Recenzja Samsung Galaxy A33: Rozsądny wybór

Recenzja Samsung Galaxy A33: Rozsądny wybór

Samsung ulepszył Galaxy A33 w wielu obszarach w porównaniu do swojego poprzednika i uczynił z niego naprawdę konkurencyjny smartfon. W recenzji Galaxy A33 5G opowiem Wam, jak smartfon radził sobie w życiu codziennym.

Samsung Galaxy A33 w teście: podsumowanie

Ocena GIGA: 7,8 / 10

Samsung Galaxy A33 5G był w zasadzie przekonujący w teście. Zwłaszcza w porównaniu do poprzednika poprawiono wyświetlacz, żywotność baterii i aparat. Duża bateria zapewnia długą żywotność baterii, a nowy wygląd jest atrakcyjny — nawet jeśli krawędzie wokół ekranu nie są już aktualne. ten Gwarancja aktualizacji jest bezkonkurencyjna.

Szkoda, że ​​akcesoria takie jak zasilacz nie są już w zestawie, brakuje złącza jack, a wyświetlacz zawsze włączony nie został zintegrowany. Z wyświetlaczem Super AMOLED nie stanowiłoby to wcale problemu. ten Wydajność też mogłaby być nieco lepszaprzy czym Samsung zwykle zawsze poprawia coś w przyszłych aktualizacjach.

Cena 369 euro za Samsunga Galaxy A33 5G jest w porządku. Ale szybko spadnie do znacznie poniżej 300 euro, więc oto prawdziwa wskazówka dotycząca smartfona czekając na ciebie.

Zobacz Samsung Galaxy A33 5G u producentaZobacz Samsung Galaxy A33 5G na Amazon

Zalety:

WyświetlaczKameraProjekt Żywotność bateriiGwarancja aktualizacji 5 lat

Niedogodności:

Brak zasilacza w zestawie Brak połączenia typu jack Brakuje opcji Always-On-Display

Wizualnie znacząco zmieniony

Jeśli spojrzysz na Samsunga Galaxy A33 od tyłu, na pierwszy rzut oka nie będziesz w stanie stwierdzić, czy to może być Galaxy A53. Smartfony mają bardzo podobny wygląd. Tył zamyka się teraz bezpośrednio z ramą i aparat trochę odstaje. Zastosowano matowy plastik, który jest przyjemny w dotyku. W porównaniu do Galaxy A32 z błyszczącym tyłem to duża różnica.

Krawędzie wokół wyświetlacza Samsunga Galaxy A33 5G są niepotrzebnie szerokie. (Źródło obrazu: GIGA)

Z kolei front Samsunga Galaxy A33 prawie się nie zmienił. Wycięcie na wyświetlaczu nie jest już tak miękkie. ten pozostały grube krawędzie wokół wyświetlacza. Na pierwszy rzut oka krawędzie mnie denerwowały, ale szybko się do nich przyzwyczaiłem i prawie ich nie zauważam.

Jakość obróbki jest bardzo dobra, wymiary szczelin pasują i to Galaxy A33 jest wygodny w trzymaniu dzięki niewielkiej wadze. Szkoda, że ​​pominięto gniazdo jack 3,5 mm. Słuchawki można teraz podłączyć tylko przez Bluetooth i USB C. Fajnie, że smartfon jest wodoodporny i zabezpieczony przed kurzem zgodnie z IP67. W tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic innego.

Masowo ulepszony wyświetlacz

Nowy wyświetlacz Samsung Galaxy A33 5G Super AMOLED obsługuje 90 Hz, jest wystarczająco ostry i jasny. (Źródło obrazu: GIGA)

W teście Galaxy A32 nadal krytykowaliśmy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Samsung wziął sobie krytykę do serca i zainstalował zupełnie nowy wyświetlacz Super AMOLED z 90 Hz, który jest również jasny. I rzeczywiście ekran łatwe do odczytania nawet w świetle słonecznym. Nie jest tak jasny jak w Galaxy A53, ale jest absolutnie w porządku. Podobnie jak w przypadku Galaxy A53, nie ma jednak folii ochronnej. Powinieneś polegać na szkle kuloodpornym (spójrz na Amazon).

Czytnik linii papilarnych jest wbudowany w wyświetlacz, ale jest trochę za nisko, jak w Galaxy A53. Ale przyzwyczaisz się do tego i działa całkiem niezawodnie. Kolejna wskazówka: dwukrotnie zapisz odciski palców. W ten sposób czujnik działa nieco bardziej niezawodnie. To po prostu głupie, że Galaxy A33 nie ma funkcji ciągłego wyświetlania. Więc nigdy tak naprawdę nie wiesz, gdzie położyć palec. To prawdziwa wada, choć technicznie nie ma ku temu realnego powodu.

