Programy takie jak Bridgerton: Co oglądać, czekając na sezon 3

Programy takie jak Bridgerton: Co oglądać, czekając na sezon 3

Bridgerton firmy Netflix jest ogromnym fenomenem społecznym od czasu premiery w Boże Narodzenie 2020 roku. Jego ostatni drugi sezon również znalazł się na szczycie rankingu streamerów. Był obserwowany w całej Ameryce Północnej przez ogromną liczbę ludzi i szeroko omawiany w mediach społecznościowych i prasie. Teraz, gdy dostępny jest drugi sezon, jakie inne programy, takie jak Bridgerton, warto sprawdzić?
Zobacz też: Wszystko, co musisz wiedzieć o sezonie Bridgerton 2Bridgerton śledzi różne rodziny w Londynie z epoki Regency w XIX wieku. Zamożna rodzina Bridgerton chce wydać za mąż swoich synów i córki, aby utrzymać swoją pozycję społeczną. Prowadzi to do wielu konfliktów i skandali. Narracją serialu jest Lady Whistledown, tajemnicza osoba z towarzystwa, która komentuje plotki dnia w swoim poczytnym biuletynie, zabawiając czytelników ukrytym zagrożeniem, że mogą być jej kolejnym celem. Przeczytaj listę programów takich jak Bridgerton które mogą Ci się spodobać, gdy czekamy, aż Netflix wyda więcej sezonów i spinoffów.

Pokazy jak Bridgerton

Dickinson

Dickinson Apple TV PlusBridgerton opowiada o tym, jak należy zachowywać się w grzecznym społeczeństwie, i nadaje nowoczesny charakter dramatowi z epoki. W ten sposób Dickinson Apple TV Plus jest absolutnie obowiązkowy wśród programów takich jak Bridgerton. Fikcyjna opowieść o nastoletnich latach Emily Dickinson jest wspaniałym przedstawieniem, z Hailee Steinfeld w roli tytułowej. Choć akcja Bridgerton toczy się w Anglii, a Dickinson jest wyraźnie amerykańską historią, obydwie rozgrywają się w XIX wieku, ze współczesnymi ścieżkami dźwiękowymi i skupiają się na tym, jak mają się zachowywać młode kobiety. Największym punktem crossovera jest Eloise Bridgerton, która, podobnie jak Emily Dickinson, pragnie uwolnić się od ograniczeń nałożonych na nią jako młodą kobietę. Emily jest poetką, ale jej ojciec woli zobaczyć ją zamężną, zamiast marnować czas i narażać swoją reputację swoimi artystycznymi zajęciami.

Obcy

Outlander pokazuje jak BridgertonChociaż Bridgerton nie oferuje podróży w czasie, ma pewne podobieństwa do ulubionego przez fanów romansu historycznego Starz Outlander. Kiedy pielęgniarka z czasów II wojny światowej zostaje przetransportowana do Szkocji XVIII wieku, z konieczności poślubia przystojnego szkockiego górala. Ich małżeństwo z rozsądku szybko ustępuje miejsca prawdziwemu przywiązaniu, a zwłaszcza pożądliwemu pociągowi. Jeśli parny romans Bridgerton sprawił, że chcesz więcej, Outlander może być dla Ciebie. Seria jest pełna bitew i awanturnictwa, w przeciwieństwie do Bridgertona. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że będzie po prostu więcej tego samego.

Wspaniały

WspaniałyWielki to czarna komedia opowiadająca o początkach Katarzyny Wielkiej, która aklimatyzuje się do życia w Rosji ze swoim nowym mężem. Catherine stara się przyzwyczaić do dziwacznych konwencji społecznych i narzuconych jej surowych oczekiwań. Jeśli podobają ci się historyczne widowiska Bridgerton — i liczne próby obejścia norm społecznych — to The Great prawdopodobnie ma rację w twojej sterówce. Doskonałe występy Elle Fanning i Nicholasa Houlta sprawiają, że jest to samo w sobie niezbędne. Ale szczególnie warto go obejrzeć dla każdego, kto szuka programów takich jak Bridgerton.

