Samsung Galaxy S23 FE: Wszystko, co do tej pory wiemy i co chcemy zobaczyć

Samsung Galaxy S23 FE: Wszystko, co do tej pory wiemy i co chcemy zobaczyć

Ryan Haines / Urząd ds. AndroidaAktualizacja: 15 maja 2023 r. (11:23 ET): Zaktualizowaliśmy centrum plotek Samsunga Galaxy S23 FE o możliwe informacje o oknie wydania. Czytaj dalej, aby uzyskać najnowsze informacje.


Artykuł oryginalny: 19 marca 2023 (12:00 ET): Samsung nie miał najbardziej spójnej relacji z linią Galaxy S Fan Edition. Od czasu wprowadzenia na rynek modelu Galaxy S20 FE w 2020 roku, firma wypuściła tylko jeden inny telefon FE, a mianowicie znacznie gorzej przyjęty Galaxy S21 FE. Podczas gdy Samsung pierwotnie planował co roku uzupełniać swoją flagową serię Galaxy S o nowy przystępny cenowo model, wygodnie dał Galaxy S22 FE przepustkę. Nigdy nie dostaliśmy nawet powodu od Samsunga do anulowania S22 FE. Jednak firma podobno nie zrealizowała swoich planów z powodu globalnego niedoboru chipów. Teraz nowe plotki po raz kolejny wzbudziły nadzieję na Samsung’s Fan Edition. Podobno Galaxy S23 FE ma zastąpić jedno z urządzeń Samsunga z serii A. Czy firma wskrzesi chwałę Galaxy S20 FE? A może całkowicie pominie telefon FE 2023? Oto wszystko, co wiemy o Galaxy S23 FE.

Czy będzie Samsung Galaxy S23 FE?

tył Samsunga Galaxy S23Ryan Haines / Android Authority Jeśli wierzyć plotkom, Samsung Galaxy S23 FE zastąpi Galaxy A74 i dołączy do obecnego składu Galaxy S23. Byłby to najbardziej zaawansowany telefon z serii A, który został wprowadzony na całym świecie w 2023 roku, po ubiegłorocznym Galaxy A73, który wprowadził do oferty aparaty 108 MP. Pomimo wielu plotek dotyczących Galaxy S22 FE w zeszłym roku, Samsung ostatecznie porzucił telefon. Oczywiście ten sam los może spotkać S23 FE. Roland Quandt z Winfuture — dziennikarz z całkiem dobrymi wynikami w ujawnianiu informacji przed ich ogłoszeniem — w marcu napisał na Twitterze: „z pewnością nie wygląda na to, że w tym roku odbędzie się S23 FE”. mało znana koreańska publikacja o nazwie SisaJournal pojawiła się w połowie marca, twierdząc, że Samsung rzeczywiście planuje wypuścić Galaxy S23 FE w czwartym kwartale tego roku. Dałoby to czas rozpoczęcia w dowolnym miejscu między październikiem a grudniem 2023 r. Nie pokładalibyśmy jednak w tym zbytniej wiary, ponieważ nie możemy ręczyć za wiarygodność serwisu informacyjnego. Jednak SamMobile i koreański serwis informacyjny Maeil twierdziły, że w na początku kwietnia, że ​​Galaxy S23 FE rzeczywiście był w trakcie prac. Tak więc na razie istnienie Galaxy S23 FE wciąż jest w powietrzu. Będziemy musieli poczekać, aż Samsung da nam oficjalne potwierdzenie, ale może to nastąpić tuż po premierze telefonu. To znaczy, jeśli Galaxy S23 FE w ogóle się pojawi.

Jaka jest data premiery Galaxy S23 FE?

