Retro gry na smartfona

Retro gry na smartfona

Od redakcji 23 marca 2022 r.

W dawnych dobrych czasach wszystko było lepsze! Jak często słyszeliśmy to zdanie, a jak często sami o tym myśleliśmy? Treść uznawana za „retro” opiera się na tej przesłance. Miłośników starych trendów można znaleźć w wielu dziedzinach: od kolekcjonowania starych klasycznych samochodów po noszenie ubrań w stylu vintage, wszystko jest w cenie. Gracze mogą również polubić gry z ostatnich dziesięcioleci – mimo że mają znacznie prostszą grafikę i rozgrywkę. Dla użytkowników Androida w Sklepie Play dostępny jest teraz duży wybór gier inspirowanych stylem retro i adaptacjami starych gier, które zostały zaktualizowane do nowej technologii. Przyjrzymy się, dlaczego te starsze gry są tak zabawne i jakich tytułów fani retro nie powinni przegapić.

Źródło obrazu: Unsplash

Wznowienie starych klasyków

W sekcji retro Sklepu Play można wyróżnić dwa różne rodzaje gier: stare klasyki oraz tytuły inspirowane grami retro. Te pierwsze można znaleźć w postaci gier z przenośnych konsol, takich jak Gameboy czy starych telefonów komórkowych, które zostały przystosowane do smartfonów. Więc możesz z. Na przykład możesz znaleźć wiele wersji klasycznej gry Snake na telefony komórkowe, które przenoszą oryginalną grę na nowoczesne smartfony z Androidem. Nawet pierwsze gry komputerowe można znaleźć w wersji aplikacji. Każdy, kto zawsze chciał sprawdzić się w grze Space Invaders lub Pong, znajdzie w sklepie odpowiednie gry do pobrania. Oprócz oficjalnych gier, fani klasyki mogą również skorzystać z emulatorów, które zamieniają smartfon w małą konsolę do gier. Na przykład, jeśli chcesz ponownie przeżyć radość Mega Man lub Donkey Kong Land, możesz pobrać odpowiedni emulator i uzyskać dostęp do wielu z tych gier. I nie tylko gry z przenośnych konsol trafiają na smartfona. Klasyki na PC, takie jak Crazy Taxi i Sega’s Golden Axe, również czekają w oryginalnej wersji w Play Store.

Styl retro inspiruje nowe produkcje

Ale nie wszystkie gry retro są w rzeczywistości oparte na oryginalnych grach. Wiele tytułów po prostu wykorzystuje stary styl i łączy go z nową technologią, aby stworzyć nowe wrażenia w grach, które przypominają stare dobre czasy, ale są wolne od błędów i długiego czasu ładowania. Styl retro często można znaleźć w automatach online, które pierwotnie były oparte na dobrze znanych automatach mechanicznych. Ponieważ automaty są oparte na stosunkowo prostej rozgrywce, twórcy gier starają się wprowadzić do gier większą różnorodność poprzez ciekawe motywy i projekty. Użytkownicy mogą zatem znaleźć automaty do gier oparte na popularnych filmach lub grach inspirowanych mitologią grecką i wiele więcej na wyspecjalizowanych platformach. Jednak faworytami wielu użytkowników są klasyki w stylu retro: automaty, takie jak Super Hot Fruits, wykorzystują konstrukcję jednorękich bandytów, tradycyjnie wyposażonych w symbole owoców i czerwone siódemki i opierają się na mechanicznie brzmiących dźwiękach.

Retro gry na smartfona

Źródło obrazu: Unsplash

Sklep Play zawiera również nowe tytuły, takie jak Unbroken Soul, hit akcji renderowany w pikselowym stylu. Na pierwszy rzut oka aplikacja wygląda jak stary klasyk, ale w rzeczywistości to tylko kwestia stylu. W ten sposób łączy się tutaj nowoczesna rozgrywka i wygląd retro. Robi się też ekscytująco, gdy stare gry są używane i wyposażone w nową rozgrywkę. W grę wchodzą tu często nowe technologie, takie jak AR. Najlepszym tego przykładem jest aplikacja Pokémon Go, która całkowicie przeprojektowała sposób łapania kultowych potworów. Zamiast biegać po fikcyjnym świecie z postacią, jak miało to miejsce w grach Gameboy, użytkownicy aplikacji sami stają się bohaterami i mogą zintegrować swoje prawdziwe środowisko z tytułem. Tylko ci, którzy fizycznie mogą dostać się do określonej pozycji GPS, mogą również złapać ukrywającego się tam Pokémona.

Gry retro są fajne i nie bez powodu. Z jednej strony przypominają nam stare dobre czasy, a tym samym zapewniają wiele nostalgii, z drugiej strony niektóre stare klasyki należą po prostu do najlepszych gier, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Jeśli masz ochotę na styl retro, znajdziesz wiele odpowiednich ofert w Sklepie Play i przeglądarce mobilnej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android