Ryzyka inwestorów Bitcoin muszą być świadomi w 2022 r.

Ryzyka inwestorów Bitcoin muszą być świadomi w 2022 r.

Od redakcji 25 lutego 2022 r.

Źródło obrazu: Pexels

Ryzyko pierwsze – zmienność bitcoina

Wszyscy wiedzą, jak niestabilny jest Bitcoin, a ci, którzy zainwestują w tę kryptowalutę, zobaczą, jak jej wartość zmienia się dość dramatycznie (po osiągnięciu prawie 69 000 $ 8 listopada 2021 r., Bitcoin osiągnął jedno ze swoich minimów 24 stycznia, czyli 33 000 $, zanim odzyskał równowagę). Jeśli nie możesz poradzić sobie ze wzlotami i upadkami bitcoina, inwestowanie w bitcoina nie jest dla Ciebie. Niewiele można zyskać, jeśli utrata kapitału pozbawi Cię snu. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, abyś wykorzystywał swoje dyskrecjonalne wydatki do gry na rynku kryptowalut. Polecam również każdemu, zainwestuj swój czas w analizę rynku, poznaj go, a dopiero wtedy możesz liczyć na trwały sukces. Jeśli chcesz po prostu zarobić niewielki dochód pasywny, po prostu zainstaluj zautomatyzowane oprogramowanie, takie jak Bitcoin Loophole, które handluje rynkiem kryptograficznym w oparciu o zakodowane algorytmy. W ten sposób unikniesz wielu błędów.

Czym są wydatki dyskrecjonalne? To pieniądze wydawane na podróże, posiłki, rozrywkę, hobby i sport.

Nigdy nie wydałbyś pieniędzy, które wydajesz na czynsz lub pieniędzy, które odłożyłeś na emeryturę, na rozrywki, takie jak dzień na wyścigach konnych, więc nie powinieneś też używać tych pieniędzy do hazardu na rynku kryptowalut.

Ryzyko dwa – hakowanie

Firma o nazwie „Cryptopia”, będąca internetową platformą handlu bitcoinami, posiadała środki zainwestowane w bitcoin. Został zhakowany i wszyscy, którzy zainwestowali bitcoiny za pomocą Cryptopii, stracili swoje pieniądze. Pojawiły się smutne historie o dużych kwotach pieniędzy, które niektórzy ludzie stracili. Należy powtórzyć, że nigdy nie należy grać w kryptowaluty, chyba że można sobie pozwolić na stratę pieniędzy lub włożenie zbyt wielu jajek do jednego koszyka, jak wydaje się, że zrobiło to wielu z tych inwestorów.

Muszę też dodać, że faktyczna kwota pieniędzy, którą stracili inwestorzy Cryptopia, jest prawdopodobnie rażąco zawyżona ze względu na rosnącą cenę bitcoina. Jeśli ktoś zainwestował 1000 $ w Bitcoin i w ciągu kilku lat ta kwota wzrosła do 10 000 $ tylko po to, by stracić całą kwotę. Ta osoba przegrała 10 000 dolarów, podczas gdy w rzeczywistości straciła tylko 1000 dolarów.

Ryzyko trzy – utracone hasła

Australijczyk nie ma dostępu do swojego portfela Bitcoin, ponieważ nie pamięta nawet swojego hasła. Po dziesięciu nieudanych próbach logowania zostanie na stałe zablokowany w swoim portfelu. Zrobił osiem. W swoim portfelu Bitcoin ma ponad 300 000.

Lekcja brzmi: zapisz swoje hasło i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

Kolejną radą jest dywersyfikacja portfela, aby nie stracić zbyt wiele od razu, jeśli coś pójdzie nie tak.

Ryzyko czwarte – kontrola rządowa

Rządy mogą zakazać handlu kryptowalutami; Chiny właśnie to zrobiły. Kilka władz w Chinach połączyło siły, aby zakazać tego, co określają jako „nielegalne” działania kryptowalutowe. Nie oznacza to, że inne kraje pójdą w ich ślady, ale pokazuje, że rządy mają do tego prawo.

Ryzyko piąte – opodatkowanie

Dwie rzeczy w życiu są pewne: śmierć i podatki. Możesz być pewien, że w pewnym momencie urzędnik podatkowy będzie chciał kawałek twojego bitcoinowego tortu. Czy to w formie podatku od zysków kapitałowych, czy też wzrostu wartości Bitcoina. Należy pamiętać, że jeśli jesteś opodatkowany od zysków kapitałowych z bitcoina, możliwe jest odzyskanie podatku od strat kapitałowych. Dobry księgowy może Ci tutaj doradzić. Niezależnie od tego, w jaką formę zysków kapitałowych inwestujesz, zawsze pamiętaj, że z możliwością zysków kapitałowych istnieje również możliwość utraty kapitału.

Inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne, więc nie można wystarczająco podkreślić, że pieniądze, które inwestujesz w Bitcoin, muszą być pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android