Problemy z Apple AirPods i AirPods Pro i jak je naprawić

Problemy z Apple AirPods i AirPods Pro i jak je naprawić

Apple AirPods należą do najlepszych prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych, jakie można uzyskać. AirPods, teraz w trzeciej generacji, lub AirPods Pro z redukcją szumów, są oczywiste, jeśli masz produkty Apple. Dzięki szybkim połączeniom i płynnym przejściom między różnymi urządzeniami Apple nie uzyskasz lepszych wrażeń, jeśli chodzi o bezprzewodowe słuchawki douszne. Użytkownicy AirPod napotykają jednak kilka problemów. Oto kilka typowych problemów z AirPods i AirPods Pro oraz sposoby ich rozwiązania.
Czytaj więcej: Wszystko, co do tej pory wiemy o Apple AirPods Pro 2


Problem nr 1: Prawy lub lewy AirPod nie działa

Właściciele Sam Smart / Android AuthorityApple AirPods i AirPods Pro mają problemy z niedziałającą jedną z wkładek dousznych, mimo że są naładowane. Potencjalne rozwiązania: wydaje się, że wystarczy ponowne podłączenie AirPods. Upewnij się, że etui ładujące jest w pełni naładowane i umieść obie wkładki douszne w etui na 30 sekund. Podłącz je ponownie, otwierając etui obok iPhone’a lub iPada. Powinieneś także ponownie uruchomić telefon. Może to być problem z balansem dźwięku. Wielu użytkowników skarżyło się, że balans dźwięku wydaje się zmieniać automatycznie. Iść do Ustawienia > Dostępność > Audio/wideo > Balans i ustaw go na środku. Być może będziesz musiał zresetować AirPods. Instrukcje, jak to zrobić, znajdziesz w poniższym przewodniku.


Problem nr 2: AirPods łączą się z telefonem, ale dźwięk nie jest przez nie odtwarzany

Podłączanie AirPods ProNiektórzy użytkownicy twierdzą, że chociaż telefon pokazuje, że AirPods są podłączone, dźwięk nadal jest odtwarzany przez głośniki telefonu. Potencjalne rozwiązania: otwórz aplikację audio, taką jak Apple Music, i odtwórz utwór. Otwórz Centrum sterowania, kliknij ikonę w prawym rogu pola audio i wybierz AirPods jako urządzenie Bluetooth do odtwarzania dźwięku. Możesz zmusić telefon do wybrania AirPods jako urządzenia odtwarzającego.


Problem nr 3: Słaba jakość mikrofonu podczas połączeń (iPhone i MacBook)

Mężczyzna noszący słuchawki AirPods Pro w uchuWielu narzekało na słabą jakość połączeń mikrofonowych w rozmowach wideo na iPhonie lub MacBooku. Ludzie na drugim końcu linii mają problemy z usłyszeniem tego, co mówi użytkownik AirPods. Potencjalne rozwiązania: Rzadko zdarza się, aby oba mikrofony na dwóch wkładkach dousznych przestawały działać. Możesz sprawdzić, który z nich jest w porządku, przechodząc do Ustawienia AirPods > Mikrofon i wybierając Zawsze w lewo/w prawo. Nagraj się z obiema opcjami i zobacz, która opcja działa najlepiej. To dziwny błąd, ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że mają słabą jakość mikrofonu z powodu tego, jak sparowali wkładki douszne. Zamiast przechodzić do ustawień Bluetooth telefonu i łączyć się z AirPods (jak w przypadku każdego innego urządzenia Bluetooth), użytkownicy twierdzą, że problem znika podczas parowania słuchawek, po prostu otwierając obudowę obok telefonu. Iść do Ustawienia > Bluetoothstuknij ikonę informacji obok AirPods i stuknij Zapomnij o tym urządzeniu. Funkcja redukcji szumów Apple AirPods Pro może również powodować problemy z mikrofonem telefonu. Podczas noszenia obu słuchawek otwórz Centrum sterowania i dotknij i przytrzymaj suwak głośności, aby wyświetlić dodatkowe ustawienia. Stuknij w Kontrola hałasu ikonę w lewym dolnym rogu i wybierz Wyłączony. Możesz również przejść do Ustawienia > Bluetooth, dotknij na ikonie informacyjnej obok AirPods i przełącz kontrolę hałasu na Wyłączony.
Możesz zauważyć problemy z dźwiękiem i mikrofonem, jeśli używasz Bluetooth do łączenia bezprzewodowych klawiatur i myszy innych firm. Może to być spowodowane innymi podłączonymi urządzeniami Bluetooth, jeśli napotkasz słabą jakość mikrofonu podczas połączeń na MacBooku. W przypadku użytkowników z akcesoriami firmy Logitech lub jeśli produkt jest dostępny, użycie uniwersalnego odbiornika USB (dołączonego do urządzenia) zamiast Bluetooth rozwiązuje problemy z dźwiękiem i mikrofonem w słuchawkach dousznych. Możesz także odłączyć te urządzenia Bluetooth podczas połączeń. Jeśli żadna z tych opcji nie działa, najlepszym rozwiązaniem jest użycie wewnętrznego mikrofonu MacBooka do połączeń. Możesz zmienić ustawienie mikrofonu podczas połączeń.


