Samsung Galaxy: po co zmieniać z 22 na 23?

Samsung Galaxy: po co zmieniać z 22 na 23?

Redakcja 31 marca 2023 r

Co roku do sklepów trafiają nowe modele telefonów komórkowych, których możliwości zostały ulepszone w stosunku do poprzedników. Jednak te ulepszenia nie zawsze są zachętą do zakupu nowego modelu, który trafia do sklepów. Jednak niektóre modele oferują prawdziwe innowacje w zakresie funkcji, które sprawiają, że użytkownicy kupują nowy telefon. Tak jest na przykład w przypadku Samsunga Galaxy S23, którego funkcje są atrakcyjniejsze niż S22.

Źródło obrazu: Pexels

Cechy fizyczne

Samsung zawsze przykładał skrupulatną uwagę do tego, jak wyglądają telefony na rynku, aby można było je rozpoznać na pierwszy rzut oka. Jedną z najbardziej zauważalnych cech fizycznych telefonów Samsung było wytyczenie aparatów z tyłu telefonu. Jednak w przypadku nowych modeli Samsung Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra to wyróżnienie należy już do przeszłości. W rzeczywistości Samsung już zaczął wprowadzać tę zmianę, ponieważ Samsung S22 Ultra, który został wydany w zeszłym roku, również nie miał tego wyróżnienia. Wydaje się, że ta istotna zmiana wynika z zapotrzebowania zgłaszanego przez użytkowników marki. Poza wyglądem aparatów, sam telefon ma też nowoczesną, technologiczną stylistykę z korzystniejszymi konturami. Jeśli chodzi o ekran telefonu, to będzie on bardziej wytrzymały niż w poprzednim modelu, czyli Samsungu S22. To dlatego, że ekran S23 jest wykonany z Gorilla Glass Victus 2, bardzo wytrzymałego rodzaju szkła. Tak więc ekran powinien pozwalać użytkownikom cieszyć się telefonem, który nie pęknie przy najmniejszym uderzeniu. S23 powinien być w stanie wytrzymać upadki z wysokości od 1 do 2 metrów, nawet gdy wyląduje na powierzchniach takich jak asfalt. Nie jest to jednak powód, aby nie być ostrożnym, zwłaszcza na twardych powierzchniach, takich jak beton. Zwróć uwagę, że ekran jest nie tylko bardziej odporny, ale także jaśniejszy. 1300 nitów S22 jest konwertowane na 1750 nitów w S23, zapewniając co najmniej 35% więcej jasności.

Funkcje wewnętrzne i nowe funkcje

Największą zmianą zaobserwowaną w konstrukcji Samsunga S23, S23+ i S23 Ultra jest wprowadzenie technologii Snapdragon. Samsung radzi sobie bez Exynosa, z którego normalnie korzystał i który od dawna jest krytykowany przez użytkowników w Europie. Technologia Snapdragon 8 Gen 2 zastosowana w serii Samsung S23 znacznie poprawiłaby wtedy wydajność modelu. Tak więc, w przeciwieństwie do S22, telefon byłby szybszy, a częstotliwości transmisji tej technologii są wyższe. Ponadto Snapdragon 8 Gen 2 sprawi, że modele Samsung 23 będą bardziej wydajne, stabilne i energooszczędne. Jeśli chodzi o żywotność baterii, S23 robi duży krok naprzód w porównaniu do Samsunga Galaxy S22. Nowy model ma większą baterię, co oznacza, że ​​żywotność baterii jest również dłuższa. Ponadto technologia Snapdragon 8 Gen 2 zużywa mniej energii niż Exynos 2200 S22, co skutkuje dłuższą żywotnością baterii S23, która zwiększa się wraz ze starzeniem się urządzenia. Jeśli chodzi o kamery, zmiany są minimalne, ponieważ S23 zachowuje te same czujniki, co S22 z tyłu telefonu. Mimo to czujnik selfie z boku ekranu został zwiększony z 10 MP do 12 MP, co skutkuje niewielką poprawą jakości zdjęć. Technologia Snapdragon mogłaby jednak pozytywnie wpłynąć na wydajność sensorów, co przełożyłoby się na znaczną poprawę jakości zdjęć.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android