Samsung Galaxy S24, Plus i Ultra: Różnice większe, niż oczekiwano

Samsung Galaxy S24, Plus i Ultra: Różnice większe, niż oczekiwano

Samsung po raz kolejny zdecydował się na instalację różnych chipów w smartfonach Galaxy S24. Ciekawe porównanie pokazuje, że różnice pomiędzy modelem z chipem Exynos i Snapdragonem są większe, niż wielu mogłoby przypuszczać. Wybór chipa wpływa na wiele obszarów smartfona.

Porównanie Samsunga Galaxy S24 z układem Exynos i Snapdragon

Jeśli kupiłeś smartfon Galaxy S23, nie musiałeś martwić się o chip. Wszystkie wersje są wyposażone w procesor Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy firmy Samsung. W 2024 roku firma ponownie zdecydowała się na zastosowanie innych chipów w modelach Galaxy S24 w Europie. w Galaxy S24 i S24 Plus działają na Exynos 2400während im Galaxy S24 Ultra ma zainstalowany Snapdragon 8 Gen 3.

Kanał YouTube Techmo chciał wiedzieć dokładnie i zrobił to Galaxy S24 z Exynosem i chipem Snapdragon z różnych regionów, więc jedyną różnicą jest chip. Wszystkie pozostałe parametry są takie same.

W porównaniu wyróżniały się:

Wydajność:Układ Exynos jest o około 10 procent gorszy od układu Snapdragon pod względem wydajności w różnych testach porównawczych.
Rozwój ciepła: Pod obciążeniem chip Samsunga nagrzewa się o kilka stopni. Podczas długiego użytkowania oznacza to, że wyświetlacz modelu z chipem Exynos często staje się ciemniejszy.
Efektywność: Procesor Exynos nie tylko ma mniej energii i nagrzewa się pod obciążeniem, ale także zużywa więcej energii. Dlatego żywotność baterii jest nieco gorsza. W normalnym, codziennym użytkowaniu przy niewielkim obciążeniu oba chipy znów są na tym samym poziomie. Różnica staje się większa w przypadku uruchamiania aplikacji fitness ze śledzeniem GPS lub gier. Chip Exynos zużywa znacznie więcej energii.
Aparat: Â Przy nagrywaniu wideo typu selfie w 4K przy 60 klatkach na sekundę aparat w wersji Exynos po chwili przestał nagrywać. Według testera zdarzyło się to kilka razy. O ile przy robieniu zdjęć głównym sensorem nie ma różnicy, o tyle przy teleobiektywie są one zauważalne. Model Exynos czasami przetwarza kolory zupełnie inaczej. Według testera balans bieli jest inny. Zdjęcia czasami bardzo się od siebie różnią.
Przyjęcie:Â Choć oba smartfony są wyposażone w modemy 5G, siła odbioru znacznie się różni. W teście model Exynos Galaxy S24 czasami miał tylko sygnał 4G, podczas gdy model Snapdragon był w stanie utrzymać dobry sygnał 5G.

Cały test można obejrzeć na filmie:

Samsung Galaxy S24 Ultra to lepszy wybór

Porównanie pokazuje bardzo wyraźnie, że chip Samsunga Exynos w smartfonach Galaxy S24 radzi sobie w wielu obszarach słabiej od wersji Qualcomma. W Niemczech jest to instalowane tylko w Galaxy S24 Ultra. Jeśli nie chcesz iść na żadne kompromisy, warto sięgnąć po najdroższy model.

Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)

Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 17 lutego 2024 r., godz. 23:06

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android