Recenzja Samsung Galaxy Watch 5 Pro: Warto było czekać

Recenzja Samsung Galaxy Watch 5 Pro: Warto było czekać

Dzięki Galaxy Watch 5 Pro Samsung wkracza na nowy poziom dzięki swoim smartwatchom. Jest to zupełnie nowy model, który ma ogromną baterię, a także kilka ekskluzywnych funkcji. Czy to wystarczy, aby uzasadnić wysoką cenę? Dokładnie to powiem w mojej recenzji.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro w teście: podsumowanie

Ocena GIGA: 8,5 / 10

W teście przekonał mnie Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Ma świetny wyświetlacz, ma ogromny zakres funkcji, zapewnia długą żywotność baterii i jest bardzo wysokiej jakości. Z Wear OS możesz w zasadzie używać zegarka z dowolnym smartfonem z Androidem, ale musisz pogodzić się z pewnymi ograniczeniami w zakresie funkcji. Zegarek jest idealny dla Ciebie, jeśli posiadasz telefon komórkowy Samsung.

Wizualnie wolałbym mieć fizyczną ramkę, taką jak Galaxy Watch 4 Classic, ale Galaxy Watch 5 Pro też wygląda całkiem nieźle. Nowy pasek z pewnością nie jest idealny, ale w razie potrzeby można go wymienić. W przeciwnym razie Samsung wykonał bardzo dobrą robotę ze Smartwatchem. Cena 469 euro jest bardzo wysoka, ale z czasem spadnie, podobnie jak w przypadku jego poprzedników. I właśnie wtedy smartwatch staje się jeszcze ciekawszy.

Samsung Galaxy Watch5 Pro Smartwatch Funkcje zdrowotne Fitness Tracker Długa bateria Niebieska

Samsung Galaxy Watch5 Pro Smartwatch Funkcje zdrowotne Fitness Tracker Długa bateria Niebieska

Cena może być teraz wyższa. Cena od 09.05.2022 08:41

Zalety:

Żywotność bateriiWyświetlaczCzujniki Jakość wykonaniaGwarancja aktualizacji

Niedogodności:

Wizualnie mały krok do tyłu

Osobiście jestem wielkim fanem fizycznej, obrotowej ramki Galaxy Watch 4 Classic i szkoda, że ​​ten element konstrukcyjny, mający również praktyczne zastosowanie, został pominięty w Galaxy Watch 5 Pro. Z podniesiona krawędź Watch 5 Pro zapewnia bezpieczne działanie cyfrowej ramki i chroni wyświetlacz w przypadku upadku, ale sprawia, że ​​zegarek jest niepotrzebnie gruby.

Umierać Jakość wykonania i dobór materiałów do zegarka są znakomite. Galaxy Watch 5 Pro wygląda i czuje się jak premium. Pasuje dobrze, jeśli uda ci się odpowiednio dopasować bransoletkę magnetyczną. To ostatnie nie jest takie proste, ponieważ bransoletka jest niesamowicie skomplikowana i zajmuje trochę czasu, aby uzyskać odpowiedni rozmiar. Ale jeśli tak się stanie, zegarek dobrze się trzyma. W ciągu prawie dwóch tygodni okresu testowego zamknięcie magnetyczne otworzyło się dla mnie dwukrotnie nieumyślnie.

Bransoletka magnetyczna Samsung Galaxy Watch 5 Pro nie jest idealna. (Źródło obrazu: GIGA)

Właściwie możesz ładować Galaxy Watch 5 bezprzewodowo. Działa to również bardzo dobrze z dostarczonym „krążkiem ładującym”. Raczej nie na innych stacjach ładowania Qi czy smartfonach. Pasek i konstrukcja odpychają dno od stacji ładującej. Tak to działa Nie używaj funkcji odwrotnego ładowania drogich telefonów komórkowych Samsung ze smartwatchema szkoda.

Jasny wyświetlacz przekonuje

Wyświetlacz Super AMOLED w Samsung Galaxy Watch 5 Pro jest bardzo jasny (źródło zdjęcia: GIGA)

Samsung jest specjalistą od wyświetlaczy i widać to od razu z Galaxy Watch 5 Pro. To Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,4 cala jest pięknie jasny i czytelny nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Treść jest wyświetlana pięknie ostro w rozdzielczości 450 x 450 pikseli. Z zegarka korzystałem głównie w swoim normalnym codziennym życiu oraz podczas jazdy na rowerze szosowym i na elektrycznym rowerze górskim.

