Recenzja Aura Strap 2: kontekst — uwielbiasz to oglądać

Recenzja Aura Strap 2: kontekst — uwielbiasz to oglądać

Podczas gdy inteligentne wagi istnieją od wieków, analiza składu ciała jest wciąż dość nową funkcją w urządzeniach do noszenia. Na przykład Samsung Galaxy Watch 4 był pierwszym smartwatchem, który natywnie zawierał tę funkcję. Halo Band firmy Amazon był pierwszym trackerem fitness z tą funkcją. Oba te wystartowały w ciągu ostatnich dwóch lat. Tymczasem Apple musi jeszcze zająć się składem ciała. Właściciele Apple Watch będą musieli skorzystać z akcesoriów, takich jak Aura Strap 2 za 149 USD. Podobnie jak inteligentne wagi, Aura Strap 2 określa skład ciała za pomocą bioelektrycznej analizy impedancji (BIA). BIA działa, wysyłając słaby prąd elektryczny przez twoje ciało, aby obliczyć procent tkanki tłuszczowej, beztłuszczową masę mięśniową, wodę, a czasem niszowe wskaźniki, takie jak masa kości. Ten konkretny pasek mierzy tłuszcz, mięśnie, wodę, tłuszcz trzewny (niebezpieczny rodzaj tłuszczu), białko, beztłuszczową masę i minerały (wskaźnik masy kostnej).

Dobry towar

Upraszcza proces pomiaru Aplikacja nie skupia się na wadze Dobra kontekstualizacja wyników

Złe rzeczy

Założenie opaski może być trudne. Zamiana pasków jest żmudna. Dodatkowe analizy i treningi wymagają subskrypcji. W porównaniu z pierwszą wersją urządzenia firmy, ta jest o 20 procent węższa io 5 procent węższa. Uproszczony został również proces pomiaru. Zamiast robić trzy kroki na oryginalnym pasku Aura, wystarczy dotknąć dłonią elektrody paska i odczekać 30 sekund. Podobno te zmiany konstrukcyjne umożliwiają Aura rejestrowanie 16 razy więcej danych, a Aura Devices twierdzi, że pasek drugiej generacji zapewnia około 95 procent dokładności w porównaniu ze skanem DEXA — klinicznym złotym standardem określania składu ciała. To już znaczący remont, ale Aura Strap 2 zmienia również sposób, w jaki go zakładasz. Zamiast zapięć, teraz wybiera rozciągliwy pasek, który przypomina opaskę Solo Loop firmy Apple. To może być za lub przeciw. Jeśli używasz zegarka Apple Watch głównie do śledzenia stanu zdrowia, prawdopodobnie już wiesz, jak ważne jest dopasowanie. Luźne kroje powodują niedokładne pomiary, więc chcesz, aby czujnik BIA przylegał równo do skóry. Z rozciągliwym paskiem jest to trudniejsze. Po wyjęciu z pudełka Aura Strap 2 jest dostarczany z fabrycznie zainstalowanym średniej wielkości paskiem i trzema dodatkowymi rozmiarami w bardzo małym, małym i dużym. Średni pasek nie pasował do moich małych ptasich nadgarstków. Ani małe. Na szczęście bardzo mały załatwił sprawę — chociaż mam przyjaciół z jeszcze mniejszymi nadgarstkami niż mój. Jeśli Twój nadgarstek nie pasuje do jednego z czterech pasków, nie masz szczęścia, ponieważ nie ma możliwości regulacji paska.

