Przewoźnicy powinni przestać pobierać dodatkowe opłaty za korzystanie z danych smartwatcha

Przewoźnicy powinni przestać pobierać dodatkowe opłaty za korzystanie z danych smartwatcha


Twórcy technologii mogą z niechęcią się do tego przyznać, ale jedną z kluczowych zalet smartwatcha – a przynajmniej zegarka podobnego do fitness trackera – jest możliwość odłączenia się od telefonu. Dzięki obu rodzajom urządzeń do noszenia możesz uniknąć tak częstego wyciągania telefonu z kieszeni, co zapobiega również przewijaniu doomscroll i innym rozproszeniom. Zegarek pozwoli Ci wykonać pewne czynności bez przerywania rozmowy, a nawet przerywania kroku.Niektóre zegarki idą o krok dalej dzięki wersjom komórkowym, dzięki czemu możesz zostawić telefon w domu na wiele godzin. Przykłady obejmują wszystko, od Samsung Galaxy Watch 5 po hardcorowe produkty sportowe, takie jak Apple Watch Ultra i Garmin Forerunner 945 LTE. Wielu przewoźników oczekuje, że będziesz płacić miesięczne opłaty za połączenia i dane do noszenia, jednak nieważne, jakie są początkowe koszty zegarka. Na przykład T-Mobile US pobiera 10 USD lub więcej za nieograniczoną transmisję danych. Kanadyjscy przewoźnicy Rogers i Telus pobierają opłatę w wysokości 10 CAD miesięcznie. Francuski operator Bouygues Telecom chce 2 euro miesięcznie za dodatkową kartę SIM obsługującą tylko dane, która nie umożliwia połączeń telefonicznych. Najwyższy czas, aby wszystkie te opłaty dobiegły końca – oto dlaczego nie mają sensu wchodzić do 2023 roku.

Czy płacisz za włączenie funkcji komórkowych na urządzeniu do noszenia?

47 głosówMój zegarek nie ma połączenia z komórką/nie mam urządzenia do noszenia38%Tak40%Nie21%

Założenie jest zasadniczo błędne

Użytkownik Samsung Galaxy Watch 5 Pro podąża przesłaną trasą .GPX.Kaitlyn Cimino / Android Authority Podstawowa kwestia powinna być oczywista: jeśli używam danych lub dzwonię na moim smartwatchu, nie robię tego na telefonie i na odwrót. W efekcie jesteśmy obciążani opłatą za przywilej posiadania dodatkowego urządzenia, a nie zużywanie większej przepustowości. Smartwatche są zastępstwem dla naszych telefonów, a nie źródłem dodatkowego zużycia. Operatorzy mogą twierdzić, że Twój telefon nadal korzysta z pasywnego, oddzielnego strumienia ruchu komórkowego, nawet gdy znajduje się w domu lub w szafce na siłowni. Prawdopodobnie jest jednak podłączony do Wi-Fi w obu miejscach, w którym to przypadku wszelkie dane komórkowe są pobierane. Nawet jeśli to nieprawda, nie zamierzam robić niczego ciężkiego, takiego jak przesyłanie strumieniowe Spotify lub aktualizacje systemu operacyjnego na urządzeniu, którego nie ma ze mną. Innymi słowy, nie jest to równoznaczne z posiadaniem drugiej linii telefonicznej. Sensowne jest wymaganie pełnego planu mobilnego (połączenia i wiadomości plus dane) dla usługi smartwatcha, ale myślę, że większość ludzi zgodziłaby się, że ich ruch do noszenia powinien być rozszerzeniem tego planu, dokładnie tak, jakby korzystali z telefonu.
Zobacz też: Jak wybrać smartwatch

