Praktyczne wrażenia Oppo Find N2: znak tego, co ma nadejść

Praktyczne wrażenia Oppo Find N2: znak tego, co ma nadejść

Robert Triggs / Android Authority Find N2 firmy Oppo to drugie dostępne na rynku urządzenie typu „swipe” w formie składanego telefonu i tabletu. Jednak, podobnie jak oryginalny Find N, jest nadal dostępny tylko w Chinach (na razie), a nasz, co prawda, krótki czas spędzony z urządzeniem do tej pory został poświęcony na pokonanie kilku przeszkód w chińskim oprogramowaniu telefonu. Mimo to jest już wiele interesujących rzeczy do omówienia z Find N2. W przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Z Fold 4, Oppo wybiera kompaktową obudowę. Zamknięta słuchawka ma wymiary zaledwie 132,2 mm x 72,6 mm, jest znacznie krótsza i tylko odrobinę szersza niż jej główny rywal. Jest też cieńszy i lżejszy, waży o 42 g do 233 g, a po zamknięciu jest o 1,3 mm cieńszy w porównaniu z pierwszym Find N. Wynik netto to nieodwracalny składany, który w końcu jest wygodny do noszenia w kieszeni i używania w jedna ręka. Nie będziesz mieć problemu z dotarciem do górnej lub dolnej części przedniego ekranu tutaj.
Oppo Find N2 z przodu w dłoniOtwarty wyświetlacz Oppo Find N2Mówiąc o tym, przedni ekran jest teraz eleganckim 5,54-calowym panelem AMOLED 120 Hz, chociaż nadal brakuje mu technologii LTPO zapewniającej bardzo niskie częstotliwości odświeżania. Pomimo swoich rozmiarów, ten ekran jest wystarczający do wysyłania SMS-ów, odbierania połączeń, a nawet przeglądania Internetu podczas krótkich sesji. Otwórz go, a powita Cię 7,1-calowy panel LTPO AMOLED 120 Hz, który jest stworzony do czytania i wielozadaniowości. Jest szerszy niż implementacja Samsunga, dzięki czemu lepiej nadaje się również do oglądania wideo, mimo że wewnętrzny panel jest ogólnie mniejszy. Niestety, plastikowa powłoka na ekranie jest trochę magnesem na odciski palców. Te składane ekrany nadal nie są tak wysokiej jakości, jak tradycyjny panel pokryty szkłem.Oppo Find N2 bez zagięć ekranuRobert Triggs / Android AuthorityOppo twierdzi, że najważniejsze zagięcie Find N2 jest teraz prawie niewidoczne pod większością kątów. Z pewnością tak jest, gdy patrzysz na ekran twarzą w twarz, co będziesz robić przez większość czasu. Jak widać powyżej, wygląda bardzo płasko, bez wyraźnych linii. Można jednak zauważyć dwa zagięcia pośrodku, patrząc na wyświetlacz pod niewielkim kątem, szczególnie przy jasnym białym ekranie. Ogólnie rzecz biorąc, zagniecenia nie stanowią problemu. Przynajmniej wtedy, gdy słuchawka jest świeżo wyjęta z pudełka.Oppo Znajdź kręgosłup N2Robert Triggs / Android AuthorityOppo twierdzi również, że znacznie ulepszył drugą generację zawiasu Flexion Hinge dla Find N2. Jest mniejszy, stąd cieńszy profil, mocniejszy i może utrzymać kąt między 45 a 125 stopni. Nie mam pod ręką kątomierza, ale panel naprawdę chce się zatrzasnąć, gdy popchniesz go poza 90 stopni, więc nie jestem przekonany do marketingu Oppo. Pomimo zamknięcia spłukiwania, Find N2 nadal nie ma oceny wodoodporności. Obudowa Find N2 jest idealna do obsługi jedną ręką. Kiedy w zeszłym roku na krótko zapoznaliśmy się z oryginalnym Oppo Find N, byliśmy pod wrażeniem sprzętu i tak jest nadal w tym przypadku. Chociaż wprowadzono pewne zmiany w kluczowych składanych komponentach, jest to głównie kwestia udoskonaleń. Ale to nic złego. Chociaż nadal chciałbym, aby wewnętrzne ramki były nieco cieńsze, mimo że Oppo przyciął je już w tej generacji.

Co się zmieniło w Find N2?