Pasek Aura 2 na kolorowym tle

Opaska Aura Strap 2 jest podobna do Solo Loop firmy Apple, ale podczas gdy dodatkowa mała opaska pasowała do mojego nadgarstka, trudno było rozciągać się na dłoniach. Mam większe niż przeciętne dłonie, a pasek można rozciągnąć tylko na tyle. (Mogę używać iPhone’a 12 Pro Max jedną ręką bez żadnych problemów, a moje palce mogą rozciągnąć dziewięć klawiszy na pianinie.) Na szczęście firma twierdzi, że można bezpiecznie wziąć prysznic i basen, co oznacza, że ​​nie musisz zdejmuj go częściej niż raz dziennie. Więc chociaż zwykle zdejmuję moją serię 7 pod prysznic — musicie pozwolić swoim nadgarstkom oddychać! — Założyłem go, żeby nie zdjąć paska. Bałam się też zakładania paska rano i zdejmowania go wieczorem. Przyznam, że może to być problem specyficzny dla mojego ciała, ale należy być świadomym tego, jeśli masz duże dłonie. Aura Strap 2 jest odświeżająco prosty w użyciu Kolejny problem związany z paskiem: aby zmienić rozmiar paska, musisz otworzyć obudowę, w której znajduje się bateria i elektroda. Irytujące jest to, że nie możesz po prostu otworzyć go palcami. Do paska dołączona jest mała kostka do gitary, której używa się do zaklinowania go, ale jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie zgubisz ją w ciągu kilku sekund. Ale przynajmniej możesz też użyć karty kredytowej. Jest to uciążliwe, jeśli musisz wypróbować wiele pasków, aby znaleźć właściwy rozmiar, chociaż prawdopodobnie nie będzie to ogromny problem poza konfiguracją i koniecznością wymiany samej baterii. Aura twierdzi, że bateria pastylkowa powinna wystarczyć na około sześć miesięcy, jeśli wykonujesz jeden odczyt dziennie. Nie mogę powiedzieć, czy to prawda, bo tak dawno nie używam paska. Jednak po około tygodniu testowania z 2-3 testami dziennie, zostało mi około 76 procent. Poza tym Aura Strap 2 jest odświeżająco prosty w użyciu. Istnieją jasne instrukcje dotyczące wykonywania pomiarów zarówno w aplikacji na iPhone’a, jak i na samym zegarku. Aby dokonać odczytu, wystarczy przyłożyć dłoń do elektrody przy otwartej aplikacji Aura na zegarku. Aura zaleca, abyś stał z rękoma wysuniętymi przed klatkę piersiową – tak, jakbyś miał zamiar wykonać rosyjski taniec przysiadu bez przysiadu – ale to wszystko.

Możesz zobaczyć przejrzyste ilustrowane instrukcje, jak wykonać pomiar. To ogromny krok naprzód w stosunku do Galaxy Watch 4. Kiedy sprawdziłem funkcję BIA tego zegarka, Samsung dał mi listę rzeczy, które musiałem sprawdzić, aby uzyskać dokładny odczyt. Ta lista obejmowała upewnienie się, że nie miesiączkuję ani nie nosiłam biżuterii. Używanie zegarka na prawym nadgarstku było denerwujące, ponieważ trzeba było sięgnąć, aby uzyskać dostęp do przycisków. Żaden z tych problemów nie stanowił problemu z paskiem Aura 2. Chociaż zalecano dokonywanie pomiarów o mniej więcej tej samej porze każdego dnia, nie musiałem martwić się o okres, biżuterię ani o nadgarstek, na którym nosiłem Series 7, ponieważ Apple pozwala dostosować orientację zegarka. Moje wyniki były również spójne od czytania do czytania. Z grubsza odpowiadają one również wynikom, które uzyskałem w Galaxy Watch 4 i Amazon Halo View. Jednak w przeciwieństwie do tych urządzeń, aplikacja Aura dała mi znacznie lepszy kontekst dla tego, jak te metryki są ze sobą powiązane. Każde inne urządzenie mówiło mi, że mam nadwagę lub otyłość na podstawie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Chociaż procent tkanki tłuszczowej jest bardziej pomocny niż BMI, jest to niepełny obraz. Na przykład mój stosunek talii do bioder — kolejna metoda pomiaru ryzyka chorób serca na podstawie zawartości tłuszczu w jamie brzusznej — mieści się w normalnym zakresie. Ponadto moja inteligentna skala ogólnie ocenia mnie na 27-31% tkanki tłuszczowej. Zasadniczo należy zawsze pamiętać, że te urządzenia mogą pomóc w mierzeniu postępów, ale mogą nie być dokładne, jeśli chodzi o stan zdrowia.

Aplikacja Aura na iPhonie pokazująca wyniki pomiarów i wskazówki, jak osiągnąć cel.