Nierządnice

Nierządnice pokazują jak BridgertonNieco bardziej szorstka i bardziej ryzykowna niż Bridgerton, Harlots czuje się jednak trochę w dramacie z okresu Netflix. Zajmuje się podziałami klasowymi, skandalem społecznym i, tak, gorącymi kontaktami seksualnymi. Kobieta prowadząca burdel w XVIII-wiecznym Londynie postanawia przenieść się do wyższej klasy części miasta, próbując zapewnić lepsze życie zatrudnionym przez nią prostytutkom. Ten ruch stawia ją jednak w sprzeczności z rywalizującą panią burdelu, która już tam się osiedliła. Oczywiście obie kobiety mają jeszcze większe problemy w postaci religijnych ewangelistów i bezwzględnych gliniarzy. Podczas gdy Bridgerton bada, w jaki sposób młode kobiety mogą awansować w społeczeństwie dzięki małżeństwu, Harlots przygląda się sposobom, w jakie kobiety mogą przejąć kontrolę nad swoim życiem dzięki pracy seksualnej.

Plotkara

Plotkara pokazuje jak BridgertonJednym z najbardziej oczywistych punktów odniesienia dla Lady Whistledown Bridgerton jest tytułowa Plotkara z kultowej opery mydlanej dla nastolatków z końca 2000 roku. W Gossip Girl tajemnicza osoba publikuje plotki o swoich koleżankach z klasy w szkole przygotowawczej na Manhattanie. Uczniowie zajmują się swoim życiem towarzyskim, nigdy nie wiedząc, kiedy mogą trafić na celownik Plotkary. Podobnie jak Bridgerton, serial jest opowiadany przez tajemniczego plotkarza. I podobnie jak Bridgerton, tę narrację zapewnia aktorka inna niż ujawniona w końcu mieszadło. Ponowne uruchomienie serialu w 2021 roku jest mniej zainwestowane w ochronę tożsamości tytułowej Plotkara, ale ma też pewne podobieństwa do Bridgerton, jeśli chcesz jeszcze więcej.

Dżentelmen Jack

Dżentelmen JackOpierając się na pisanych kodem pamiętnikach prawdziwej właścicielki ziemskiej i przemysłowca Anne Lister, Gentleman Jack opowiada historię z własnej perspektywy. Co ciekawe, Lister była lesbijką w Anglii w XIX wieku. To stawiało ją w sprzeczności z wieloma moralnymi krzyżowcami w tamtym czasie. Oznaczało to również, że mogła prowadzić wolne i satysfakcjonujące życie, nie ukrywając, kim naprawdę była. Podobnie jak Bridgerton, Gentleman Jack krytycznie przygląda się normom i oczekiwaniom społecznym, szczególnie tym narzucanym kobietom. To celebracja życia własną prawdą pomimo przytłaczającej presji i niekończącego się młyna plotek.

Belgravia

BelgraviaOd Juliana Fellowesa, twórcy Downton Abbey (sam nie jest to zły pretendent wśród programów takich jak Bridgerton) pochodzi Belgravia. Miniserial Epix opowiada o rodzinach z wyższych sfer w eleganckiej londyńskiej dzielnicy Belgravia w 1841 roku. Opowiada historię Trenchardów, którzy pomimo wysokiej pozycji społecznej skrywają tajemnicę, która może być rujnująca. W 1815 roku w Brukseli, w przededniu klęski Napoleona w bitwie pod Waterloo, ich córka zakochała się w lordzie i jedynym spadkobiercy rodzinnej fortuny i majątku. Wiele lat później dziecko zrodzone z tego nielegalnego związku i wychowane w rodzinie adopcyjnej mogło przechylić szalę władzy i przywilejów. Ale nie bez wielkiego skandalu.

Targowisko próżności

Targi próżności pokazują jak BridgertonBridgerton i Vanity Fair mają coś więcej niż tylko główną aktorkę w postaci Claudii Jessie. Oparta na klasycznej powieści Williama Makepeace’a Thackeraya „Vanity Fair” firmy Amazon opowiada historię Becky Sharp, bezrobotnej nauczycielki, która postanawia pozyskać głupkowatego, zamożnego brata swojej przyjaciółki. Tak jak Bridgerton oferuje ceremonie i rytuały mające na celu poślubienie młodych kobiet i zapewnienie im szansy na wspinanie się po drabinie społecznej, Vanity Fair bada absurdalne długości, do których należy przejść, aby uzyskać lepsze życie na początku XIX wieku, tuż przed bardziej restrykcyjnymi i przytłaczającymi Era wiktoriańska. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android