Premiera Realme GT5 Pro: OnePlus 12 z gestami Pixel 4

Premiera Realme GT5 Pro: OnePlus 12 z gestami Pixel 4

TL; DR Realme wypuściło Realme GT5 Pro w Chinach. Telefon ma kilka cech wspólnych z OnePlus 12. Urządzenie oferuje także odblokowanie dłonią i sterowanie gestami, przypominające starsze telefony Google i LG. Realme nie oferowało flagowca Pro od zeszłorocznego Realme GT 2 Pro. Ale dzisiaj to się zmienia, gdy firma wypuszcza Realme GT5 Pro w Chinach. Realme GT5 Pro to porządny flagowy telefon chińskiej marki i można by pomyśleć, że to w zasadzie OnePlus 12, patrząc na arkusz specyfikacji.

Realme GT5 Pro: Mięso i ziemniaki

Warianty kolorystyczne Realme GT5 ProNowy telefon jest wyposażony w chipset Snapdragon 8 Gen 3, akumulator o pojemności 5400 mAh z ładowaniem przewodowym o mocy 100 W i ładowaniem bezprzewodowym o mocy 50 W oraz ekran OLED o maksymalnej jasności 4500 nitów. Realme dodaje, że ekran może również osiągnąć 1000 nitów jasności poprzez ręczną regulację, a także 1600 nitów „globalnej maksymalnej jasności”. Ale jest tu wiele zmian w porównaniu z najnowszym telefonem OnePlus. Po pierwsze, Realme oferuje wyświetlacz 1,5K 144 Hz zamiast panelu QHD+ 120 Hz. Na tym ekranie można również obniżyć częstotliwość do 0,5 Hz. Telefon Realme oferuje również ulepszoną konfigurację tylnego aparatu. Masz ten sam aparat główny 50 MP LYT-808, co OnePlus 12 (1/1,4 cala, f/1,69) i średni ultraszerokokątny obiektyw 8 MP (IMX355). Jednak firma udoskonala swoją grę, jeśli chodzi o zoom aparatu. Realme GT5 Pro wybiera aparat peryskopowy 50 MP z 3-krotnym zoomem i wykorzystuje flagowy czujnik IMX890. Jest to ta sama konfiguracja aparatu peryskopowego, co w OPPO Find X6 Pro, więc spodziewamy się tutaj podobnie doskonałej jakości obrazu, szczególnie w scenach przy słabym oświetleniu. Realme dodaje, że ten aparat peryskopowy może również zapewnić 6-krotny zoom bezstratny.

Realme przejmuje stare funkcje LG i Google

W przeciwnym razie firma oferuje aparat do selfie 32 MP. Ale Realme wprowadza także dziwną funkcję opartą na dłoni z przodu telefonu, przypominającą LG G8. Mówiąc dokładniej, firma twierdzi, że oferuje funkcję odblokowywania dłonią (obejrzyj powyższy film). „Gdy wyświetlacz jest wyłączony, po prostu otwórz dłoń i zbliż ją do ekranu, aby włączyć ekran i szybko go odblokować” – firma wyjaśniono w oświadczeniu prasowym. Realme powiedział Android Authority, że telefon rzeczywiście korzysta z czujnika ułatwiającego rozpoznawanie dłoni, chociaż nie możemy dostrzec niczego poza aparatem do selfie. O ile warto, LG G8 wykorzystywał kamerę 3D ToF i czujnik podczerwieni, aby ułatwić funkcję rozpoznawania dłoni. Najnowszy telefon Realme oferuje odblokowanie dłoni i gesty powietrzne. Czy to podejście okaże się bardziej skuteczne niż podejście LG i Google do tej technologii? Realme GT5 Pro oferuje także tak zwany „system kontroli gestów AI”, który brzmi podobnie do kontroli gestów LG i Google. Dzięki temu możesz najechać ręką na ekran telefonu i skorzystać z jednego z 12 gestów, aby wejść w interakcję z telefonem. Film firmowy, widoczny powyżej, daje nam lepsze wyobrażenie o tym, czego się spodziewać. Obejmuje to zsunięcie pięciu palców, aby wejść do menu ostatnich, przesunięcie w bok w celu poziomego przewijania uruchomionych aplikacji, pokazanie jednego palca wskazującego w celu przesunięcia kursora na ekranie oraz odwrócenie ręki, aby wrócić do domu.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Realme GT5 Pro.Nowy smartfon charakteryzuje się również eleganckim wyglądem – czarny wariant ma tył ze szkła AG, a biało-brązowe warianty mają tył przypominający skórę. Otrzymujesz także okrągłą obudowę aparatu wraz z aluminiową ramą i umieszczonym centralnie wycięciem na dziurkacz. Spodziewaj się tutaj stopnia ochrony IP64, co oznacza, że ​​telefon jest odporny na kurz, ale tylko na zachlapania. Telefon Realme ma także skórkę Realme UI 5.0 na systemie Android 14. Firma obiecuje trzy główne aktualizacje wersji Androida i cztery lata poprawek zabezpieczeń. Nie jest to porównywalne z flagowymi telefonami Samsunga i Google, ale wciąż jest o krok wyżej od zasad aktualizacji takich firm jak Sony.

Realme GT5 Pro: gorąco czy nie?

65 głosów Inne godne uwagi funkcje obejmują możliwość regulacji szybkości zegara procesora/GPU za pomocą panelu bocznego, dwa głośniki stereo, moduł podczerwieni, wielokierunkową technologię NFC, prędkość USB 3.2,

Ceny i dostępność Realme GT5 Pro

Ceny Realme GT5 Pro w Chinach zaczynają się od 3399 juanów (~479 dolarów) za model 12 GB/256 GB, a promocyjna cena wynosi 3298 juanów (~465 dolarów). To sięga aż do 4299 juanów (~606 dolarów) za wariant 16 GB/1 TB. Firma Realme powiedziała Android Authority, że obecnie nie ma jeszcze żadnych planów wprowadzenia telefonu na rynki światowe. Mówiąc to, Realme GT2 Pro był ostatnim modelem GT Pro i doczekał się globalnej premiery. Nie wykluczalibyśmy więc całkowicie szerszej premiery GT5 Pro w którymś momencie w 2024 roku. Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android