Aplikacja Aura wykonuje dobrą robotę, dostarczając kontekst do Twoich wyników i ich związku z Twoimi celami. Dlatego byłem pod wrażeniem, gdy aplikacja Aura stwierdziła, że ​​chociaż procent tkanki tłuszczowej w moim ciele był nieco powyżej normalnego zakresu, miałem ogólnie „dobrą równowagę tłuszczu i mięśni”. Ogólnie rzecz biorąc, z cechami składu ciała nie dostajesz nic więcej niż proste liczby. Doceniam również sposób, w jaki aplikacja opisuje każdą metrykę i jak powinienem ją interpretować. Na przykład mój procent tłuszczu trzewnego wynosił 1 procent. Normalnie myślę, że to wspaniała rzecz. Jednak aplikacja zauważyła, że ​​posiadanie tłuszczu trzewnego poniżej normalnego zakresu może wskazywać, że nie mam wystarczającej ilości na moje potrzeby organizmu i zapytać lekarza, czy mój tłuszcz trzewny był poza zakresem przez dłuższy czas. Wyjaśnił również, że „norma” opierała się na ogólnej populacji i niekoniecznie uwzględniała mój indywidualny metabolizm, wybory stylu życia lub moje osobiste normy. Doceniam również, w jaki sposób aplikacja opisuje każdą metrykę i jak powinnam ją interpretować. Jeśli masz konkretny cel dotyczący ciała — czy to schudnąć, czy wpaść w szał — aplikacja Aura będzie również kontekstualizować, gdzie jesteś i jak się tam dostać. Postawiłem sobie za cel „sportowe” ciało z przyrostem masy mięśniowej. Aplikacja z kolei powiedziała mi, że jestem już w 80 procentach i zaleciła zwiększenie spożycia kalorii o 10–15 procent, dodanie większej ilości białka do diety i nie więcej niż trzy treningi w tygodniu. Najlepsze jest to, że waga nie jest głównym celem tej aplikacji. Na początku musisz to wprowadzić, ale nawet jeśli wyznaczysz sobie cel, aby schudnąć, nigdy nie zaleca się „chudnięcia”. Zamiast tego zaleca ograniczenie spożycia węglowodanów i słodyczy przez dwa tygodnie i trening krzyżowy.

Jedną wadą tego projektu jest to, że musisz otworzyć obudowę zawierającą elektrodę ze zdjęciem gitary, aby zamienić paski lub wymienić baterię. Ale chociaż doceniam dodatkową analizę i kontekst, nie podobało mi się, że wiele z nich jest zamkniętych za zaporą. Jeśli potrzebujesz miesięcznych raportów na temat kondycji i odżywiania, treningów z przewodnikiem lub nadchodzącej funkcji, która pozwoli Ci rozmawiać z osobistym trenerem, musisz zapłacić 9,99 USD miesięcznie lub 79,99 USD rocznie. Nie mogę definitywnie powiedzieć, czy dodatkowa opłata jest tego warta, ponieważ przetestowałem przedpremierową wersję aplikacji. Biblioteka treningów, do której miałem dostęp, była prosta i łatwa do naśladowania, ale ograniczała się do jednego treningu na obszar ciała i poziom umiejętności (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany). Podobnie nie uzyskałem pełnego doświadczenia z raportami miesięcznymi, ponieważ testuję je dopiero od kilku tygodni. Już wydajesz 150 USD na akcesorium. Dodanie subskrypcji ma sens biznesowy, ale to kolejna rzecz do zapłaty. A ludzie, którzy byliby skłonni kupić to urządzenie, prawdopodobnie już płacą za wiele subskrypcji związanych z fitnessem. Ostatecznie byłem mile zaskoczony Aura Strap 2. Nie jest idealny, ale z drugiej strony niewiele dostępnych gadżetów do komponowania sylwetki jest. To, co wyróżnia, to lepsza aplikacja, która oferuje całościowy wgląd i kontekst. To wprawdzie produkt niszowy, ale jeśli jesteś właścicielem Apple Watch, który jest zainteresowany zmianą składu ciała? Mógłbyś zrobić dużo, dużo gorzej. Fotografia: Victoria Song / The Verge

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android