Pasek zadań aplikacji Oppo Find N2Robert Triggs / Android AuthorityColorOS 13 wygląda znajomo, ale zawiera kilka zmian. Dostępny jest teraz odpowiednio wyglądający pasek zadań, wraz z aktywnymi i ostatnio używanymi aplikacjami, zapewniającymi szybki dostęp i lepszą wielozadaniowość. To z pewnością poprawa w stosunku do zeszłego roku. Jednak pasek zadań jest ograniczony tylko do czterech ulubionych aplikacji, chociaż można to obejść, używając folderów. Niestety pasek zadań pozostaje zablokowany na ekranie głównym, co oznacza, że ​​nie można szybko uzyskać dostępu do aplikacji, gdy otwarte jest jedno lub dwa okna. To z pewnością nie jest tak przydatne, jak implementacja paska zadań Samsunga, który pozostaje na dole ekranu nawet podczas korzystania z trzech aplikacji jednocześnie, umożliwiając natychmiastową wymianę aplikacji na gorąco. Znacznie częściej będziesz wracał do ekranu głównego dzięki Find N2, co jest uciążliwe. Możesz włączyć inteligentny pasek boczny Oppo, aby wypełnić, ale zasadniczo oznacza to podwojenie pasków zadań, aby rozwiązać problem, który powinien zostać rozwiązany przez tylko jeden.
Wielozadaniowość Oppo Find N2Oppo Find N2 otwarty na biurku
W związku z tym wielozadaniowość nie jest całkowicie płynna. Umieszczenie dwóch aplikacji obok siebie jest dość łatwe dzięki funkcji przesunięcia w dół środkowej części, ale dostosowanie tego może wymagać jednego kliknięcia za dużo, gdy masz dwa okna obok siebie. Oppo pozwala mieć jednocześnie otwarte trzy aplikacje za pomocą pływającego okna, co chyba wystarczy. Jednak nie można zmieścić trzech ekranów obok siebie, a la Samsung. Ponownie jednak potężna wielozadaniowość jest w równym stopniu utrudniona przez szerszy brak obsługi składania w systemie Android i ogólną niezdolność aplikacji do komunikowania się ze sobą. Podczas korzystania z niektórych aplikacji istnieje element przeciągania i upuszczania, na przykład szybkie przenoszenie tekstu ze strony internetowej za pomocą przeglądarki Oppo lub Chrome do Notatek. Jednak to samo nie działa, jeśli przełączysz się na Firefoksa. Podobnie, niektóre aplikacje nie wypełniają automatycznie wewnętrznego ekranu i oczywiście tylko nieliczne działają z trybem „FlexForm” Oppo. Chociaż obejmuje to YouTube, a także aplikację aparatu Oppo, która świetnie nadaje się do robienia zdjęć grupowych. Narzędzia wielozadaniowe Oppo uległy poprawie, ale nie są tak najlepsze, jakie widzieliśmy na składanym. Wątpliwy charakter obsługi aplikacji może być powodem, dla którego Oppo jeszcze nie zdecydowało, czy/kiedy wprowadzi Find N2 na rynki poza Chinami. Być może chińscy użytkownicy są bardziej skłonni do trzymania się wewnętrznych aplikacji Oppo i/lub rynków aplikacji, które są mniejsze i bardziej kontrolowane. Podczas naszego wstępnego briefingu Oppo wspomniało o swoich bliskich relacjach roboczych z największymi chińskimi programistami i że próbuje rozszerzyć podobne wsparcie na rynki zachodnie. Ale Dziki Zachód Google Store, nie mówiąc już o większym ekosystemie aplikacji na Androida, sprawia, że ​​zapewnienie solidnego doświadczenia UX poza Chinami jest trudnym zadaniem.aparaty Oppo Find N2Robert Triggs / Android AuthorityKolejna kluczowa zmiana w układzie kamer Find N2 jest uzupełniona o branding Hasselblad. To partnerstwo wprowadza tryb Hasselblad Pro z ręcznym sterowaniem, przechwytywaniem RAW i RAW Plus (10-bit). To jednak nie wszystko, zmieniły się również specyfikacje aparatu. Dostępny jest teraz znacznie większy 1/2-calowy aparat ultraszerokokątny 48 MP (poprzednio 1/3,1 cala 13 MP) i nieco większy 1/2,74-calowy aparat 32 MP z 2-krotnym teleobiektywem (poprzednio 1/3,4 cala 13 MP), wraz z szerszy otwór. Ulepszone czujniki aparatu powinny pomóc Find N2 robić znacznie lepsze zdjęcia niż w zeszłym roku.Oppo wyraźnie chce pokazać, że składane telefony nie muszą iść na kompromis w zakresie jakości i specyfikacji aparatu. Tell powie, czy jest w stanie zmierzyć się z najlepszymi telefonami z aparatem w branży.

Oppo Find N2: nasze wrażenia

Oppo Find N2 z tyłu na zielonej skórzeRobert Triggs / Android Authority Jeśli Find N2 ma jedną kluczową cechę, to jest to, że Oppo wie, jak zrobić świetny sprzęt. Jest to bardzo składana wizja Oppo, a ta wizja zdobywa duże punkty w wielu kluczowych obszarach. Solidny zawias i minimalna zamknięta szczelina, w większości ukryte zagniecenia, materiały projektowe i kompaktowa obudowa to duże zalety Find N2, nawet po krótkim spędzeniu czasu z urządzeniem. Nadal nie mam ochoty ani potrzeby na tak duży ekran, ale Find N2 wydaje się być składanym telefonem, który chciałbym mieć w kieszeni. Wszystko to sprawia, że ​​chcę więcej od oprogramowania telefonu. Najwyraźniej testowana przez nas wersja telefonu została zaprojektowana i zoptymalizowana wyłącznie pod kątem rynku chińskiego i popularnych tam aplikacji, więc trudno jest dokładnie ocenić, jakie byłyby wrażenia z taką samą uwagą poświęconą zachodnim odbiorcom. Naprawdę chcę zobaczyć, jak wyglądałby ten telefon z tymi wszystkimi elementami na miejscu, nawet jeśli nadal jest zdecydowanie miejsce na dalsze ulepszenie konfiguracji wielozadaniowości. Chociaż Find N2 nie jedzie na zachód, jest to pozytywny znak dla Find N2 Flip. Niestety, jest to kolejny składany, który nie wydaje się w najbliższym czasie trafiać na rynki światowe. Samsung Galaxy Z Fold 4 nadal otrzymuje darmową przejażdżkę jako składany wybór, co nie jest dobre, jeśli chodzi o wybór konsumentów i popychanie rynku składanego na wyższy bieg. Mimo to Oppo Find N2 Flip najwyraźniej zmierza do zachodnich odbiorców w przyszłym roku. Na pewno będziemy mieć na to oczy szeroko otwarte. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android