Problem nr 4: Obudowa AirPods nie ładuje się po podłączeniu do komputera z systemem Windows

AirPods w etui do ładowania bezprzewodowegoChase Bernath / Android Authority Niektórzy użytkownicy twierdzą, że obudowa AirPods nie ładuje się po podłączeniu do komputera z systemem Windows. Etui ładuje się przez kilka minut, zanim automatycznie się zatrzyma. Potencjalne rozwiązania: podłącz AirPods do komputera. Na komputerze przejdź do Panel sterowania > Wyświetl urządzenia i drukarki > Nieokreślone. Na tej liście znajdziesz obudowę AirPods. Kliknij dwukrotnie i przejdź do Sprzęt komputerowy patka. Kliknij dwukrotnie na Urządzenie zgodne z HID opcję i wybierz Zmień ustawienia. Przejdź do Kierowcy tab i wybierz Wyłącz urządzenie. Odłącz obudowę i podłącz ją ponownie. Użytkownicy twierdzą, że lampka ładowania może nadal się wyłączać, ale wkładki douszne nadal się ładują.


Problem nr 5: AirPods łączą się z iPhonem lub iPadem, gdy są nadal w etui ładującym

Etui na AirPods 3. generacji w ręku.Sam Smart / Android AuthorityNieliczni posiadacze AirPods i AirPods Pro mają problemy z połączeniem słuchawek do swoich iPhone’ów lub iPadów, gdy są nadal w etui ładującym. Potencjalne rozwiązania: Ten błąd jest powiązany z funkcją „Automatyczne wykrywanie ucha”. Iść do Ustawienia > Bluetooth i dotknij ikony informacji obok nazwy AirPods. Wyłącz Automatyczne wykrywanie uszu.


Problem #6: AirPods automatycznie przełączają się na inne podłączone urządzenia

Xiaomi Mi 20W Smart Tracking Wireless Charging Pad ładuje telefon i niektóre AirpodyRyan-Thomas Shaw / Android AuthorityFunkcja automatycznego przełączania AirPods umożliwia płynne przejście między telefonem, tabletem, laptopem i smartwatchem. Jednak niektórzy użytkownicy twierdzą, że wkładki douszne przełączają się na inne podłączone urządzenia, gdy tego nie chcą. Potencjalne rozwiązania: na razie jedyną opcją jest ograniczenie, z którymi urządzeniami łączą się AirPods. Podczas korzystania z AirPods podłączonych do iPhone’a przejdź do Ustawienia > Bluetooth i dotknij ikony informacji. Przejdź do Połącz się z tym telefonem opcję i zmień ją na Po ostatnim połączeniu z tym iPhonem. Przy tym ustawieniu AirPods będą wyglądać tylko na połączenie z telefonem, a nie z innymi urządzeniami. Te same zmiany możesz wprowadzić na swoim iPadzie.


Problem #7: Głośność jest niższa na jednym z AirPods

Słuchawki douszne Apple AirPods Pro w otwartej dłoni mężczyzny z iPhonem w tle.Możesz znaleźć mniejszą głośność na lewym lub prawym AirPod. Potencjalne rozwiązania: Upewnij się, że ustawienie balansu dźwięku jest prawidłowe. Iść do Ustawienia > Dostępność > Audio/wideo > Balans i ustaw go na środku. Niższa głośność jednego z AirPods może wynikać z konieczności wyczyszczenia wkładki dousznej. Sprawdź naszą siostrzaną stronę Sound Guys, aby uzyskać szczegółowy przewodnik dotyczący czyszczenia AirPods i AirPods Pro.


Problem #8: AirPods wywołujące reakcję alergiczną i infekcje ucha

Noszenie AirPods 3. generacji.Sam Smart / Android AuthorityNa forach Apple znajduje się ogromna lista skarg, na których użytkownicy wspominają o reakcjach alergicznych i infekcjach ucha spowodowanych przez ich AirPods Pro. Potencjalne rozwiązania: nie ma prawdziwego obejścia tego problemu. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że trzymanie AirPods na słońcu lub pod lampą UV wydaje się bardzo pomagać. Oczywiście nie trzymaj słuchawek zbyt długo na słońcu, ponieważ mają baterie, które mogą się przegrzać. Jeśli jesteś uczulony na silikonowe końcówki AirPod Pro, jedyną opcją jest ich wymiana. Warto rozważyć porady dotyczące pianki z pamięcią kształtu Comply.


