Programy takie jak The Crown: 13 innych tytułów do sprawdzenia po sezonie 5

Programy takie jak The Crown: 13 innych tytułów do sprawdzenia po sezonie 5

Prestiżowy królewski dramat Netflixa The Crown powraca w piątym sezonie, po niedawnej śmierci królowej Elżbiety i wstąpieniu króla Karola III. Wszyscy fani mogą szukać więcej programów, takich jak The Crown, które będą transmitowane w następnej kolejności. Jesteśmy tutaj, aby pomóc w 13 kolejnych tytułach do sprawdzenia.
Zobacz też: Najlepsze brytyjskie programy na NetflixThe Crown śledzi brytyjską rodzinę królewską na przestrzeni wieków, począwszy od wniebowstąpienia i koronacji Elżbiety w XX wieku. Nadchodzący piąty sezon obejmie część lat 90., w tym burzliwy i mocno nagłośniony koniec małżeństwa Charlesa i Diany. . Premiera 5 sezonu The Crown odbędzie się 9 listopada.
Ikona NetflixNetflixNetflix jest nadal wiodącą usługą przesyłania strumieniowego premium, z ponad 200 milionami subskrybentów na całym świecie. Oferuje tysiące filmów i programów telewizyjnych do oglądania, w tym stale rosnącą listę oryginalnych filmów i seriali, w tym Stranger Things, Wiedźmin, Bridgerton i wiele innych.

Pokazy jak Korona

Windsorowie

William i Kate w „Windsorach” – pokazy jak koronaTonalnie nieco odstające wśród programów takich jak The Crown, The Windsors może jednak być najbliżej tematu. Jest bardziej ograniczony w swoim zakresie, skupiając się na rodzinie królewskiej w bardziej współczesnych czasach, ale seria Channel 4 opisuje najważniejsze wydarzenia z życia brytyjskiej rodziny królewskiej. Dlaczego więc to wszystko kwalifikujemy? Cóż, serial to bardziej parodia niż biografia. Opiera się w rzeczywistości, podobnie jak The Crown, ale traktuje życie publiczne rodziny jako podstawę głośnej komedii, wyśmiewającej monarchię.

Tudorowie

Dwóch mężczyzn na koniach w The Tudors - przedstawienia jak dom smokaPrzyjmując bardziej historyczne podejście do Korony Brytyjskiej, The Tudors bada wczesne lata panowania króla Henryka VIII w XVI wieku, w tym jego relacje z Katarzyną Aragońską i Anną Boleyn, a także jego polityczne i osobiste relacje z ważnymi postaciami, takimi jak Sir Thomas Co więcej, głowa Kościoła Katolickiego Anglii kardynał Wolsey i Charles Brandon, książę Suffolk.
logo pokazuShowtimeShowtime oferuje wspaniałe filmy oraz jedne z najlepszych i najbardziej innowacyjnych oryginalnych programów telewizyjnych, a wszystko to można uzyskać za niską miesięczną opłatę.

Katarzyna Wielka

Helen Mirren w Katarzynie Wielkiej - pokazy jak koronaPodczas gdy Korona w dużej mierze podąża za panowaniem królowej Elżbiety, Katarzyna Wielka skupia się na innej kobiecie o wielkiej mocy. Patrząc na ostatnie lata rządów Katarzyny w Rosji, w tym na jej romans z Grigorijem Potiomkinem, serial śledzi kontrowersyjny i pełen skandali okres, w którym jednak osiągnęła wiele swoich celów w obliczu przeciwników.
Logo HBO MaxHBO MaxHBO Max to Twój dom dla filmów i programów telewizyjnych Warner Bros, takich jak Władca Pierścieni, superbohaterowie DC Comics i nie tylko. To także miejsce na nowe i oryginalne filmy i programy, które nie są dostępne nigdzie indziej.

Wspaniały

WspaniałyInny spektakl o Katarzynie Wielkiej, Wielki Hulu, skupia się na wczesnych latach młodego monarchy w Rosji, aklimatyzującego się do nowych sposobów i chamskiego nowego męża. Przyjmując mroczny, komediowy ton, The Great jest mniej zainwestowany w historyczną dokładność niż The Crown, ale jest to równie wciągające spojrzenie na życie królewskich, skupiające się na kobiecie, która najlepiej radzi sobie ze złej sytuacji i szybko opanowuje politykę.
Logo HuluHuluHulu oferuje nie tylko tysiące filmów i programów telewizyjnych do przesyłania strumieniowego, ale także oryginalne programy i filmy, takie jak Opowieść podręcznej. Możesz przejść na Hulu Plus Live TV, aby otrzymywać kanały na żywo, w tym stacje lokalne.

Bridgerton

Bridgerton sezon 4Jeśli szukasz plotek i widowisk, możesz zrobić dużo gorzej niż Bridgerton. Oryginalna seria romansów Netflixa opowiada o rodzeństwie Bridgerton w Anglii ery Regency. Gdy Bridgertonowie szukają miłości, zmagają się również z huczącym młynem plotek prowadzonym przez tajemniczego plotkarza, którego biuletyn ujawnia najgłębsze, najmroczniejsze tajemnice ludzi.

