przyszłość kryptowalut

przyszłość kryptowalut

Od redakcji 23 lutego 2022 r.

W 2009 roku pojawił się program opracowany przez Satoshi Nakamoto, który za pomocą obliczeń matematycznych mógł zostać wykorzystany do pozyskania bitcoina, jednostki kryptowaluty, która według niektórych badaczy otworzyła nową kartę w historii systemów księgowych i monetarnych.

3 stycznia 2009 r. w sieci bitcoin został wygenerowany pierwszy blok i otrzymano pierwsze 50 bitcoinów. Pierwsza transakcja, w której przelano 10 bitcoinów pomiędzy użytkownikami sieci bitcoin, miała miejsce 12 stycznia 2009 roku. Pierwszym oficjalnym zakupem aktywów kryptowalut była transakcja kupna i sprzedaży dwóch pizz za 10 000 bitcoinów, które właściciel sklepu z pizzą wyceniał wówczas na około 25 dolarów. Stało się to 22 maja 2010 r. i od tego czasu fani Bitcoina obchodzą „Dzień Pizzy”. Możesz łatwo znaleźć przykłady innych przełomowych transakcji bitcoin w Internecie, ponieważ jest kilka ciekawych przypadków.

Kryptowaluty to nowy rodzaj środków płatniczych przeznaczony do użytku w Internecie. Kryptowaluty nie mają fizycznego nośnika i istnieją tylko w postaci kodu oprogramowania. Z tego powodu są często określane jako wirtualna lub cyfrowa waluta.

Pierwsze kryptowaluty pojawiły się w 2009 roku (Bitcoin), a następnie inne rodzaje kryptowalut (Ethereum, Ripple, Litecoin, Peercoin i inne). Do niedawna kryptowaluty istniały jakby w równoległym świecie niezwiązanym z życiem większości zwykłych obywateli i ich relacjami ekonomicznymi. Dziś jednak wszyscy o nich mówią, a w mediach cały czas pojawiają się artykuły o progresywnym farmerze sprzedającym produkty rolne za kryptowalutę, o farmach wydobywczych, które co godzinę generują kryptowalutę, czy o niesamowitym wzroście cen kryptowalut. Ludzie handlują kryptowalutami i osiągają zyski, ponieważ handel kryptowalutami również stał się dość łatwy dzięki programom takim jak Bitcoin Evolution.

Źródło obrazu: Pexels

Wszystko to wywołuje podekscytowanie wśród ludności, nie wiedząc, o co chodzi, z czego oszuści lubią korzystać. Aby nie popełniać błędów kosztujących tysiące euro, zrozummy, czym jest kryptowaluta i do czego służy.

Główną cechą tego rodzaju pieniądza jest to, że istnieje wyłącznie w formie cyfrowej (tylko w Internecie), a nie w formie fizycznej (monety, banknoty). Dlatego nie można kupić bitcoinów lub innych kryptowalut w kantorze lub pod ręką. Jeśli ktoś próbuje sprzedać Ci bitcoiny na ulicy, to oszuści.

Kryptowalutę można wymieniać na zwykłe pieniądze, towary lub usługi bezpośrednio między zainteresowanymi stronami lub za pośrednictwem licznych giełd walut cyfrowych, które nazywają się giełdami, ale nie są giełdami per se (ponieważ nie posiadają odpowiedniej licencji na rejestrację i wymianę, co oznacza, że ​​transakcje na takie giełdy nie są objęte ustawą o giełdzie). Ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty i transakcje z nimi nie są obecnie regulowane przez prawo we wszystkich krajach.

Transakcji kryptowalutowych nie można sfałszować ani cofnąć. W związku z tym zapewniają niezawodność w przekazywaniu środków i śledzeniu płatności, a w wielu przypadkach anonimowość.

Podczas gdy waluty krajowe są emitowane centralnie przez upoważniony organ (np. narodowy bank danego kraju) i działa on jako gwarant, kryptowaluty są zdecentralizowane, tj. nie ma takiego organu gwaranta, który emituje i kontroluje cyfrowe monety, ich kurs i wolumen w Internecie ma wpływ i może transakcje blokowe, rachunki itp. Zamiast tego kryptowaluty są zarządzane wyłącznie przez ich właściciela i mogą być emitowane przez każdego, kto ich potrzebuje i posiada niezbędne środki techniczne i umiejętności.

Jednostki kryptowaluty są tworzone w procesie zwanym wydobyciem lub poszukiwaniem. Złożone problemy matematyczne rozwiązywane są za pomocą komputerów, które generują tzw. monety.

Toczą się debaty na temat ekonomicznego charakteru i statusu prawnego kryptowalut. Kryptowaluty mają różne statusy w systemie finansowym i ustawodawstwie danego kraju i mogą być używane jako środek płatniczy lub jako określony towar, mogą podlegać ograniczeniom w ich obrocie (np. zakaz transakcji przez instytucje bankowe) lub mogą zostać zakazane .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android