Rodzina Soprano i przyjaciele to tajna broń HBO Max przeciwko Netflixowi

Rodzina Soprano i przyjaciele to tajna broń HBO Max przeciwko Netflixowi


Netflix pozornie osaczył rynek w streamingu oryginalnych programów. Z głównymi tytułami, takimi jak Stranger Things, The Witcher, Orange Is the New Black, Grace and Frankie, Big Mouth i wieloma innymi, ma kilka popularnych serii, ale także ogromną bibliotekę innych oryginalnych tytułów. Jednak w miarę upływu czasu streamer widzi, że jego katalog starszych programów kurczy się.
Kasy: Najlepsze oryginalne programy streamingowe na każdej głównej platformie, co może bardzo dobrze tłumaczyć jej coraz słabszą pozycję wśród subskrybentów. W obliczu spadku liczby subskrybentów Netflix staje teraz również w obliczu faktu, że ma najniższą „zadowolenie z wartości” ze wszystkich głównych streamerów, zgodnie z niedawnym sondażem przeprowadzonym przez Whip Media. Oznacza to, że ludzie nie sądzą już, że Netflix jest naprawdę wart ceny wstępu w porównaniu z konkurencją. Oczywiście nie możemy obwiniać o utratę wielu ukochanych tytułów z jego wcześniejszego katalogu, ale to nie mogło pomóc. Netflix był kiedyś jednym z niewielu miejsc przesyłania strumieniowego online. W związku z tym licencjonował mnóstwo programów i filmów od prawie wszystkich. Ale kiedy firmy takie jak WarnerMedia (obecnie Warner Bros. Discovery), NBCUniversal, Disney i Paramount uruchomiły własne usługi subskrypcji, naturalnie stały się bardziej opiekuńcze dla swoich cenionych bibliotek. HBO Max dogania Netflix w wojnach streamingowych. Wśród nich jednym z głównych wyróżników był HBO Max. W połączeniu z oryginalnymi serialami, takimi jak The Flight Attendant, Hacks, Raised By Wolves, Station Eleven i Minx, spółka zależna Warner Bros. Discovery oferuje również dostęp do tytułów z HBO, Warner Bros., Cartoon Network, CW, New Line Cinema , i wiele więcej. HBO Max zajął pierwsze miejsce pod względem „zadowolenia z wartości” w tej samej ankiecie, w której Netflix stracił zaufanie publiczne, i uważamy, że zawdzięcza to swojemu obszernemu katalogowi programów.
Logo HBO MaxHBO MaxHBO Max to Twój dom dla filmów i programów telewizyjnych Warner Bros, takich jak Władca Pierścieni, superbohaterowie DC Comics i nie tylko. To także miejsce na nowe i oryginalne filmy i programy, które nie są dostępne nigdzie indziej.

Odkrywanie klasyków, powracanie do ulubionych

Rodzina Soprano jedząca obiad w restauracji - biblioteka HBOJednym z moich ulubionych „odkryć” zeszłorocznego streamingu był The Sopranos. (Tak, jako pisarz zajmujący się rozrywką, była to ogromna luka w mojej historii oglądania, ale dzień ma tylko tyle godzin i znacznie więcej programów telewizyjnych.) Z pewnością nie byłem sam. Od początku pandemii COVID-19 klasyczna seria HBO cieszy się ogromnym odrodzeniem, zwłaszcza wśród nowych, młodych widzów. Pozostaje inteligentny, porywający, a nawet aktualny program ponad dwie dekady i jest prototypowym przykładem prestiżowej telewizji, torując drogę niektórym z najlepszych programów ostatnich kilku lat. W ciągu ostatnich kilku lat młodzi widzowie masowo odkryli The Sopranos. Na tym polega piękno HBO Max. Mam łatwy dostęp do The Sopranos i innych klasyków HBO, a także nowszych tytułów, takich jak Sex and the City, Six Feet Under, The Wire, Girls, Game of Thrones i wielu innych. Jeśli przegapiłem je za pierwszym razem, mogę wrócić – albo sam, albo jako część kulturowego ducha czasu – i dać się złapać. Te klasyki mogą być odkrywane na nowo przez nowych odbiorców w dowolnym momencie, oderwani od ciągłego strumienia (zamierzona gra słów) nowych treści.
Zobacz też: Najlepsze programy na HBO MaxA podobne, a może nawet mocniejsze, można zrobić dla powracających faworytów. Warner Bros. Discovery złamał internet w 2019 roku, gdy jego klasyk NBC Friends został usunięty z Netflix, aby później trafić do własnego, rodzącego się streamera HBO Max. Podobnie NBCUniversal znalazł się na pierwszych stronach gazet, gdy odzyskał swój ulubiony sitcom fanów The Office, teraz hostowany wyłącznie na Peacock. Co jest bardziej pocieszające niż zakończenie dnia starymi odcinkami Frasier lub The Golden Girls? Rewatche to duże pieniądze w streamingu. Co może być bardziej pocieszające niż zakończenie dnia starymi odcinkami Frasier, The Golden Girls, Law & Order czy Batman: The Animated Series? W 2017 roku dziwnie specyficzny subreddit nawet ubolewał nad usunięciem Futuramy z Netflix nie tylko dlatego, że jego członkowie pokochali ten program, ale raczej dlatego, że potrzebowali go grać, aby wygodnie zasnąć. Osobiście szykuję się do ponownego obejrzenia oszałamiająco dobrego The Leftovers HBO – kiedy skończę The Sopranos.

HBO Max poczynił duże postępy w wojnach streamingowych

Interfejs HBO Max - Fresh Prince of Bel-Air - Biblioteka HBO MaxZ biegiem lat ceny Netflix nadal rosły, nawet po zniknięciu własnych tytułów z katalogu stron trzecich. Stąd malejące postrzeganie jego wartości. Z drugiej strony tańszy HBO Max od samego początku był pretendentem do wartości. Niemałą częścią tego jest z pewnością wsteczny katalog już popularnych tytułów. Zawiera zdrową równowagę filmów i programów telewizyjnych, a wśród nich jest skarbnica starszych tytułów uzupełniających oryginały Maxa. Ale HBO Max nie jest w tym odosobniony: Hulu, Disney Plus, Peacock i Paramount Plus również czerpią z bibliotek swoich korporacyjnych władców, aby konkurować ze znaczną przewagą Netflix.
Związane z: Najlepsze oryginalne programy Netflix Z biegiem czasu oryginały Netflix będą się starzeć, a niektóre z pewnością pozostaną ulubionymi. Muszą być ludzie, którzy kładą się spać przy dźwiękach, powiedzmy, BoJacka Horsemana. A kultowe tytuły, takie jak The OA i Sense8, z pewnością mają swoich stałych widzów. Ale osiągnięcie tego „klasycznego” statusu zajmie trochę czasu i chociaż Netflix ma teraz przewagę w przesyłaniu strumieniowych oryginałów, wciąż pozostaje w tyle o dziesięciolecia w swoim katalogu. Oznacza to, że HBO Max nadrabia zaległości w wojnach strumieniowych i szybko nadrabia zaległości. A teraz, wybacz mi, zostało mi jeszcze kilka sezonów The Sopranos. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android