Prezentowane Samsung Galaxy A53 5G i A33 5G: Nie potrzebujesz więcej smartfonów

Prezentowane Samsung Galaxy A53 5G i A33 5G: Nie potrzebujesz więcej smartfonów

Wraz z Galaxy A33 5G i Galaxy A53 5G, Samsung wprowadza na rynek dwa nowe smartfony klasy średniej, które zostały ulepszone w porównaniu do swoich poprzedników i powinny teraz jeszcze bardziej odpowiadać Twoim potrzebom. Zwłaszcza jeśli chodzi o oprogramowanie, ustalany jest nowy benchmark, któremu konkurencja nawet nie jest w stanie dorównać.

Samsung Galaxy A53 5G: klasyk staje się jeszcze lepszy

Aparat Samsung Galaxy A53 5G ma tryb nocny. (Źródło obrazu: Samsung)

W tym roku Galaxy A53 5G jest dostępny w jednej wersji. Samsung żegna się z wersją 4G i oferuje model 5G tylko w dwóch wariantach pamięci z 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej, którą nadal można rozszerzyć nawet o 1 TB za pomocą karty microSD. Smartfon jest zasilany przez zupełnie nowy Exynos 1280, o którym mówi się, że oferuje wysoką wydajność. Jest 6,5-calowy wyświetlacz AMOLED, który w standardzie pracuje z częstotliwością 120 Hz. Powinno to sprawić, że smartfon będzie jeszcze płynniejszy.

Przestrzeń dyskową Samsunga Galaxy A53 5G można powiększyć. (Źródło obrazu: Samsung)

Optycznie Samsung Galaxy A53 5G ma tylko minimalne korekty. Jest bardziej oparty na Galaxy S22, gdzie tył jest otoczony ramką. Stwarza to nieco lepszą konstrukcję i obsługę. Aparat prawie się nie zmienia. Jest tutaj główny czujnik 64 MP, który jest optycznie stabilizowany obrazem. Ponadto jest ultraszerokokątny z 12 MP i dwoma dodatkowymi czujnikami 5 MP, aparatami głębi i makro. Do selfie dostępny jest aparat 32 MP. Samsung ma przede wszystkim pracował nad oprogramowaniem, aby poprawić obrazy. Jest więc teraz także prawdziwy tryb nocny i możesz edytować zdjęcia, które zostały już zrobione intensywniej, lub usuwać niepokojące obszary. Znasz to ze smartfonów Pixel.

Bateria Samsung Galaxy A53 5G jest bardzo duża i wynosi 5000 mAh (źródło obrazu: Samsung)

ten Bateria Samsunga Galaxy A53 5G mierzy 5000 mAh i dlatego jest większy niż różni poprzednicy. Można go szybko ładować z mocą do 25 watów, ale zasilacz nie jest już objęty zakresem dostawy. Możesz to tanio kupić (spójrz na Amazon). Smartfon jest wodoodporny zgodnie z IP67 i zabezpieczony przed kurzem.

Samsung Galaxy A53 ma również 5G cztery nowe wersje Androida i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń. Żaden inny producent z klasy średniej nie może za tym nadążyć. Nawet topowe smartfony konkurencji nie otrzymują aktualizacji przez tak długi czas. Tutaj Samsung mocno uderza w stół i wywiera ogromną presję na konkurencję.

Samsung Galaxy A53 5G: cena, dostępność i promocja

Premiera rynkowa Samsunga Galaxy A53 5G nastąpi 1 kwietnia 2022 roku. Wersja z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 449 euro. Za model z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej trzeba zapłacić 509 euro. Każdy, kto złoży zamówienie w przedsprzedaży do 31 marca, otrzyma Samsung Galaxy Buds Live za darmo. Samsung daje również 50 euro więcej, jeśli wymienisz swój stary smartfon.

Zobacz Samsung Galaxy A53 5G na Samsung

Samsung Galaxy A33 5G: Silna modernizacja sprzętu

Samsung Galaxy A33 5G jest oferowany w różnych wersjach kolorystycznych. (Źródło obrazu: Samsung)

Niemal trochę ciekawszy jest Samsung Galaxy A33 5G, bo smartfon ten dokonuje niezwykle dużego skoku technologicznego i pośrednio można go postrzegać jako następcę Galaxy A52. Wreszcie jest tu również wyświetlacz AMOLED, który ma rozdzielczość FHD+ i działa również z częstotliwością 90 Hz. Zastosowano tutaj również Exynos 1280, dzięki czemu można spodziewać się bardzo dobrej wydajności w połączeniu z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Pamięć można również rozszerzyć za pomocą karty microSD. Te ulepszenia przenoszą smartfon na nowy poziom w porównaniu do Galaxy A32.

Bateria Samsunga Galaxy A33 5G jest również bardzo duża i wynosi 5000 mAh. (Źródło obrazu: Samsung)

Podobnie jak w przypadku Galaxy A53 5G, jest ogromny Akumulator o pojemności 5000 mAh, który jest szybko ładowany przez 25 watów. Dostawa nie obejmuje również zasilacza. Smartfon ma również certyfikat IP67, dzięki czemu jest wodoodporny i chroniony przed kurzem.

Poczwórny aparat Samsung Galaxy A33 5G ma nieco niższą rozdzielczość. Jest główny czujnik 48 MP z OIS, ultraszerokokątny 8 MP, aparat głębi 2 MP i czujnik makro 5 MP. Aparat do selfie ma rozdzielczość 13 MP. W aplikacji aparatu dostępne są te same funkcje oprogramowania. Każdy, kto kupi ten smartfon, nie tylko dostaje fabrycznie Androida 12, ale także cztery kolejne aktualizacje systemu operacyjnego i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń. Zabezpiecza to Androida 13, 14, 15 i 16.

Samsung Galaxy A33 5G: cena i dostępność

Samsung Galaxy A33 5G pojawi się nieco później. Nie będzie dostępny w Niemczech do 22 kwietnia 2022 r. ten Cena to 369 euro. Jest tylko jedna wersja z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android