Problem nr 9: Trzeszczenie lub szumy statyczne w AirPods Pro

Apple AirPods Pro w rękuSam Smart / Android AuthorityWielu użytkowników skarży się na słyszenie trzasków lub trzasków w słuchawkach AirPods Pro. Potencjalne rozwiązania: Ten znany problem dotyczy słuchawek AirPods Pro wyprodukowanych przed październikiem 2020 r. Inne powiązane problemy obejmują nieprawidłowe działanie ANC i grzechotanie w słuchawkach. Apple oferuje użytkownikom bezpłatną wymianę w ramach programu serwisowego AirPods Pro w zakresie problemów z dźwiękiem. Jeśli Twoje wkładki douszne zostały wyprodukowane przed październikiem 2020 r., zostały zakupione mniej niż trzy lata temu i mają jakiekolwiek problemy z dźwiękiem, powinieneś kwalifikować się do wymiany.


Problem nr 10: Balans dźwięku automatycznie przesuwa się na MacBooku

Otwarte etui Apple AirPods (3. generacji) utrzymuje wkładki douszne i jest umieszczone na drewnianej powierzchni.Zak Khan / Android AuthorityIstnieje kilka doniesień o użytkownikach mających problemy z balansem dźwięku automatycznie przesuwającym się w lewo lub w prawo podczas podłączania AirPods lub AirPods Pro do MacBooka. Potencjalne rozwiązania: Niestety jest to powszechny problem, który nie ma odpowiedniego rozwiązania. Jedyną opcją jest przejście do Menu Apple > Preferencje systemowe > Dźwięk i przesuń balans dźwięku na środek. Być może będziesz musiał dokonać tej regulacji za każdym razem ręcznie. Możesz użyć aplikacji Balance Lock, aby „zablokować” równowagę dźwięku.


Problemy z AirPods i AirPods Pro, które nie mają obejścia

Airpods Pro w ich przypadku pokazujący wskaźnik bateriiKilka problemów z AirPods i AirPods Pro nie ma obejścia i prawdopodobnie będzie wymagało aktualizacji oprogramowania lub oprogramowania układowego. W bardziej ekstremalnych przypadkach może być konieczna wymiana.

Błąd „AirPods wykryto w pobliżu”: Wielu użytkowników zgłosiło, że widzi wyskakujące powiadomienie z informacją „Wykryto AirPods w pobliżu”, podczas gdy nie znaleźli żadnych rzeczywistych urządzeń. Wygląda na to, że jest to błąd związany z innymi osobami używającymi Znajdź mój funkcja wyszukiwania ich AirPods blisko Ciebie.
Dźwięk wyłącza się po minucie: Coraz więcej narzekają użytkownicy, którzy twierdzą, że dźwięk wyłącza się po około minucie podczas słuchania muzyki. AirPods automatycznie się rozłączają i trzeba je ponownie ręcznie podłączyć.


Przewodniki: wymień i skonfiguruj jeden AirPod, zresetuj AirPods

Słuchawka douszna AirPods 3. generacji w dłoniChase Bernath / Android Authority

Jak wymienić i skonfigurować jeden zgubiony AirPod?

Jeśli zgubiłeś jeden ze swoich AirPods, nie musisz wymieniać całego zestawu. Możesz wymienić pojedynczy AirPod za 69 USD lub wkładkę douszną AirPods Pro za 89 USD. Możesz również uzyskać zamienniki etui ładujących. Po otrzymaniu jednostki zastępczej przejdź do Ustawienia > Bluetoothdotknij ikony informacji obok AirPods i wybierz Zapomnij o tym urządzeniu. Umieść nową słuchawkę w etui ładującym razem z drugą wkładką douszną i zamknij pokrywę. Otwórz pokrywę i sprawdź lampkę stanu, która powinna migać na pomarańczowo. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji na etui ładującym, aż dioda stanu zacznie migać na biało. Otwórz etui obok iPhone’a lub iPada i powinieneś otrzymać powiadomienie o nowym połączeniu.

Jak zresetować AirPods i AirPods Pro

Umieść wkładki douszne w etui ładującym, zamknij pokrywę i odczekaj 30 sekund. Otwórz pokrywę, przejdź do Ustawienia > Bluetoothdotknij ikony informacji obok AirPods i wybierz Zapomnij o tym urządzeniu. Pomiń ten krok, jeśli nie widzisz swoich AirPods na liście Bluetooth. Otwórz pokrywę. Naciśnij i przytrzymaj przycisk stanu na obudowie przez 15 sekund, aż wskaźnik stanu zmieni kolor z bursztynowego na biały. Podłącz ponownie AirPods, trzymając je blisko iPhone’a lub iPada z otwartą pokrywą.


Masz do czynienia z innymi problemami z Apple AirPods i AirPods Pro? Daj nam znać w sekcji komentarzy, a my postaramy się znaleźć rozwiązanie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android