Wyświetlacz jest chroniony szafirowym szkłem. W okresie testowym nie znalazłem żadnych rys – nawet mikrorysek, które właściwie zawsze się zdarzają. Samsung obiecuje też, że szkło będzie bardzo odporne na zarysowania. W poprzedniku zastosowano również szkło Corning Gorilla Glass DX+. Ja i kolega, który od dłuższego czasu używa zegarka, nie znaleźliśmy żadnych rys. Nowa generacja powinna być jeszcze bardziej wytrzymała.

Ekskluzywne funkcje modelu Pro

Funkcjonalność Samsung Galaxy Watch 5 Pro jest ogromna. (Źródło obrazu: GIGA)

Samsung Galaxy Watch 5 Pro działa na Wear OS 3.5 i ma dostęp do sklepu Google Play a zatem bardzo wiele aplikacji. Są też aplikacje od Google, takie jak Mapy czy YouTube Music oraz kilka dodatkowych aplikacji, które zainstalował Samsung. Należą do nich przede wszystkim aplikacja zdrowotna, za pomocą której możesz monitorować swoje ciało lub śledzić trening. Prawie nic się tam nie zmieniło, dlatego chciałbym w tym zakresie odnieść się do testu Galaxy Watch 4 Classic.

Szkoda, że ​​nadal jesteś jednym Telefon komórkowy Samsung potrzebny do wykonania EKG lub pomiaru ciśnienia krwi. Nie jest to możliwe w przypadku każdego telefonu komórkowego z Androidem, co nieco ogranicza jego użycie. Tutaj życzyłbym sobie trochę więcej otwartości od Samsunga.

Tylko na Samsung Galaxy Watch 5 Pro oferuje ekskluzywne funkcjekto w inny sposób nie posiada zegarka Samsung:

Trasa treningowa w formacie GPX może być wczytana do zegarka i wykorzystana Dzięki funkcji track-back możesz wrócić do punktu startowego Wszystko działa z nawigacją turn-by-turn

Zasadniczo możesz oczywiście również korzystać z Google Maps i uzyskać podobny zakres funkcji. Jazda na rowerze była fajna ze smartwatchem. Mogłem nie tylko śledzić trasę i analizować swoje wartości, ale także nawigować bezpośrednio na smartwatchu bez obaw, że bateria będzie rozładowana. Inne smartwatche zbyt szybko tracą oddech podczas uprawiania sportu. Samsung zdecydowanie podjął słuszną decyzję, instalując pojemną baterię.

Brak różnicy w wydajności

W procesorze Samsung Galaxy Watch 5 Pro nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzednika. (Źródło obrazu: GIGA)

Technicznie rzecz biorąc, Galaxy Watch 5 Pro to Galaxy Watch 4. Samsung nie zmienił nic w procesorze. Wydajność zegarka jest bardzo wysoka dzięki Wear OS 3.5. Opóźnień jest bardzo niewiele, ale ogólnie mogłem płynnie korzystać ze smartwatcha. Pamięć wewnętrzna uniezależnia smartwatcha od smartfona. Możesz przechowywać muzykę na zegarku i bezpośrednio podłączyć do niego słuchawki bezprzewodowe. Dzięki temu nie musisz zawsze nosić ze sobą smartfona, gdy uprawiasz sport.

Żywotność baterii jest w końcu dobra

Ogromna bateria Samsung Galaxy Watch 5 Pro to błogosławieństwo. (Źródło obrazu: GIGA)

Największą zaletą Samsung Galaxy Watch 5 Pro jest żywotność baterii. Bateria 590mhA podwaja żywotność baterii przy normalnym użytkowaniu. Jeśli używam smartwatcha stosunkowo ostrożnie, to Z łatwością mogę dotrzeć do trzech do czterech dni. Z poprzednikiem nie mogłem zbliżyć się do dwóch dni. Jeśli używam śledzenia GPS do uprawiania sportu i czujników, czas pracy znacznie spada. Niemniej jednak zawsze z łatwością radziłem sobie dłużej niż dwa dni. A w weekend były też dłuższe przejażdżki rowerowe.

Szybkość ładowania powinna być znacznie szybsza w nowej generacji. Tak, ale duża bateria zapewnia, że ​​ładowanie nadal trwa stosunkowo długo. Liczyłbym na coś więcej. Często ładowałem 20 procent lub trochę mniej, ponieważ nie przeżyłbym z tym dnia. A ładowanie baterii za pomocą 25-watowej szybkiej ładowarki firmy Samsung zajmuje ponad godzinę. To jest w porządku, ale niezbyt ekscytujące. Połączenie USB-C jest przyjemne. Poprzednik nadal miał port USB-A.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro: Ocena

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój8Projekt i przetwarzanie8Wyświetlacz10Komfort i obsługa8Oprogramowanie8Tryby fitness:9Bateria9Razem8,5

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android