypadku Galaxy Tab S8. Oznacza to, że zwykły model Tab S9 powinien kosztować około 699 USD, Tab S9 Plus może zaczynać się od 899 USD, a Tab s9 Ultra powinien być najdroższy z partii za ponad 1099 USD. Jednak nic nie jest osadzone w kamieniu. Samsung może, ale nie musi, zmienić ceny nowych tabletów.


Czy masz jakieś przecieki z serii Galaxy Tab S9, którymi chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam wskazówkę, a na pewno to sprawdzimy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android