Zdjęcie rodzinne Samsunga Galaxy S23 UltraDhruv Bhutani / Urząd Androida
Samsunga Galaxy S20 FE — 23 września 2020 r
Samsunga Galaxy S21FE — 11 stycznia 2022 r. Jak widać z poprzednich dat premiery telefonów Samsung Fan Edition, nie ma ustalonych ram czasowych, kiedy firma wypuści nowy model FE. Rozproszony charakter poprzednich premier FE nie mówi nam nic o dacie premiery Galaxy S23 FE. Koreańska publikacja, o której wspominaliśmy powyżej, zawiera prognozę premiery czwartego kwartału. To okno wydania w czwartym kwartale 2023 r. zostało również potwierdzone przez SamMobile. Inny koreański sklep, Hankooki, poinformował, że Samsung może planować wypuszczenie Galaxy S23 FE już w sierpniu lub wrześniu. W kwietniu SamMobile twierdził również, że telefon pojawi się w czwartym kwartale 2023 roku. Jednak niezdecydowany los telefonu nie daje nam żadnej nadziei na przewidzenie konkretnego harmonogramu wydania. Będziemy mieć oko na kolejne plotki dotyczące uruchomienia Galaxy S23 FE i zaktualizuj ten artykuł o wszelkie potencjalne informacje o wydaniu.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał Samsung Galaxy S23 FE?

Szuflada aplikacji Samsung Galaxy S23Ryan Haines / Urząd ds. Androida

Projekt

Telefony z edycji Fan zwykle czerpią inspirację z bardziej premium serii Galaxy S. Chociaż nie ma jeszcze żadnych renderów ani obrazów Galaxy S23 FE, które wyciekły, spodziewalibyśmy się, że będzie on bardzo przypominał telefony Galaxy S23, zwłaszcza model waniliowy. Oczywiście zawsze istnieje szansa, że ​​firma może zrobić coś innego, ale wątpimy, aby S23 FE bardzo odbiegał od zasad projektowania serii S23. Bez bardziej zaufanych informacji trudno powiedzieć, co Galaxy S23 FE będzie wyglądać. Jedną rzeczą, której jesteśmy pewni, jest to, że jeśli telefon istnieje, na pewno zobaczymy, jak wycieka przed oficjalnym ogłoszeniem.

Specyfikacje i funkcje

Samsung Galaxy S23 plus z przoduRyan Whitwam / Android AuthorityJednym z głównych atutów tej serii jest jej przystępność cenowa, połączona z tym samym procesorem, który można znaleźć w flagowych modelach premium firmy Samsung. Możliwe, że Samsung zdecydował się obniżyć procesor w Galaxy S23 FE, aby obniżyć koszty i ostatecznie dać klientom urządzenie, które nie uciska ich kieszeni. Wcześniej wspomnieliśmy o szkicowym raporcie z koreańskiej publikacji na temat premiery S23 FE w czwartym kwartale . Niestety większość innych plotek na temat telefonu pochodzi z tego samego źródła. Najważniejszą informacją, o której twierdzi sklep, jest to, że telefon będzie wyposażony w starszy procesor Snapdragon 8 Gen 1, który napędzał serię S22. Chip był pogrążony w problemach z wydajnością energetyczną i trwałymi problemami z wydajnością, więc może to być kłopot dla tych, którzy mają nadzieję, że S23 FE będzie potężną flagową alternatywą dla serii S23. W innym miejscu wspomniana publikacja twierdzi również, że Galaxy S23 FE będzie wyposażony w konfiguracja potrójnego aparatu i wyświetlacz OLED 120 Hz. Wygląda na to, że powinniśmy spodziewać się flagowego procesora od 2022 roku w Galaxy S23 FE. Tymczasem SamMobile i Maeil zapewnili w kwietniu, że Galaxy S23 FE będzie faktycznie zasilany przez procesor Exynos 2200. Tak, ten sam chipset, który można znaleźć w europejskich modelach Galaxy S22. Byłoby to rozczarowaniem, ponieważ procesor Exynos był nękany problemami z wydajnością. Ale Maeil twierdzi, że Samsung dokonał nieokreślonych „zmian projektowych” w chipie, aby poprawić wskaźniki wydajności, więc miejmy nadzieję, że te poprawki zaowocują również lepszą wydajnością i wydajnością. Wspomniany artykuł SamMobile ujawnia również kilka bardziej widocznych funkcji. Najbardziej godnym uwagi ulepszeniem jest przejście na główny aparat 50 MP zamiast strzelanki 12 MP w poprzednich modelach. Informacje zostały potwierdzone przez GalaxyClub, który poinformował w maju, że nadchodzący telefon będzie miał główny aparat 50 MP, który jest podobny do podstawowego Galaxy S23. W przeciwnym razie telefon ma oferować od 128 GB do 256 GB pamięci i baterię 4500 mAh. Obejrzyj to miejsce na więcej informacji, gdy i kiedy wycieki ujawnią nowe rzeczy na temat Galaxy S23 FE.

