Samsung Galaxy Tab S9 FE: data premiery, cena, dane techniczne, plotki i nie tylko

Samsung Galaxy Tab S9 FE: data premiery, cena, dane techniczne, plotki i nie tylko

Ryan Haines / Urząd ds. AndroidaAktualizacja z 23 sierpnia 2023 r. (13:53 ET): Zaktualizowaliśmy nasze centrum plotek o Samsungu Galaxy Tab S9 FE, aby uwzględnić informacje o opcjach kolorystycznych, wariantach przechowywania i pojemności baterii.


Oryginalny: W 2020 roku firma Samsung zaczęła wypuszczać na rynek modele niektórych swoich produktów w wersji „Fan Edition”. Od tego czasu w przypadku tabletów Samsunga z Androidem widzieliśmy tylko jeden model FE, a był to Galaxy Tab S7 FE z 2021 roku. Czy teraz, gdy seria Galaxy Tab S9 jest już dostępna, możemy spodziewać się premiery modelu Samsung Galaxy Tab S9 FE? Jeśli tak, to kiedy to może nastąpić? W tym artykule podsumowaliśmy wszystkie dotychczasowe wiarygodne plotki na temat Samsunga Galaxy Tab S9 FE!

Czy będzie Samsung Galaxy Tab S9 FE?

Na razie wszystko wskazuje na „tak”. Słyszeliśmy wiele plotek na temat istnienia Galaxy Tab S9 FE, a także Galaxy Tab S9 FE Plus. Ostatnio sam Samsung dał do zrozumienia, że ​​tablety są w drodze, błędnie podając nazwy urządzeń we francuskiej wersji swojej witryny internetowej (po raz pierwszy zauważył to Rolanda Quandta). Niewiele jest mocniejszych dowodów na istnienie nowego urządzenia. Jednakże w przeszłości widzieliśmy mnóstwo dowodów na produkty, które następnie nie zostały wprowadzone na rynek. Dlatego nadal możliwe jest, że Samsung odłoży na półkę modele Galaxy Tab S9 FE. Na razie jednak spodziewamy się, że wkrótce pojawią się na rynku budżetowe tablety z Androidem.

Jaka jest data premiery Samsunga Galaxy Tab S9 FE?

Wyświetlacz Galaxy Tab S9 z rysikiem S PenDamien Wilde / Android Authority Jak wspomnieliśmy wcześniej, widzieliśmy tylko jeden inny tablet marki Samsung FE: Galaxy Tab S7 FE. Tablet ten został wprowadzony na rynek w maju 2021 roku, około dziesięć miesięcy po premierze głównej rodziny Galaxy Tab S7. Na tej podstawie można założyć, że premiera Samsunga Galaxy Tab S9 FE i Tab S9 FE Plus odbędzie się w maju 2024 r. Nie sądzimy jednak, że tak się stanie. Istnieje już mnóstwo dowodów na istnienie tych tabletek, w tym rendery, które wyciekły. Kiedy na świecie pojawia się tak wiele informacji, zwykle oznacza to, że premiera nastąpi już za kilka miesięcy lub nawet tygodni. Premierę tabletów FE prawdopodobnie zobaczymy przed końcem 2023 r. Spodziewamy się, że Galaxy Tab S9 FE i Tab S9 FE Plus zadebiutują w 2023 r. Niestety na razie nie wiemy nic więcej. Samsung prawdopodobnie przeprowadzi cichą premierę, ograniczając się do komunikatu prasowego – nie będzie żadnych spektakularnych wydarzeń ani transmisji na żywo. Możliwe, że firma zbiega się z datą premiery Galaxy S23 FE, którego premiery spodziewamy się również w tym roku. W końcu miałoby to sens, biorąc pod uwagę markę „Fan Edition”. W tej chwili naszym najlepszym przypuszczeniem jest premiera Galaxy Tab S9 FE jakiś czas przed rozpoczęciem sezonu wielkich świątecznych zakupów. Oznaczałoby to październik lub początek listopada. Bardziej precyzyjną ocenę przeprowadzimy w nadchodzących tygodniach. Na marginesie: jeśli zastanawiasz się, co stało się z Galaxy Tab S8 FE, Twoje przypuszczenia są równie dobre jak nasze. Samsung nigdy nie wypuścił tego produktu na rynek i wygląda na to, że nigdy tego nie zrobi.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miał Samsung Galaxy Tab S9 FE?

Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus 2Oczekujemy, że Samsung wprowadzi na rynek w tym roku dwa tablety marki FE. Galaxy Tab S9 FE będzie teoretycznie okrojoną wersją Galaxy Tab S9. Podobnie Galaxy Tab S9 FE Plus będzie podobnie przyciętą odmianą Galaxy Tab S9 Plus. Wyciekły rendery obu modeli. Zacznijmy od Galaxy Tab S9 FE. Rendery — oparte na plikach CAD uzyskanych przez wiarygodnego przeciekającego Steve’a Hemmerstoffera i Media Peanut — przedstawiają urządzenie bardzo podobne do Galaxy Tab S9. Z tyłu znajduje się pojedynczy aparat, miejsce do ładowania rysika S Pen i płaskie boki dookoła. Media Peanut twierdzi, że tablet będzie miał wyświetlacz o przekątnej 10,9 cala. To mniej więcej tyle samo, co 11-calowy wyświetlacz Galaxy Tab S9. Tymczasem Galaxy Tab S9 FE Plus wygląda na nieco większy model z dwoma obiektywami z tyłu – podobnie jak Galaxy Tab S9 Plus. Poniższe rendery — dzięki uprzejmości Hemmerstoffer i Wolf Of Tablet — przedstawiają 12,4-calowy tablet o wyglądzie podobnym do modelu waniliowego.
Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus 3Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus 4
Oprócz renderów, które wyciekły, pojawiły się także zdjęcia obu urządzeń. Mówi się, że te zdjęcia pochodzą od południowokoreańskiej agencji regulacyjnej.
Samsung Galaxy Tab S9 FESamsung Galaxy Tab S9 FESamsung Galaxy Tab S9 FE PlusSamsung Galaxy Tab S9 FE Plus Jeśli chodzi o specyfikację, spodziewamy się, że Samsung coś zmieni. Według plotek procesorem dla tych dwóch tabletów będzie Samsung Exynos 1380. Jest to system na chipie (SoC) z roku 2023, przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki. Chociaż jest to procesor ośmiordzeniowy, prawdopodobnie blednie w porównaniu z potężnym Snapdragonem 8 Gen 2 dla Galaxy, który pojawia się w serii Galaxy Tab S9. Innymi słowy, jeśli potrzebujesz dużej mocy na tablecie z Androidem, prawdopodobnie nie uzyskasz jej w przypadku tych modeli FE. Zamiast tego otrzymasz wystarczająco dobry tablet do rozrywki, podstawowych gier i wszystkich zwykłych aplikacji zwiększających produktywność. Nie spodziewamy się również, że którykolwiek z tych modeli FE będzie miał wyświetlacze AMOLED, które widzimy w głównych modelach Galaxy Tab S9 . Jest bardzo prawdopodobne, że Samsung, aby zaoszczędzić pieniądze, pozostanie przy panelach LCD. Nie oczekuj też oceny IP. Samsung prawie na pewno zarezerwuje to dla głównych tabletów. Gdzie indziej możesz spodziewać się 6 GB i 8 GB pamięci RAM odpowiednio dla Tab S9 FE i Tab S9 FE Plus. Oczekujemy także 128 GB podstawowej pamięci wewnętrznej (z większymi opcjami w razie potrzeby), pojemnościowego czujnika odcisków palców wbudowanego w boczny klawisz oraz złączy do podłączania akcesoriów, takich jak klawiatury. Jest również bardzo prawdopodobne, że w pudełku pojawi się rysik S Pen, co widzieliśmy w przypadku Galaxy Tab S7 FE. Węgierski outlet Galaxy Vilaga zauważył w sierpniu oferty Galaxy Tab S9 FE i FE Plus, ujawniając opcje kolorów i warianty przechowywania. Mówiąc dokładniej, oba tablety będą dostępne w kolorze szarym/grafitowym, lawendowym, miętowym i srebrnym (przynajmniej na Węgrzech). Oba modele będą również dostępne w wersjach o pojemności 128 GB lub 256 GB, z możliwością wyboru tylko Wi-Fi lub 5G dla każdego wariantu pamięci. Wreszcie spodziewamy się baterii o pojemności 9800 mAh w Galaxy Tab S9 FE Plus, w cenie My Smart . Nadal nie mamy pewności co do rozmiaru baterii w modelu innym niż Plus, ale powinniśmy to mieć już wkrótce.