Ogólnie można powiedzieć, że aktualizacja wyświetlacza miała niezwykle pozytywny wpływ na Galaxy A33. W porównaniu do swojego poprzednika smartfon ten jest jak urządzenie zupełnie innej klasy.

Dużo brakuje

Na spodzie Samsunga Galaxy A33 5G nie ma już gniazda 3,5 mm. (Źródło obrazu: GIGA)

Podobnie jak w przypadku Galaxy A53, musisz Z Galaxy A33 radzisz sobie bez wielu rzeczy, które kiedyś były normalne:

Brak zasilacza w zestawie Brak folii ochronnej na wyświetlaczu Brak gniazda jack 3,5 mm Musisz wybrać między rozszerzeniem pamięci a funkcją dual SIM

Więc nadal powinieneś mieć dostępne pieniądze, aby w każdym razie móc kupić zasilacz (spójrz na Amazon). Wspomniałem już o szkle hartowanym. Etui z pewnością też jest bardzo praktyczne, choć sam smartfon wydaje się bardzo solidny.

Wydajność mogłaby być lepsza

Podobnie jak Galaxy A53, Galaxy A33 nie działa tak płynnie. Ale powinno to być zagwarantowane dzięki wyświetlaczowi 90 Hz. Ponownie zakładam, że jest to problem, który Samsung może rozwiązać dzięki aktualizacjom. Dlatego odsyłam do testu Galaxy A53 dla tej części. Oba smartfony również nie mają absolutnie nic wspólnego z oprogramowaniem:

Gwarancja aktualizacji jest przekonująca

Że Samsung ma teraz także jeden dla Galaxy A33 Pięcioletnia gwarancja aktualizacji wymawiając to jest młotek. Inne firmy nie nadążają, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Zostanie uruchomiony bezpośrednio z systemem Android 12 i nadal będzie otrzymywać systemy Android 13, 14, 15 i 16. Są też aktualizacje zabezpieczeń do 2027 roku. To naprawdę świetne.

Aparat przekonuje

Z Samsung Galaxy A33 5G możesz robić piękne zdjęcia w odpowiednich warunkach oświetleniowych. (Źródło obrazu: GIGA)

W porównaniu do swojego poprzednika, aparat Samsung Galaxy A33 został rozszerzony o optyczną stabilizację obrazu dla głównego czujnika 48 MP. Aparat robi przyzwoite zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych. Kiedy robi się ciemniej, problemy pojawiają się zwłaszcza w przypadku ultraszerokiego kąta. Do zdjęć makro potrzebujesz również dużej jasności. Powiększanie powinno być wykonywane bardzo niewiele, jeśli w ogóle. Nie ma czegoś takiego jak teleobiektyw. Kamery są tylko ze średniej półki.

Robiąc zdjęcia w nocy, należy również zadbać o to, aby smartfon trzymać nieruchomo przez długi czas po wykonaniu migawki. Zdarzyło mi się wiele razy, że potknąłem się i oderwałem. W rezultacie miałem zamazany obraz. Opóźnienie migawki jest więc nieco wyższe niż to, do czego jestem przyzwyczajony. Ale jeśli zdjęcie jest ostre, to wygląda dobrze.

Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem Samsung Galaxy A33:

Żywotność baterii jest imponująca

Samsung instaluje w Galaxy A33 baterię o pojemności 5000 mAh, podobnie jak w Galaxy A53. Ponieważ nie ma tutaj ciągłego wyświetlania, żywotność baterii jest zauważalnie dłuższa. Z łatwością uzyskałem od 8 do 9 godzin czasu wyświetlania. Możliwe są dwa, może nawet trzy dni przy normalnym lub lekkim użytkowaniu. Przy intensywnym użytkowaniu bez problemu przejdziesz przez dzień. Więc nie ma tu absolutnie żadnych problemów. Dzięki zasilaczowi o mocy 25 W telefon komórkowy jest w pełni naładowany w niecałe 1,5 godziny. Nie można ładować smartfona bezprzewodowo.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Jakość wykonania, haptyka i design 8 wyświetlacz 7 kamery 6 oprogramowanie 9 wydajność 7 telefonia i dźwięk 8 pamięć masowa 9 bateria i życie codzienne 8W całości7,8

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android