Jaka będzie cena Samsunga Galaxy S23 FE?

samsung galaxy s23 plus stronaRyan Whitwam / Urząd ds. Androida
Samsunga Galaxy S20 FE — 699 USD
Samsunga Galaxy S21FE — 699 USD Według SisaJournal, cena Galaxy S23 FE ma być około 20-30% tańsza niż podstawowy model Galaxy S23 o wartości 799 USD z pamięcią 256 GB. To sprawiłoby, że cena S23 FE wynosiłaby około 560–640 USD. Po raz kolejny radzimy wziąć te informacje z hojną porcją soli. Nic nie można powiedzieć na pewno o Galaxy S23 FE, zanim bardziej wiarygodne źródła nie ujawnią informacji na temat telefonu. Warto również zauważyć, że Galaxy S20 FE i S21 FE zaczynały się od 700 USD. Byłoby więc bardzo nieoczekiwanym posunięciem, gdyby Galaxy S23 FE znalazł się poniżej tego przedziału cenowego.

Samsung Galaxy S23 FE: Co chcemy zobaczyć

bateria do samsunga galaxy s23Ryan Haines / Urząd ds. Androida

Chip nie starszy niż Snapdragon 8 Plus Gen 1

Wystąpiło wiele problemów z układem Snapdragon 8 Gen 1, od zużycia energii po problemy z przegrzaniem. Samsung powinien unikać chipa i zdecydować się na nowszy SoC. W ogóle nie mielibyśmy nic przeciwko nieco starszemu Snapdragonowi 8 Plus Gen 1. Jest znacznie bardziej wydajny niż Gen 1 dzięki doskonałemu węzłowi produkcyjnemu TSMC w stosunku do chipów takich jak 8 Gen 1 produkowanych przez odlewnię Samsunga.

Ulepszenia aparatu

Galaxy S23 FE już dawno powinien otrzymać aktualizację aparatu. Umiejętności fotograficzne S21 FE nie zrobiły wrażenia, ponieważ posiadał te same podstawowe możliwości, co S20 FE. Mamy nadzieję, że Samsung odejdzie od starych 12-megapikselowych strzelanek głównych + ultraszerokich i bezsensownego teleobiektywu 8 MP, który zaprezentował w poprzednim telefonie Fan Edition. Byłoby wspaniale, gdyby firma mogła dopasować konfigurację aparatu do standardowego modelu Galaxy S23 lub przynajmniej zachować większy rozmiar piksela i ulepszone umiejętności fotograficzne AI urządzeń takich jak Galaxy Z Flip 4.

Więcej pamięci RAM

Galaxy S21 FE oferował nędzne 6 GB pamięci RAM w modelu podstawowym. Mamy nadzieję, że Samsung zwiększy to do co najmniej 8 GB, aby wielozadaniowość i otwieranie ciężkich aplikacji nie stanowiło problemu w Galaxy S23 FE.


Czy masz jakieś wycieki Galaxy S23 FE, którymi chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam wskazówkę, a my na pewno to sprawdzimy.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android