Proszę, nie wyrzucaj do śmieci swoich idealnie dobrych kabli Lightning!  Zrób to zamiast tego

Proszę, nie wyrzucaj do śmieci swoich idealnie dobrych kabli Lightning! Zrób to zamiast tego

Robert Triggs / Android Authority 12 września 2023 roku firma Apple wprowadziła na rynek serię iPhone 15. Jedną z najważniejszych aktualizacji telefonów jest usunięcie portu Lightning. Zamiast tego nowe iPhone’y będą miały port USB-C, przynajmniej na razie, ten sam, z którego prawie wszystkie telefony z Androidem korzystały przez większą część ostatniej dekady. MacBooki, większość iPadów i wiele innych produktów Apple korzysta z USB-C od lat i nie będzie już używać Lightning, więc znaczna część nabywców iPhone’a 15 nie będzie już miała urządzeń z portami Lightning. To stwarza nowy problem: recykling kabla Lightning. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a od lat, prawdopodobnie masz w życiu wiele kabli Lightning. Teraz, gdy ich nie potrzebujesz, w pierwszej kolejności możesz je wyrzucić. Jednakże, proszę, nie rób tego. Jeśli miliony ludzi, których spodziewamy się kupić iPhone’a 15, tak zrobią, na wysypiska śmieci na całym świecie zaleje nas nagły zalew śmieci. Biorąc pod uwagę kryzys związany z wysypiskami śmieci, przed którym stoimy w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby jak najdłużej przedłużyć żywotność tych kabli. Aby Ci w tym pomóc, oto sugerowane przez nas metody recyklingu kabli Lightning.

Podaruj swoje stare kable Lightning przyjaciołom i rodzinie

ładowanie błyskawicą Apple iPhone 12 Pro Max Magic Keyboard TrackpadRita El Khoury / Android Authority Seria iPhone’ów 15 ma porty USB-C, ale wciąż w użyciu są miliony starych iPhone’ów, które ich nie obsługują. Prawdopodobnie znasz dziesiątki osób, które mają najnowsze iPhone’y i nie planujesz w najbliższej przyszłości aktualizacji. Dlaczego nie dać tym ludziom swoich starych kabli? Minie wiele lat, zanim wszyscy przejdą na iPhone’a ze złączem USB-C. Seria iPhone’ów 14 z 2022 r. – z których wszystkie korzystają z portów Lightning – prawdopodobnie otrzyma aktualizacje oprogramowania od Apple przynajmniej do 2028 r. Seria iPhone 13 i iPhone SE są nadal popularne i aktywnie sprzedawane przez firmę Apple. Oznacza to, że nawet ludzie, którzy zdecydują się na zakup nowego telefonu Apple, nadal mogą potrzebować kabli Lightning. Twoi przyjaciele i rodzina prawdopodobnie nadal będą potrzebować kabli Lightning, więc dlaczego ich nie rozdać? Dobrą metodą dystrybucji zapasów byłoby trzymanie wszystkich niepotrzebnych już kabli Lightning przy drzwiach wejściowych. Ilekroć odwiedzi Cię znajomy lub członek rodziny korzystający z iPhone’a, zapytaj go, czy potrzebuje kabla. Przypomnij im, że warto mieć kabel w samochodzie do połączeń Apple CarPlay i jeden w plecaku na wypadek sytuacji awaryjnych. Dzięki tej metodzie prawdopodobnie pozbędziesz się wszystkich kabli w ciągu zaledwie kilku tygodni. Oczywiście pamiętaj, aby podkreślić każdemu, kto przyjmie Twoje stare kable Lightning, że powinien przekazać je komuś innemu, gdy nie będą już potrzebne . Celem jest jak najdłuższe nadążanie za recyklingiem kabli Lightning!

Przekaż darowiznę na rzecz programu recyklingu kabli Lightning

Złącze Lightning kontra USB CRobert Triggs / Android Authority Jeśli nie znasz żadnego użytkownika iPhone’a — lub po prostu nie chcesz zajmować się powolnym oddawaniem swojej kolekcji kabli znajomym — rozważ skorzystanie z programu recyklingu sprzętu elektronicznego. Zaletą byłoby pozbycie się wszystkich kabli (i wszelkiej innej nieużywanej elektroniki) za jednym zamachem. Tutaj, w Stanach Zjednoczonych, wizyta w lokalnym sklepie Best Buy to najłatwiejszy sposób na uporanie się z recyklingiem kabla Lightning. W każdej lokalizacji Best Buy znajduje się pojemnik do recyklingu w pobliżu wejścia. Firma z pewnością zaakceptuje Twoje kable Lightning, ale zabierze również wszystko inne, co masz. Po prostu wrzuć wszystko do plastikowej torby i włóż całość – torbę i wszystko – do pojemnika na śmieci. Best Buy zajmie się tym odtąd. To nic prostszego. Jeśli nie mieszkasz w Ameryce Północnej lub nie masz sklepu Best Buy blisko domu, możesz poszukać alternatywnych sposobów przekazania swoich kabli. Dobrym pomysłem byłoby skontaktowanie się z lokalnymi szkołami publicznymi. Większość szkół ma programy technologiczne i mogą korzystać z niektórych kabli Lightning. Nawet jeśli nie będą w stanie tego zrobić, prawie na pewno będą w stanie wskazać Ci inne programy związane ze STEM w Twojej okolicy, które ich potrzebują. Podobnie mogą istnieć programy miejskie wymagające darowizn technologii. Programy związane z seniorami w Twojej okolicy prawdopodobnie mogłyby na przykład wykorzystywać kable Lightning.

Użyj adapterów, aby przedłużyć żywotność kabli Lightning

Lightning Port Apple iPhoneRobert Triggs / Android AuthorityZdecydowanie zalecamy skorzystanie z jednej z dwóch poprzednich opcji w przypadku potrzeb recyklingu. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany oddawaniem swoich kabli, zawsze możesz kupić adaptery, które pozwolą Ci nadal używać kabli z urządzeniami USB-C — w tym z iPhonem 15. Adapter xPOWR Lightning na USB-C umożliwia korzystanie kabel Lightning z urządzeniem USB-C do ładowania i przesyłania danych. Innymi słowy, podłączasz ten adapter do końcówki Lightning istniejącego kabla i możesz go używać z urządzeniami wyposażonymi wyłącznie w USB-C. Jednak te adaptery umożliwiają tylko ładowanie i przesyłanie danych — nie będą działać ze słuchawkami. Jeśli masz słuchawki Lightning i chcesz ich używać z iPhonem 15, adapter audio UGREEN USB-C na Lightning będzie dobrym wyborem . Pamiętaj, że obsługuje to tylko dźwięk, a nie ładowanie ani przesyłanie danych. Fakt, że nie ma jednego adaptera obsługującego ładowanie, przesyłanie danych i dźwięk, sprawia, że ​​ta metoda jest trudna, jeśli chodzi o recykling kabla Lightning. Wiąże się to również z a) wydawaniem pieniędzy i b) dodawaniem do świata kolejnych śmieci później, gdy nie będą już potrzebne te adaptery. W związku z tym idealnie odradzamy wybieranie tej trasy, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, produkty tutaj są dobrym rozwiązaniem.


Co planujesz zrobić z kablami Lightning? Daj nam znać w komentarzach i nie zapomnij udostępnić tego artykułu wszystkim znajomym, którzy kupują iPhone’a 15! Jeśli wszyscy będziemy współpracować, możemy uczynić świat bardziej ekologicznym miejscem. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android