Recenzja Epomaker AK84S: świetna bezprzewodowa klawiatura plus kilka dziwactw

Recenzja Epomaker AK84S: świetna bezprzewodowa klawiatura plus kilka dziwactw

Jeśli chodzi o klawiatury mechaniczne, generalnie masz możliwość grania bezpiecznie z dużą marką, taką jak Corsair lub Razer, lub kupowania od mniejszych entuzjastów producentów o ciekawszych wzorach i często bardziej przystępnych cenach. Z tych dwóch grup Epomaker zdecydowanie należy do tej drugiej. Jego najnowsza bezprzewodowa klawiatura AK84S nie jest czymś, co można kupić z półki w Best Buy, a jak dotąd nie jest ona wymieniona w sklepie Amazon firmy. Zamiast tego, po niedawnym finansowaniu za pośrednictwem kampanii na Kickstarterze, można go teraz zamawiać w przedsprzedaży bezpośrednio z własnej witryny Epomaker. Firma twierdzi, że na razie koncentruje się na wysyłaniu klawiatur do swoich zwolenników na Kickstarterze, zanim przejdzie do zamówień składanych za pośrednictwem swojej strony internetowej w połowie lub pod koniec września. Wysyłka może zająć od jednego do dwóch tygodni, w zależności od wybranej metody, mówi Epomaker. Więc tak, Epomaker AK84S nie jest klawiaturą, którą można kupić pod wpływem impulsu i oczekiwać, że będzie stukać w ciągu 24 godzin, i cierpi na brak dokumentacji i kłopotliwego oprogramowania towarzyszącego. Ale ma również cenę początkową zaledwie 89 USD i oferuje jedno z najprzyjemniejszych wrażeń podczas pisania, jakie miałem na klawiaturze mechanicznej. W sumie myślę, że to cena, którą warto zapłacić. Wynik poboczny 8,5 na 10

Dobry towar

Niesamowite wrażenia podczas pisania Niedrogi Konfigurowalny układ

Złe rzeczy

Ograniczone wsparcie i dokumentacja Nieintuicyjne oprogramowanie towarzyszące Podatne na zużycie klawisze PBT Klawisze AK84S firmy Epomaker są dostępne w wielu różnych konfiguracjach, do tego stopnia, że ​​prawie niemożliwe jest ich wymienienie. Jednak w chwili pisania tego tekstu najtańszą konfiguracją na stronie Epomakera wydaje się wersja z przełącznikami optycznymi, nasadkami klawiszy ABS i aluminiową ramą w połączeniu z plastikową obudową, która jest dostępna w cenie 89 USD. Jeśli chcesz inne opcje, takie jak podobno trwalsze klawisze PBT (więcej o tym za chwilę), przełączniki mechaniczne zamiast optycznych lub w pełni aluminiowa obudowa, możesz zapłacić nawet 199 USD. Opcje przełączników obejmują szereg optycznych lub mechanicznych klonów Cherry MX produkowanych przez Gateron, w tym czerwone, niebieskie, czarne, brązowe, żółte, srebrne, zielone i białe (niektóre mają dodatkową opłatę w wysokości 5 USD). Epomaker ma również własne przełączniki marki Chocolate dostępne z tą płytą, których niestety nie mogłem wypróbować. W tej recenzji użyłem AK84S z pełną aluminiową ramą, nasadkami klawiszy PBT z wzorem panda i klikanymi niebieskimi przełącznikami Gateron. Na zdjęciach zobaczysz, że mój model był wyposażony w fioletową obudowę, która nie jest opcją wymienioną na stronie internetowej Epomaker, ale firma twierdzi, że planuje w końcu udostępnić ten model szerzej. W wersji całkowicie aluminiowej brakuje również regulowanych nóżek, które występują w wersjach z plastikową obudową.

Na szczęście ten domyślny układ można dostosować.

Niektóre klawisze mogą wyglądać na zagracone wszystkimi różnymi funkcjami, które wykonują. AK84S ma 75-procentowy układ, podobny do tego, który znajdziesz w większości nowoczesnych laptopów. Niestety jest to tylko USA (aka ANSI), co oznacza, że ​​nie masz szczęścia, jeśli wolisz brytyjski lub europejski układ ISO z większym klawiszem Enter i mniejszym lewym klawiszem Shift. Mój model był wyposażony w klawisze dolnego rzędu dla komputerów Mac i Windows w pudełku, dzięki czemu mogłem zamienić klawisze Option i Command dla klawiszy Windows i Alt. Nie ma fizycznego przełącznika, który zmieniałby układ klawiatury między dwoma systemami operacyjnymi, ale można to zrobić za pomocą skrótu klawiszowego. Zanim przejdę do najdrobniejszych szczegółów, chcę tylko podkreślić, jak fantastyczne jest podstawowe doświadczenie pisania na klawiaturze AK84S. W moim całkowicie aluminiowym modelu naciskanie klawiszy sprawiało cudownie wyrazistość, a klawiatura jako całość wydawała się cudownie solidna podczas pisania. Jednym z trudnych punktów są stabilizatory klawiatury — mechanizm, który zapobiega kołysaniu się dłuższych klawiszy. Są dotknięciem grzechotliwej strony, co umniejsza ogólną jakość reszty deski. Ale jako całość klawiatura jest przyjemnością do pisania. Chociaż podobało mi się codzienne pisanie na AK84S, z czasem miałem kilka problemów z klawiaturą. Na początek nie podoba mi się wygląd standardowych klawiszy Epomakera. Każdy klawisz ma tak wiele różnych funkcji, że klawisze wyglądają na naprawdę zagracone, a biorąc pod uwagę opcję, prawdopodobnie zamieniłbym je na zestaw innej firmy (nie ma żadnych szczególnie niestandardowych kluczy, o których musisz pamiętać na tej klawiaturze, ale zwróć szczególną uwagę na dolny rząd każdego zakupionego zestawu klawiszy). Drukowane legendy na moich klawiszach PBT również nie były szczególnie trwałe; po miesiącu użytkowania legendy na klawiszach rzędu domowego zaczęły zanikać. Biorąc pod uwagę opcję, prawdopodobnie wybrałbym klawisze ABS. ABS jako tworzywo sztuczne ma reputację błyszczącego z biegiem czasu, ale legendy o wersjach dostępnych dla AK84S są podwójne, co oznacza, że ​​nie znikną w najbliższym czasie. Jest też niezwykła opcja silikonowych nasadek klawiszy, której nie mogłem wypróbować, a która kosztuje 65 USD. Może to zabawna nowość? Nie mam pojęcia.