Jaka będzie cena Samsunga Galaxy Tab S9 FE?

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Tab S9Ryan Haines / Urząd ds. systemu AndroidSamsung Galaxy Tab S9Jedyny inny tablet FE firmy Samsung — Galaxy Tab 7 FE z 2021 r. — wprowadzony na rynek w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 529 USD. To był 120 dolarów tańszy niż Galaxy Tab S7. Łącząc te informacje z faktem, że wiemy, że modele FE są zawsze tańsze niż ich główne odpowiedniki, gwarantujemy, że Samsung Galaxy Tab S9 FE będzie kosztował 699 dolarów lub mniej. Byłoby to 100 dolarów za Galaxy Tab S9, którego cena zaczyna się od stosunkowo wysokiej ceny 799 dolarów. Jednak istnienie Galaxy Tab S9 FE Plus mocno sugeruje, że początkowa cena może być jeszcze niższa. W końcu, jeśli Galaxy Tab S9 FE kosztuje 699 dolarów, to wariant Plus prawdopodobnie będzie kosztował 799 dolarów, co równa się cenie znacznie potężniejszego Galaxy Tab S9. Może to spowodować zamieszanie wśród konsumentów. Zamiast tego uważamy, że Galaxy Tab S9 FE może zaczynać się od 599 dolarów. To sprawi, że będzie droższy niż cena premierowa Galaxy Tab S7 FE, ale nadal znacznie niższa od Galaxy Tab S9. Galaxy Tab S9 FE Plus mógłby wówczas kosztować 699 dolarów, co oznaczałoby, że byłby droższy, ale wciąż nie tak drogi jak waniliowy Galaxy Tab S9. Fakt, że Galaxy Tab S7 FE niedawno został trwale obniżony do 429 dolarów, czyni ten wynik jeszcze bardziej prawdopodobnym. Wyciek ze strony Rolanda Quandta ujawniło, że cena standardowego Galaxy Tab S9 FE z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane, wyposażonej wyłącznie w Wi-Fi, może kosztować w Indiach 63 000 rupii indyjskich. To około 761 dolarów w bezpośrednim przeliczeniu i niewiele tańsze niż Galaxy Tab S9, którego cena zaczyna się od 799 dolarów. Należy jednak pamiętać, że Samsung ceny swoich produktów w Indiach są wyższe niż w USA ze względu na podatki importowe. Niestety, tutaj tylko spekulujemy. Poza wyciekiem Quandta nie mamy jeszcze wiarygodnych ujawnionych cen żadnego z tych tabletów. Koniecznie obserwujcie tę przestrzeń, bo prawdopodobnie niedługo ją zobaczymy.

Czy warto czekać na Samsunga Galaxy Tab S9 FE?

Seria Galaxy Tab S9Damien Wilde / Android Authority Jeśli masz pieniądze do wydania, nie ma powodu czekać na Galaxy Tab S9 FE. Możemy z całkowitą pewnością powiedzieć, że Galaxy Tab S9 (799 USD na Amazon), Galaxy Tab S9 Plus (999 USD na Amazon) i Galaxy Tab S9 Ultra (1119 USD na Samsung) będą lepsze pod niemal każdym względem w porównaniu do FE modele. Będą jednak znacznie droższe. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej gotówki, Galaxy Tab S7 FE (429,99 USD w sklepie Amazon) również jest nadal świetną okazją, szczególnie w nowej, niższej cenie. To powiedziawszy, może warto poczekać, aby zobaczyć, jak wypada na tle Tab S9 FE, kiedy w końcu spadnie. Niezależnie od tego, pamiętaj, aby unikać wersji 5G, ponieważ wiąże się ona z kompromisami w zakresie specyfikacji. Jeśli chcesz wydać jak najmniej, a mimo to cieszyć się świetnymi funkcjami tabletu, Galaxy Tab A8 (218,8 USD w sklepie Amazon) to nasza najlepsza rekomendacja budżetowa. Tak naprawdę Galaxy Tab S9 FE i Galaxy Tab S9 FE Plus będą dostępne jako opcje pośrednie. Będą to tablety dla tych, których stać na design premium, ale nie zależy im na maksymalnej wydajności. Jeśli to ty, może warto poczekać. Jeśli jednak nie pasujesz do tej kategorii, którakolwiek z pozostałych opcji będzie dobrym rozwiązaniem.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android