Program telewizyjny Fallout: data premiery, obsada i najnowsze plotki

Program telewizyjny Fallout: data premiery, obsada i najnowsze plotki

Fani gier wideo Fallout byli wstępnie podekscytowani, gdy Amazon ogłosił nadchodzący program telewizyjny o Falloucie w 2020 roku, ale ponieważ serial wreszcie zadebiutuje już za kilka krótkich tygodni, szum szybko rośnie. Oto krótkie podsumowanie wszystkiego, co wiemy o serialu Fallout, od oficjalnej daty premiery po obsadę i nie tylko.

Kiedy wyjdzie serial Fallout?

Pierwszy odcinek serialu telewizyjnego Fallout będzie dostępny w serwisie Amazon Prime Video 12 kwietnia 2024 r. Odcinki będą prawdopodobnie ukazywane co tydzień. Pierwszy sezon będzie liczył w sumie osiem odcinków, z czego trzy pierwsze wyreżyserował producent wykonawczy Jonathan Nolan. Chociaż Amazon przejął serial w 2020 r., zdjęcia rozpoczęły się w 2022 r., a zakończą w 2023 r. Film został nakręcony w obszary New Jersey, Nowego Jorku i Utah, chociaż wydarzenia opisane w tej historii mają miejsce w Kalifornii.

Czego można się spodziewać po programie telewizyjnym Fallout

Jeśli nie znasz uniwersum Fallouta z gier wideo, akcja rozgrywa się w alternatywnej historii, dwa wieki po wojnie nuklearnej pomiędzy USA i Chinami, która sprawiła, że ​​powierzchnia planety praktycznie nadawała się do zamieszkania. Małe grupy uprzywilejowanych ocalałych przetrwały burzę w podziemnych bunkrach zwanych Kryptami, a młodsze pokolenie było w błogiej nieświadomości niebezpieczeństw świata zewnętrznego. Wszyscy inni byli zmuszeni dostosować się do trudnej rzeczywistości napromieniowanych Pustkowi lub zginąć. Głównie to drugie. Program telewizyjny Fallout opowiada o podróży jednego mieszkańca Krypty do świata zewnętrznego w pobliżu pozostałości Los Angeles, chociaż nie będzie przedstawiał historii żadnej z gier. Jednakże większość retrofuturystycznego stylu świata i żartobliwego humoru uniwersum Fallouta pozostała. Todd Howard, który wyreżyserował i wyprodukował gry wideo Fallout, jest producentem wykonawczym serii, obok weteranów branży, takich jak Jonathan Nolan i Lisa Joy. Ci dwaj są również znani ze swojej pracy nad Westworld, którego pierwszy sezon ma podobny klimat science-fiction. Akcja serialu rozgrywa się dziewięć lat po Falloucie 4, ale może wprowadzić znaczące zmiany w uniwersum Fallouta. Sądząc po powyższym zwiastunie, wydaje się, że wiele elementów gier nadal istnieje. Kultowy pancerz wspomagany Bractwa Stali można zobaczyć w kilku ujęciach (nie wspominając o wspaniałym sterowcu Prydwen) i sugeruje się, że co najmniej kilka frakcji z gier zostanie wprowadzonych w pierwszym sezonie. Zmutowane ludzkie ghule również się pojawiają, choć z pewnymi zauważalnymi zmianami. Aktor Walton Goggins gra zmutowanego łowcę nagród o imieniu Ghoul, którego wygląd pasuje. Na zwiastunie widać go żywego, zanim spadły bomby, co sugeruje, że żyje od setek lat. Jedną z frakcji, która jest wyraźnie nieobecna w zwiastunie, jest Republika Nowej Kalifornii, która w uniwersum Fallouta jest najbardziej podobna do funkcjonującego rządu. Biorąc pod uwagę, że akcja serialu Fallout rozgrywa się dziewięć lat po wydarzeniach z Fallouta 4, świat mógł znacząco się zmienić. Gry i programy telewizyjne mogą również istnieć w alternatywnych wszechświatach, gdzie frakcje takie jak Bractwo Stali i Republika Nowej Kalifornii zostały połączone, aby ułatwić opowiadanie historii. Twórcy serialu, producenci i aktorzy również bardzo szczerze opowiadali się za unikaniem bieżnikowania jakichkolwiek historii opowiadanych w gry wideo. W rzeczywistości aktywnie unikali grania w te gry, aby nadać serialowi własną tożsamość. Poza tym dokładna historia, która ma zostać opowiedziana, jest w dużej mierze nieznana. Gry Fallout zawsze nadawały się do otwartego opowiadania historii i bogatego budowania świata, więc serial może wiele zdziałać w zaledwie ośmiu odcinkach.

Obsada serialu telewizyjnego Fallout

Falloutowy program telewizyjny GhulPodobnie jak w przypadku większości oryginalnych seriali Amazon Prime Video, w obsadzie znajdują się zarówno dobrze znani aktorzy, jak i stosunkowo nowicjusze. Oto krótka lista niektórych postaci z początku serii:

Ela Purnell jako Lucy, naiwna i optymistyczna mieszkanka Krypty z Krypty 33
Aarona Motena jako Maximus, giermek Bractwa Stali
Waltona Gogginsa jako Ghul, zmutowany łowca nagród
Kyle'a MacLachlana jako Hank, ojciec Lucy i nadzorca Krypty 33
Moises Arias jako norma
Johnny'ego Pembertona jako Tadeusz
Michaela Emersona jako Wilzig
Sarity Choudhury
Leslie Uggamsa
Frances Turner
Dave Zarejestruj się
Zacha Wiśni
Annabel O’Hagan
Xelii Mendes-Jones

A co najważniejsze, Lucy będzie miała psiego towarzysza o imieniu CX404, podobnego do Dogmeata z gier wideo Fallout.

Gdzie obejrzeć serial Fallout

Program telewizyjny Fallout możesz oglądać wyłącznie na Amazon Prime Video. W chwili pisania tego tekstu nie jest jasne, czy wszystkie odcinki zostaną wyemitowane od razu, czy też będą udostępniane co tydzień. Sądząc po poprzednich głównych wydaniach, takich jak The Rings of Power, odcinki najprawdopodobniej będą pojawiać się co tydzień.

Często zadawane pytania

Gdzie rozgrywa się akcja serialu Fallout? Akcja serialu Fallout rozgrywa się poza pozostałościami Los Angeles około roku 2296, w alternatywnej linii czasu, gdzie większość świata została zniszczona w wojnie nuklearnej między USA i Chinami w XXI wieku . Gdzie kręcono program telewizyjny Fallout? Program telewizyjny Fallout kręcono w obszarach Utah, New Jersey i Nowego Jorku. Kto reżyseruje program telewizyjny Fallout? Pierwsze trzy odcinki serialu telewizyjnego Fallout wyreżyseruje Jonathan Nolan, który jest także producentem wykonawczym. Showrunnerami są Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagne, którzy pracowali nad innymi adaptacjami komiksów i gier wideo. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android