Samsung aktualizuje swoją linię Galaxy Book Pro o kamery internetowe 1080p

Samsung aktualizuje swoją linię Galaxy Book Pro o kamery internetowe 1080p

Samsung ogłosił dwie aktualizacje swojej linii premium Galaxy Book: Galaxy Book 2 Pro i Galaxy Book 2 Pro 360. Cena urządzeń będzie wynosić odpowiednio 1049,99 USD i 1249,99 USD; trafiły na półki sklepowe 1 kwietnia, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczęły się 18 marca. Zorientowany na budżet Galaxy Book 2 360, konwertowalna wersja zwykłego Galaxy Book, również pojawi się 1 kwietnia w cenie wywoławczej 899,99 USD. Oba modele Pro są dostępne w rozmiarach 13,3 cala i 15,6 cala, podczas gdy zwykły Book 2 360 ma tylko 13,3 cala. Jak można się domyślić po nazwach, Galaxy Book 2 Pro to klapka, podczas gdy Galaxy Book 2 Pro 360 to kabriolet 2 w 1 z ekranem dotykowym i obsługą rysika S Pen.

Oto klawiatura Galaxy Book 2 Pro, która jest podświetlana i ma ładną, gładką teksturę. Urządzenia te wyglądają i działają podobnie do modeli Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360, które sprawdziliśmy w zeszłym roku. Podobnie jak jego poprzednik, najmniejszy Galaxy Book 2 Pro waży zaledwie 1,92 funta i 0,44 cala grubości. To wciąż jeden z najlżejszych laptopów z klapką, jakie można kupić, a podniesienie go naprawdę miesza w głowie. Ale to również czyni niezwykle niewiele kompromisów dla tej przenośności. W szczególności 15-calowy udaje się wcisnąć port HDMI w tę malutką obudowę. Wiele laptopów tej wielkości jest teraz wyposażonych wyłącznie w USB-C. (Model 360 jest, jak można się spodziewać, nieco cięższy.) Podstawowa aktualizacja obudowy polega na tym, że wszystkie nowe modele są wyposażone w kamery internetowe 1080p. Dostępne są również nowe funkcje oprogramowania, które mają poprawić wrażenia z połączeń wideo, w tym kilka nowych funkcji tła i efektu twarzy, a także narzędzie Automatyczne kadrowanie, które utrzymuje Cię w centrum podczas poruszania się. Jest to dość przewidywalna inwestycja, ponieważ coraz więcej pracowników korzysta z konfiguracji zdalnych i hybrydowych. Wyświetlacze (wszystkie FHD AMOLED) są również jaśniejsze niż w zeszłorocznych modelach. Nie byłem przytłoczony jasnością żadnego z 2021 Galaxy Book Pro, więc cieszę się, że widzę tę zmianę. Zauważyłem trochę blasku od jasnych świateł w obszarze demonstracyjnym Samsunga, chociaż nie miałem problemów z zobaczeniem czegokolwiek na ekranach. Niestety, wszystkie te urządzenia nadal mają przeklęte proporcje 16:9, z których wiele innych linii premium odeszło w tym roku. Kabriolet Pro jest również dostępny w nowym kolorze bordowym, oprócz grafitu i srebra. Jest bardzo ładna na żywo i wydaje się gładka, chociaż grafitowa oferta nadal jest moją ulubioną.

Samsung Galaxy Book 2 360 na czarnej ławce plus pochylonej w prawo.  Ekran wyświetla niebieską supernową na czarnym tle.

Oto zwykły Galaxy Book 2 360. Zwróć uwagę na większe ramki. Urządzenia te można skonfigurować z procesorem Core i7 12. generacji, 32 GB pamięci RAM (Book 2 360 ma maksymalnie 16 GB) i 1 TB pamięci (Book 2 360 zwiększa się do 512 GB). Samsung twierdzi, że będą certyfikowane w ramach programu Intel Evo (co oznacza, że ​​Intel gwarantuje, że wydajność urządzenia, żywotność baterii i inne ważne funkcje są uzależnione). Modele Pro spełniają wymagania Microsoftu dotyczące „zabezpieczonego rdzenia”, co oznacza, że ​​zawierają różne sprzętowe komponenty bezpieczeństwa, takie jak TPM 2.0 i zabezpieczenia oparte na wirtualizacji, a także funkcje, na których konsumenci mogą bardziej dbać, takie jak uwierzytelnianie biometryczne. (Oba te urządzenia mają czujniki linii papilarnych w przyciskach zasilania). Oba modele Pro obsługują kilka funkcji łączności charakterystycznych dla Samsunga, co zawsze było główną atrakcją Galaxy Books wśród entuzjastów Samsunga. Należą do nich pojedyncze logowanie, inteligentny przełącznik (który ułatwia przesyłanie danych, zdjęć, ustawień itp. między komputerami) oraz obsługa inteligentnego pulpitu nawigacyjnego SmartThings.

Samsung Galaxy Book 2 Pro 360 obok Samsung Galaxy Tab S8.  Galaxy Book wyświetla niebieską supernową na czarnym tle.  Tab S8 wyświetla stronę główną Microsoft Edge.

Oto Multi Control w akcji z Galaxy Book 2 Pro 360. Ciekawym dodatkiem jest Multi Control, który pozwala używać Galaxy Tab S8 jako drugiego ekranu obok Galaxy Book 2 Pro. Musiałem to wypróbować z 15-calowym Book 2 Pro 360 i był funkcjonalny; Mogłem z powodzeniem przesuwać kursor tam iz powrotem między dwoma urządzeniami Galaxy, przeciągając okna i tym podobne. Podczas nawigowania po karcie S8 doświadczyłem znacznego opóźnienia — wydawało się, że kursor ma problem z nadążaniem za moimi gestami, chociaż w końcu za nimi podążał. Mam nadzieję, że Samsung sprosta temu w miarę zbliżania się daty premiery. Bądź na bieżąco z naszymi pełnymi recenzjami tych urządzeń, gdzie będziemy mieć więcej wrażeń na temat nowych kamer internetowych i funkcji oprogramowania. Fotografia autorstwa Moniki Chin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android