Prezenty dla nerdów – przydatne gadżety i urządzenia na Boże Narodzenie

Prezenty dla nerdów – przydatne gadżety i urządzenia na Boże Narodzenie

Niecałe 2 tygodnie do Świąt. Jeśli szukasz przydatnego prezentu dla swojego kujonowego partnera, przyjaciela lub krewnego, to dobrze trafiłeś. W firmie GIGA chcemy dać Wam pomysły na prezenty, którymi obdarowani, miejmy nadzieję, będą się bawić jeszcze długo po pierwszej świątecznej radości.

Tuż przed festiwalem możesz wpaść w „kłopoty z prezentami” – wtedy masz tendencję do umieszczania pod choinką bardziej zabawnych, a nawet „kneblujących prezentów”. Abyś mógł uszczęśliwić osobę, która trwa dłużej, zebraliśmy kilka propozycji prezentów, które chcieliby tacy frajerzy jak my.

Prezenty dla nerdów poniżej 35 euro

Monkey Island, Harry Potter & Co jako ręcznik kąpielowy

Wiadomo, że ręcznik jest najbardziej użyteczną rzeczą, jaką może posiadać międzygwiezdny autostopowicz! Niezależnie od tego, czy użyjesz go do ogrzania się na zimnych księżycach Jaglanu Beta, użyj go jako minitratwy, czy użyj go jako broni do walki wręcz…

A jeśli legendarne nawiązanie do Douglasa Adamsa jest również wydrukowane z motywem nerdów, może nadejść kolejny „Dzień ręczników”!

Rozbudowa inteligentnego domu: żarówki, gniazdka i włączniki

Jeśli odbiorca ma już zainstalowany inteligentny system w swoim domu, nie możesz się pomylić z rozszerzeniem. Żarówki, gniazdka, czujniki ruchu czy ściemniacze zawsze przydadzą się – ofiarodawca musi tylko wiedzieć, który system jest używany. Oprócz protokołu komunikacyjnego ZigBee (Philips Hue, LEDVANCE Smart+, IKEA Trådfri), który jest szeroko stosowany przez prywatnych użytkowników, istnieją również rozwiązania Z-Wave, EnOcean i inne WLAN.

Spraw, aby telewizor/monitor/projektor był „inteligentniejszy”

Dzięki kijom do przesyłania strumieniowego HDMI możesz zmienić stary płaski telewizor, monitor lub projektor w inteligentny telewizor. Najbardziej znane kije na Androida to Chromecast Google i kije Amazon Fire TV.

Dzięki tym minikomputerom, które przypominają pendrive'y USB, muzykę, filmy i cały Internet można łatwo przenieść do telewizora, oszczędzając energię i bez hałasu wentylatora. Na przykład masz dostęp do usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Disney +, Prime-Video, Spotify lub Amazon Music Unlimited, a także bibliotek multimedialnych różnych niemieckich stacji telewizyjnych, YouTube i wielu innych.

Prezenty dla nerdów do 70 euro

Wszystko pod kontrolą

Nowy kontroler to dobry prezent dla każdego fana gier. Bez względu na to, czy stary już wygląda na bardzo zużyty, osoba otrzymująca prezent nie ma jeszcze drugiego kontrolera do lokalnego trybu wieloosobowego, czy po prostu znalazłeś kontroler w swoim ulubionym kolorze. Dzięki obsłudze Bluetooth nowoczesne kontrolery firm Microsoft, Nintendo i Sony mogą być bez problemu używane również na komputerze PC lub smartfonie.

Moda na retro: Super Nintendo, Mega Drive czy C64?

2D nie wychodzi z mody, wręcz przeciwnie: scena indie zachowała pikselowy wygląd, a Nintendo, SEGA i inni mogli świętować wielkie sukcesy mini wersjami swoich starych konsol. Każdy nerd powinien być szczęśliwy, gdy przywrócisz mu konsolę lub domowy komputer z dzieciństwa.

Super Nintendo

Ceny mini konsol wahają się zwykle od 60 do 80 euro. Po oryginalny sprzęt musisz udać się na rynek używany, dlatego ceny mogą się znacznie różnić w zależności od stanu, dołączonych akcesoriów i gier. Oprócz kilku egzotycznych przedmiotów, za 70 euro można kupić jedną ze starych konsol Sega lub Nintendo albo domowy komputer Commodore z kablami i 1-2 grami. Jednak w okresie przedświątecznym ceny mogą osiągnąć niewyobrażalne wyżyny, dlatego warto zacząć szukać wcześnie.

Prezenty dla nerdów za około 100 euro

Muzyka wszędzie: głośniki Bluetooth

Głośniki Bluetooth wprowadzają muzykę do każdego pomieszczenia, a także na zewnątrz. Możesz podłączyć go bezprzewodowo lub bezpośrednio za pomocą wtyczki jack do smartfona lub tabletu i cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

Głośnik bluetooth JBL

Za około 100 euro można teraz dostać całkiem przyzwoite głośniki. Jednak nie powinieneś schodzić zbyt daleko poniżej tego limitu cenowego, w przeciwnym razie stracisz dużo jakości dźwięku lub wydajności baterii. W przedziale cenowym odpowiednie są na przykład JBL Flip 5, Ultimate Ears Boom 3, Bose Soundlink Color II i Dockin D Fine. Jeśli chcesz wydać trochę więcej, możesz również zapoznać się z naszym porównaniem głośników Bluetooth.

Zestaw słuchawkowy do smartfona, komputera i konsoli do gier

Zestaw słuchawkowy może być również nieco samolubnym prezentem. Zwłaszcza, gdy dużo rozmawiasz z daną osobą przez telefon lub korzystasz z czatu głosowego, dobra jakość dźwięku jest podstawą wzajemnego zrozumienia. Podczas gdy smartfon i komputer mogą obsłużyć każdy zestaw słuchawkowy Bluetooth, trzeba zastanowić się, czy dana osoba chce używać zestawu słuchawkowego również na konsoli do gier – PlayStation i Xbox akceptują tylko kompatybilne urządzenia.

Prezent za zmienny budżet

LEGO i inne klocki mocujące

Dzięki licencjom na popularne filmy i seriale z lat 80. i 90. oraz innym nowym tematom, LEGO i inni producenci bloków zaciskowych w ostatnich latach coraz bardziej podbijają grupę docelową dorosłych. Od małych zestawów za 10 euro po gigantyczne budynki kosztujące kilkaset euro, można tu dostać coś na każdą kieszeń.

Niezależnie od tego, czy szukasz głównego prezentu, czy potrzebujesz czegoś dodatkowego, spektrum sięga od Gwiezdnych wojen, Harry'ego Pottera, pogromców duchów i różnych superbohaterów po samochody sportowe, rakiety i architektoniczne repliki oraz bukiety kwiatów. I fajna rzecz w LEGO lub kompatybilnych klockach zaciskowych: nawet jeśli nie chcesz eksponować ukończonej pracy jako dekoracji, możesz nadal używać klocków do innych budynków lub przekazać je następnej generacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android