Zwróć uwagę na blaknięcie, szczególnie na klawiszach „K” i „L”. Oprócz wymiany nasadek klawiszy, AK84S posiada również przełączniki z możliwością wymiany podczas pracy, co ułatwia wymianę przełączników dostarczonych z płytą bez konieczności używania lutownicy. Używasz małego metalowego narzędzia, które znajduje się w pudełku, aby ułatwić wyjmowanie każdego przełącznika z gniazda przed włożeniem zamiennika. Jest to bezbolesny proces, który daje łatwą możliwość korzystania z szerokiej gamy dziwnych i wspaniałych przełączników z klawiaturą. Generalnie uważam, że jeśli 75-procentowy układ jest dobrze przemyślany, to można dopasować każdy klucz, którego większość ludzi używa na co dzień. Ale układ Windows AK84S jest trochę dziwny. Domyślny przycisk zrzutu ekranu jest nieoznaczony (to F13, jeśli się zastanawiasz), a także cały klawisz poświęcony Wstaw, przycisk, którego nigdy celowo nie naciskałem. Osobiście wolałbym również klawisze Home i End od Page Up i Page Down, ale te pierwsze są dostępne za pomocą przycisku funkcyjnego. Dostosowanie układu jest trudne, ale możliwe Na szczęście możliwe jest dostosowanie układu AK84S za pomocą oprogramowania towarzyszącego, ale brak dokumentacji sprawia, że ​​jest to… interesujący proces. Na początek, w chwili pisania tego tekstu, strona internetowa firmy Epomaker w rzeczywistości nie zawiera wykazu AK84S na swojej stronie pobierania. Ale jeśli zdecydujesz się pobrać oprogramowanie dostępne dla „SK, GK & NT Keyboards”, otrzymasz program o nazwie GK6XPlus, który rozpoznaje AK84S i pozwolił mi dostosować jego układ (po tym, jak zapytałem o to firmę, powiedział, że zmieni swoją stronę internetową). Nie nazwałbym tego intuicyjnym oprogramowaniem w użyciu, ale po odrobinie eksperymentów skończyłem z układem, który przeniósł się bez względu na to, do którego komputera podłączyłem klawiaturę. To oprogramowanie może również dostosować podświetlenie RGB klawiatury, jeśli lubisz takie rzeczy. Używałem AK84S podłączonego przez USB-C przez większość czasu z nim, ale zawiera on również łączność Bluetooth i baterię 4000 mAh, która według Epomakera powinna zapewnić ci 50 godzin użytkowania z włączonym oświetleniem RGB lub aż 880 godzin z wyłączonym. Niestety, nie byłem w stanie potwierdzić tych twierdzeń, ale teoretycznie stawiają one daleko przed konkurencyjnym K2, który oferuje do 240 godzin użytkowania. Podobnie jak wiele innych klawiatur bezprzewodowych, AK84S może zapamiętać do trzech urządzeń, z którymi został sparowany, i możesz łatwo przełączać się między nimi za pomocą skrótów klawiaturowych.

Aluminiowa obudowa nie posiada regulowanych nóżek.

Nie bez powodu nazywają się klawiszami Panda. Mam wiele drobnych problemów z Epomaker AK84S. Myślę, że jego domyślny układ Windows nie jest świetny, drukowanie na jego klawiszach PBT jest niskiej jakości, a wsparcie i dokumentacja, które otrzymujesz z płytą, pozostawia wiele do życzenia. Masz również do czynienia z małą firmą, która wysyła wszystkie swoje produkty za granicę, co oznacza, że ​​musisz uzbroić się w cierpliwość w przypadku zamówień w sposób inny niż w przypadku bardziej popularnych marek, takich jak Corsair czy Razer. Ale podstawowe doświadczenie pisania na klawiaturze Epomaker AK84S jest na tyle dobre, że jestem gotów wybaczyć w zasadzie wszystkie te problemy. Tak, jego oprogramowanie jest niezgrabne i tak, jego dokumentacja jest zła, ale oba są problemami, które można przezwyciężyć przy odrobinie cierpliwości, a następnie zignorować. Dodaj inne funkcje jakości życia, takie jak obsługa Bluetooth i przełączniki z możliwością wymiany podczas pracy, a otrzymasz płytę, która powinna wytrzymać lata. A przynajmniej dopóki nie poczujesz swędzenia, aby kupić inną klawiaturę bez wyraźnego powodu. Fotografia Jona Portera / The Verge

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android