Biała Królowa

Elżbieta i Edward w Białej Królowej – spektakle jak koronaW roli głównej Rebecca Ferguson The White Queen to dramatyzacja Wojny o Róże, konfliktu, który zainspirował Grę o Tron. Dom Yorków i Dom Lancasterów toczą krwawy spór o to, kto jest prawdziwym królem kraju. Mieszkanka Lancastrów, Elizabeth Woodville, zwraca uwagę Edwarda IV, dziedzica rodu Yorków, który przejął tron. Ich związek jeszcze bardziej destabilizuje sytuację.
Główne logo wideoAmazon Prime VideoAmazon Prime Video oferuje dostęp do tysięcy filmów i programów telewizyjnych do streamowania. Obejmuje to świetne oryginalne programy i filmy, takie jak The Boys i The Tomorrow War. Możesz także zarejestrować się w innych usługach premium w Amazon Prime Video.

Biała Księżniczka

Jodie Comer jako Elizabeth "Lizzie"  Yorku w Białej Księżniczce - spektakle jak koronaKontynuacja Białej Królowej, Biała Księżniczka gra Jodie Comer z Killing Eve jako Elizabeth of York. Elizabeth lub Lizzie jest jedną z trzech szlachcianek, które starają się przejąć władzę po zakończeniu Wojny Róż.
logo gwiazdStarzStarz oferuje tysiące filmów i programów telewizyjnych do strumieniowego przesyłania, w tym cieszące się uznaniem ekskluzywne oryginalne seriale telewizyjne.

Hiszpańska księżniczka

Katarzyna Aragońska w Księżniczce hiszpańskiej - spektakle jak koronaOstatni tytuł z serii widowisk o Tudorach, zapoczątkowanej przez Biała Królowa i Biała Księżniczka, Hiszpańska Księżniczka opowiada historię hiszpańskiej księżniczki Katarzyny Aragońskiej. Obiecana angielskiemu księciu Arturowi przed śmiercią, Catherine zwraca się ku nowemu spadkobiercy, księciu Harrym.

Dziedziczenie

Kieran Culkin, Jeremy Strong, Sarah Snook i Brian Cox w sukcesji – programy takie jak The Umbrella AcademyChoć amerykański, współczesny i nie mający do czynienia z rodziną królewską, Succession HBO jest jednak serialem podobnym do The Crown. Przynajmniej trochę. Dotyczy władzy i, jak sugeruje jej tytuł, sukcesji. Gdy zdrowie starzejącego się potentata medialnego jest zagrożone, jego dzieci walczą o jego następcę. Ale gdy Logan Roy kurczowo trzyma się swojej władzy, jego dzieci intrygują, planując różne wyniki.

Opactwo Downton

Opactwo DowntonW zestawieniu z brytyjską i światową historią na początku XX wieku Downtown Abbey podąża za rodziną Crawley (a także ich służącymi) w rodzinnym wiejskim domu w stylu edwardiańskim. Kiedy kuzyn i syn lorda Granthama umierają na pokładzie Titanica, zostaje on bez dziedzica i musi go znaleźć, gdy zaczyna się I wojna światowa.
Duże logo pawiaUsługa przesyłania strumieniowego PeacockNBCUniversal firmy Peacock oferuje wiele świetnych filmów i programów telewizyjnych, które można przesyłać strumieniowo na żądanie, a także wiadomości na żywo i sport. Co najlepsze, wiele treści możesz oglądać za darmo lub oglądać je wszystkie z płatną subskrypcją już od 4,99 USD miesięcznie.

Royals

Royals - pokazy jak koronaTo E! serial to spektakl podobny do Korony, który porzuca rzeczywistość i pochyla się w melodramat. Telenowela podąża za fikcyjną rodziną królewską w Anglii, w której występuje Elizabeth Hurley. Serial przedstawia swoich tytularnych monarchów w obliczu skandalu, szantażu, oszustów i morderstw, starając się zachować kontrolę nad swoim królestwem.

Wiktoria

Królowa Wiktoria w Wiktorii - pokazy jak koronaPocząwszy od śmierci króla Wilhelma IV w 1837 roku, ten dramat ITV śledzi życie i panowanie młodej królowej Wiktorii i księcia Filipa. Wschodząca w wieku 18 lat Victoria musiała szybko się wykazać. Serial pokazuje, jak to zrobiła, w zestawieniu z ważnymi wydarzeniami historycznymi, w tym rewolucją francuską.

Wilk Hall

Thomas Cromwell (MARK RYLANCE) i Anne Boleyn (CLAIRE FOY) w Wolf HallZanim zagrała królową Elżbietę w Koronie, Claire Foy grała Anne Boleyn w tej adaptacji powieści Hilary Mantel Wolf Hall i Bring Up the Bodies. Wolf Hall opowiada historię Thomasa Cromwella, który awansował w brytyjskich szeregach społecznych jako syn kowala, by zostać głównym ministrem króla Henryka VIII. To tylko kilka programów, takich jak The Crown, które można sprawdzić, gdy wszyscy zostaną wciągnięci w królewski dramat Netflix. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android