Dostęp komórkowy to większe bezpieczeństwo

Nosić awaryjne sos Google IO 2022Jedną z rzeczy, które skłoniły ten artykuł, było myślenie o wydarzeniu prasowym Apple „Far Out”. Firma spędziła zaskakująco dużo czasu, rozmawiając o technologiach bezpieczeństwa, w tym o wykrywaniu awarii, satelitarnym SOS w asortymencie iPhone 14 i syrenie ratunkowej w Apple Watch Ultra. Jeden długi montaż wideo poświęcony był temu, w jaki sposób istniejące funkcje zegarka uratowały życie. Nawet firmy takie jak Google i Samsung chwaliły się jednak technologią, taką jak alerty SOS, co podkreśla kolejny powód, aby obniżyć dodatkowe opłaty komórkowe. Oznacza to, że kiedy można komunikować się z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, jesteśmy z natury bezpieczni. Najlepszym zabezpieczeniem jest możliwość zwrócenia się o pomoc w dowolnym momencie. W zegarkach z telefonami komórkowymi, w tym w zegarku Galaxy Watch, często oferuje się bezpłatne połączenia alarmowe lub wiadomości. Problem polega na tym, że te opcje są zwykle barebone. Możesz zadzwonić na usługę taką jak 911 lub wysłać serię wiadomości do kontaktów alarmowych i to wszystko. Nie możesz, powiedzmy, zadzwonić do swojego partnera, gdy wydaje się, że ktoś Cię śledzi, ani wysłać znajomemu, aby odwiózł Cię do domu, gdy jesteś pijany. Wysokie koszty często zniechęcają ludzi do zakupu modelu komórkowego. Jeśli operatorzy i producenci urządzeń chcą udowodnić, że poważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa, powinni znaleźć sposób, aby łączność urządzeń do noszenia była bardziej dostępna dla wszystkich. Oprócz niskich opłat miesięcznych może to oznaczać dodanie radia komórkowego do każdego modelu i/lub rozszerzenie opcji, które nie wymagają planu operatora.
Związane z: Najlepsze aplikacje awaryjne na Androida

Nikiel i przyciemnianie prawdopodobnie negatywnie wpływa na ogólną sprzedaż

kopalnych gen 5 lte przegląd danych mobilnych lte esimJimmy Westenberg / Android Authority Z perspektywy branży musisz sobie wyobrazić, że sprzedawcy sprzedawaliby więcej zegarków komórkowych — niezależnie od tego, czy są one dostępne w wyższej cenie — gdyby kupujący nie martwili się późniejszymi opłatami. Opłaty te mogą czasami być trywialne, ale w Ameryce Północnej przynajmniej mają trochę kęsa. Załóżmy na przykład, że patrzysz na zegarek z Verizon, który pobiera 10 USD miesięcznie (plus podatki i inne opłaty) za powiązany plan . Jeśli utrzymasz usługę przez trzy lata, doda to ponad 360 USD do tego, co płacisz za sprzęt. Jakkolwiek użyteczna może być komórka w bezpieczeństwie i sprawności, wiele osób (w tym ja) jest gotowych grać z modelami Wi-Fi / Bluetooth, aby zaoszczędzić tego rodzaju pieniądze. Darmowe plany na smartwatche mogą być atrakcją dla innych ofert przewoźnika. Przewoźnicy są oczywiście mniej zainteresowani sprzedażą jednostkową niż blokowaniem ciągłych przychodów z subskrypcji, dlatego oferują klientom tak wiele „darmowych” telefonów. Darmowe plany na smartwatche mogą przyciągnąć ogólną ofertę przewoźników, a nawet mogą być nieuniknione, biorąc pod uwagę presję konkurencyjną. Połączenia międzystrefowe przeszły z drogich do de facto, a wszyscy najwięksi przewoźnicy w USA oferują teraz nieograniczone plany transmisji danych.

Czy możemy spodziewać się naprawy planów dotyczących smartwatchów?

Kobieta nosi Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra, Galaxy Watch 4 i Apple Watch 7, wszystkie na tym samym nadgarstku.Kaitlyn Cimino / Android Authority W krótkim okresie spodziewałbym się, że operatorzy będą trzymać się opłat za smartwatchy. Są jednym z tych prostych źródeł ciągłego przychodu, więc bez względu na to, czy praktyka jest krótkowzroczna, przewoźnicy chętnie pobierają pieniądze, gdy tylko uda im się przekonać ludzi do zapłaty. Wystarczyłby jeden przewoźnik oferujący bezpłatny bonus do planu smartwatcha, aby wywołać konkurencyjny pośpiech. Jestem jednak optymistą na dłuższą metę, właśnie dlatego, że trzeba przekonać opinię publiczną. Konsumenci zawsze szukają oszczędności, a propozycja wartości planów smartwatch jest słaba w wielu sytuacjach, które nie są awaryjne. Oprócz tego, że są one stand-inami dla telefonów, smartwatche mają wiele poświęceń w zakresie funkcji i interfejsu ze względu na wygodę noszenia. Osoby, które je posiadają, nadal będą regularnie wyciągać telefony, aby szybciej wykonać niektóre czynności.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android